Wydech od normalnego Proceeda w GT

forum użytkowników modelu ProCeed
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Wydech od normalnego Proceeda w GT

Post autor: dorious »

Po co walczyć jak można CDM10 załadować i jest po problemie. No chyba ze bardzo chcesz miec dwie rury. Mi to zwisa.
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wydech od normalnego Proceeda w GT

Post autor: Marek3003 »

Jakie masz na dzień dzisiejszy odczucia po wymianie tłumika? Dzwoniłem do Aso. Po wymianie tłumika stracę gwarancje na cały układ wydechowy. Ale na wydech są 3 lata więc mi pozostały jakieś 3 miesiące gwarancji.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wydech od normalnego Proceeda w GT

Post autor: Marek3003 »

dorious pisze: 23 cze 2023, 14:32 Hello,

Jakby się ktoś zastanawiał, czy to przejdzie. Otóż przejdzie :D I działa bajecznie.
We wszystkich Ceedach normalnych jest ten sam wydech, szukajcie CDM10 a znajdziecie. Ja kupiłem za 350 zyla z przesyłkom z przebiegiem 7200 :)
Ostatnio zmieniony 14 lis 2023, 09:31 przez Marek3003, łącznie zmieniany 1 raz.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wydech od normalnego Proceeda w GT

Post autor: Marek3003 »

Kupiłem CDM10 / 380,- z przesyłką wyglada jak z nowego auta/ zamontowałem w 40 minut. Cofnąłem na najazdy i gdyby nie to, że śruby się ukręciły mimo moczenia w odrdzewiaczu dwa dni wcześniej to zrobiłbym to w 20 minut. No ale śruby miały prawo się ukręcić auto ma aż 3 lata i ponad 30 tys km przebiegu. Oryginał schowany, jeszcze tylko dziś otwory po rurach wydechu zaślepię czarną siatka tuningową, będzie jak …. Gt line. Wtyczka zabezpieczona przed wilgocią.
Pierwsze wrażenia po 3 latach buczenia….. cisza! Na światłach na biegu jałowym cisza, nawet silnika nie słychać. Podczas jazdy wreszcie kultura. Nawet zastanawiam się czy nie podłączyć z powrotem głośnika dla doznać przycisku sport 😀. Jestem mega zadowolony nawet gdybym miał dla świetego spokoju przed wizytą w Aso za rok przełożyć oryginał to i tak jest super.
Po prostu nie cierpię takiego wieś tuningu akustycznego. Ostatnio na S6 wyprzedziłem Bmw e90 z rurą o przekroju 15 cm z takim hałasem, że biedny chłopak jechał 80 km/h.
Tu mam zdjęcie z Gt line u mnie jest teraz dokładnie tak samo.
Załączniki
IMG_2023-11-14-093931.png
IMG_2023-11-14-093522.png
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wydech od normalnego Proceeda w GT

Post autor: ProCee_d56 »

No Marek3003, teraz to dopiero zrobiłeś ,,wiochę". Chyba z tej okazji kupię sobie ,,wieśmaka" i poucztuję. :D. No i życzę powodzenia w dalszej eksploatacji.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Wydech od normalnego Proceeda w GT

Post autor: tomaszko »

Elegancko, fajnie że się da i nie ma z tym problemów.
W skrzyni manualnej to głośnik niestraszny, gorzej w automacie gdzie żeby były sensowne obroty to trzeba trzymać na trybie sport, a znowu wtedy ten głośnik... Nie wiem czemu nie ogarnęli sterowania tego z wnętrza.
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Wydech od normalnego Proceeda w GT

Post autor: saron22 »

ProCee_d56 pisze: 14 lis 2023, 10:21 No Marek3003, teraz to dopiero zrobiłeś ,,wiochę". Chyba z tej okazji kupię sobie ,,wieśmaka" i poucztuję. :D. No i życzę powodzenia w dalszej eksploatacji.
To jest akurat modyfikacja na miarę tego forum więc nie wiem o co się czepiasz. Buahahahah
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Wydech od normalnego Proceeda w GT

Post autor: Tolinek »

Marek3003 pisze: 14 lis 2023, 09:30 Kupiłem CDM10 / 380,- z przesyłką wyglada jak z nowego auta/ zamontowałem w 40 minut. Cofnąłem na najazdy i gdyby nie to, że śruby się ukręciły mimo moczenia w odrdzewiaczu dwa dni wcześniej to zrobiłbym to w 20 minut. No ale śruby miały prawo się ukręcić auto ma aż 3 lata i ponad 30 tys km przebiegu. Oryginał schowany, jeszcze tylko dziś otwory po rurach wydechu zaślepię czarną siatka tuningową, będzie jak …. Gt line. Wtyczka zabezpieczona przed wilgocią.
Pierwsze wrażenia po 3 latach buczenia….. cisza! Na światłach na biegu jałowym cisza, nawet silnika nie słychać. Podczas jazdy wreszcie kultura. Nawet zastanawiam się czy nie podłączyć z powrotem głośnika dla doznać przycisku sport 😀. Jestem mega zadowolony nawet gdybym miał dla świetego spokoju przed wizytą w Aso za rok przełożyć oryginał to i tak jest super.
Po prostu nie cierpię takiego wieś tuningu akustycznego. Ostatnio na S6 wyprzedziłem Bmw e90 z rurą o przekroju 15 cm z takim hałasem, że biedny chłopak jechał 80 km/h.
Tu mam zdjęcie z Gt line u mnie jest teraz dokładnie tak samo.
Cieszę się twoim szczęściem ;) Czekam na recenzję po 2 miesiącach użytkowania (piszę to bez przekąsu).
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wydech od normalnego Proceeda w GT

Post autor: Marek3003 »

Po prostu była to rzecz która w sumie mi najbardziej przeszkadzała w codziennym użytkowaniu. I nie sadze by to było wiocha. Gt line od Gt z tylu różni się wydechem i zderzakiem ale to wiedza zainteresowani. Jeszcze jedna ciekawostka. Mierzyłem aplikacją w telefonie - oczywiście nie jest ona miarodajna i nie ma homologacji ale uruchomienie zimnego Gt na oryginalnym tłumiku generowało hałas nawet 82-84 dB. Oczywiście tylko na początku przy podwyższonych obrotach … to strzelanie z wydechu a dziś na tłumiku „cywilnym” 70 dB. To jednak jest różnica. Dla mnie kolosalna.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wydech od normalnego Proceeda w GT

Post autor: ProCee_d56 »

saron22 pisze: 14 lis 2023, 12:06
ProCee_d56 pisze: 14 lis 2023, 10:21 No Marek3003, teraz to dopiero zrobiłeś ,,wiochę". Chyba z tej okazji kupię sobie ,,wieśmaka" i poucztuję. :D. No i życzę powodzenia w dalszej eksploatacji.
To jest akurat modyfikacja na miarę tego forum więc nie wiem o co się czepiasz. Buahahahah
Przecież ja nie czepiam się a jedynie wyraziłem swoją opinię na temat tej ,,modyfikacji". Ja natomiast, jeżeli wymienię oryginalny tłumik na ,,cichy", to po prostu zamówię wykonanie cichego tłumika ale ze sportowym brzmieniem po otworzeniu klapy drugiej rury wydechowej. Ale przysłowiowej ,,wiochy" nie zrobię, ponieważ samochód wart 160 tyś złotych przy zakupie, wart jest też 3 - 5 tyś złotych na profesjonalnie wykonany tłumik końcowy.
I dlatego nie wiem, dlaczego Ty się czepiasz...
Cha, cha, cha.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”