Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

forum użytkowników modelu ProCeed
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

Post autor: tomaszko »

Czy ktoś to potwierdzi, że da się wyłączyć głośnik z menu ustawień?
https://youtu.be/2HsxATNCe38?t=48
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

Post autor: shider »

Jesli pytasz o opcję widoczną w 48 sekundzie filmu to nie ma to żadnego związku z silnikiem. Gdy głośno słuchasz muzyki, to po kolejnym uruchomieniu auta głośność będzie obniżona.
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

Post autor: tomaszko »

Faktycznie, ten film mnie zmylił, ale słychać że nic się nie dzieje.
https://www.youtube.com/watch?v=kFcgG22Ymfk
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

Post autor: shider »

Ta funkcja zwiększa głośność systemu audio gdy zwiększa się prędkość samochodu.

Jedynym sposobem na pozbycie się dźwięku silnika z głośnika jest odłączenie go. Może to zrobić ASO, można samemu zgodnie z tym filmem https://youtu.be/KPIk5jH1_Dc
Ostatnio zmieniony 19 cze 2023, 21:38 przez shider, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz_Aleksander
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2023, 00:39
model samochodu: ..............................
Proceed GT 1,6 T-GDI
7DCT MY24
Full: PRE+TEC+AEB+PN
Blue Flame

Re: Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

Post autor: Tomasz_Aleksander »

Gdzieś widziałem również, że można po prostu odłączyć moduł tego generatora dźwięku pod schowkiem z prawej strony.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

Post autor: dorious »

Też mnie ten film zmylił, jedyna opcja to ASO i odłączenie bulbulatora fizycznie. Druga rzecz to mozesz tez poprosic wylaczenie o wylaczenie wydechu wtedy w sporcie bedzie sie darl mniej... ale drzec sie dalej sie drze... po prostu taki wydech :(
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

Post autor: saron22 »

dorious pisze: 19 cze 2023, 22:50 Też mnie ten film zmylił, jedyna opcja to ASO i odłączenie bulbulatora fizycznie. Druga rzecz to mozesz tez poprosic wylaczenie o wylaczenie wydechu wtedy w sporcie bedzie sie darl mniej... ale drzec sie dalej sie drze... po prostu taki wydech :(
Jakie ASO? Wyciągasz 3 spinki od podszybia i jak mnie pamięć nie myli to wypinasz wężyk od spryskiwacza (albo wyhaczasz - już nie pamiętam dokładnie) wkładasz tam łapę i wypinasz wtyczkę z głośnika w taki sam sposób jakbyś odłączał golarkę z gniazdka.
Upośledzonej małpie nie powinno to zająć więcej niż 15 min. Człowiekowi myślącemu góra 10 min. wraz z przerwą na papierosa. Wiem bo wypinałem to u siebie. Zajęło mi to 10 min razem z zabezpieczeniem i gniazda i wtyczki przed wilgocią. Ciekawe jak twoje ASO to zabezpiecza….
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

Post autor: ProCee_d56 »

saron22 pisze: 20 cze 2023, 00:44 Jakie ASO? Wyciągasz 3 spinki od podszybia i jak mnie pamięć nie myli to wypinasz wężyk od spryskiwacza (albo wyhaczasz - już nie pamiętam dokładnie) wkładasz tam łapę i wypinasz wtyczkę z głośnika w taki sam sposób jakbyś odłączał golarkę z gniazdka.
Upośledzonej małpie nie powinno to zająć więcej niż 15 min. Człowiekowi myślącemu góra 10 min. wraz z przerwą na papierosa. Wiem bo wypinałem to u siebie. Zajęło mi to 10 min razem z zabezpieczeniem i gniazda i wtyczki przed wilgocią. Ciekawe jak twoje ASO to zabezpiecza….
O ile wiem, to spinki są 4. Jeszcze trzeba wiedzieć jak je odbezpieczyć żeby wyjąć. Wtyk odpina się dosyć trudno, ponieważ jest bardzo mało miejsca na ręce.
Saron22, może jeszcze opisz zabezpieczenie wtyku oraz gniazda przed wodą i wilgocią - czym i jak, jeżeli jest tam trudny dostęp do tych elementów. Przyda się ta wiedza innym.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

Post autor: tomaszko »

Może ktoś z was kombinował, żeby np dać kawałek kabla z wtyczkami i włącznikiem, taka przedłużka i wyciągnąć to na wierzch spod szybia? Wtedy w każdej chwili otoweram maskę i mogę właczyć/wyłaczyć bulbulator. Czy tak się nie da?
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Wyłączanie głośnika udającego silnik z menu

Post autor: saron22 »

tomaszko pisze: 20 cze 2023, 11:26 Może ktoś z was kombinował, żeby np dać kawałek kabla z wtyczkami i włącznikiem, taka przedłużka i wyciągnąć to na wierzch spod szybia? Wtedy w każdej chwili otoweram maskę i mogę właczyć/wyłaczyć bulbulator. Czy tak się nie da?
Oczywiście, że się da. Do głośnika pasuje dwupinowa wtyczka typu superseal. Możesz zakupić takie złącze i jedną część podłączyć pod głośnik a drugą pod instalację. Pomiędzy obie części dać włącznik i przeciągnąć go np do kabiny zeby móc to włączać i wyłączać podczas jazdy. Możesz też zakupić włącznik bezprzewodowy, zasilić go np z akumulatora/skrzynki z bezpiecznikami i sterować nim pilotem bezprzewodowym. Temat prosty jak 2+2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”