Usterki na start

forum użytkowników modelu ProCeed
dorious
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Usterki na start

Post autor: dorious »

Jestem ciekawy jakie mieliście usterki zaraz po zakupie? Mój ProCeed ma 6 dni i wyszlo narazie (będzie udejtował :D):
1. Bije lewe przednie koło od kierowcy. Rytmiczne pukanie przy skręcaniu. Jest wyczuwalny stuk na nierównościach, ale bez dźwięku. Jeszcze nie wiedza co jest :(
2. Piankowa "zaślepka" koła dojazdowego jest za wysoka i półka z szufladami wystaje tak z 0.5cm. Jak się usunie tą piankę to jest git... myślę ją dociąć/
3. Dziś uchwyt drzwi kierowcy zaczął strzelać jak się nim rusza.

Nie najlepiej się to zapowiada po 6 dniach :D
tomaszko
Posty: 113
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Usterki na start

Post autor: tomaszko »

Ten uchwyt to jakiś mało śmieszny żart. W każdym jednym ceedzie w salonie strzelał (ceed, xceed, proceed). Podobno wystarczy dokręcić.
saron22
Posty: 602
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Usterki na start

Post autor: saron22 »

Uchwyt wystarczy dokręcić - u mnie też sie ruszał i to zaraz po odbiorze. Dokręciłem i po temacie. Najlepsze jest to, że prawy był fabrycznie dokręcony dobrze.
dorious
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Usterki na start

Post autor: dorious »

Ok u mnie okazują się obydwa strzelać :( Od pasażera lżej.

Inne pytanie czy wasze ProCeedy też mają taki dziwne rzężenie silnika zwłaszcza słyszalne na zimnym? Nie zauważyłem tego wcześniej :(
mcy
Posty: 176
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Usterki na start

Post autor: mcy »

dorious pisze: 07 cze 2023, 15:36 Ok u mnie okazują się obydwa strzelać :( Od pasażera lżej.

Inne pytanie czy wasze ProCeedy też mają taki dziwne rzężenie silnika zwłaszcza słyszalne na zimnym? Nie zauważyłem tego wcześniej :(
Rzężenie na zimnym, masz na myśli takie 10-30 sekund po odpaleniu na zimnym?
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Usterki na start

Post autor: Marcin_1976 »

dorious pisze: 06 cze 2023, 22:43 Jestem ciekawy jakie mieliście usterki zaraz po zakupie? Mój ProCeed ma 6 dni i wyszlo narazie (będzie udejtował :D):
1. Bije lewe przednie koło od kierowcy. Rytmiczne pukanie przy skręcaniu. Jest wyczuwalny stuk na nierównościach, ale bez dźwięku. Jeszcze nie wiedza co jest :(
2. Piankowa "zaślepka" koła dojazdowego jest za wysoka i półka z szufladami wystaje tak z 0.5cm. Jak się usunie tą piankę to jest git... myślę ją dociąć/
3. Dziś uchwyt drzwi kierowcy zaczął strzelać jak się nim rusza.

Nie najlepiej się to zapowiada po 6 dniach :D
Latający, czasami, kolek w tylnej klapie przy otwieraniu klapy. W czasie jazdy nie słychać. Zimą serwis nie garnął się do zdejmowania, bo, wiadomo, połamie się reszta. Pomyślałem, że zrobię sam, ale ryzyko urwania pozostałych, nie jest tego warte. Przez wyjęcie oświetlenia tablicy nie wypadło. :D
dorious
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Usterki na start

Post autor: dorious »

Ja się cały czas zastanawiałem co mi stuka czasem (metaliczny pogłos) wycigąłęm wszystko myślałem że "szuflady" lub ta pianka zamisat koła. Okazało się że to ten "stelarz" od pokrywy :(
Hornet
Posty: 57
Rejestracja: 01 kwie 2023, 03:36

Re: Usterki na start

Post autor: Hornet »

Panowie, gdzie/jak dokręcić ten uchwyt w drzwiach?
saron22
Posty: 602
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Usterki na start

Post autor: saron22 »

Hornet pisze: 08 cze 2023, 22:53 Panowie, gdzie/jak dokręcić ten uchwyt w drzwiach?
Jak to jak? Normalnie, a jak?
Wyciągasz zaślepki zasłaniające śruby dokręcasz - dla ułatwienia podpowiem, że w prawą stronę albo jak inni to określają: zgodnie z ruchem wskazówek zegara - i wkładasz zaślepki na swoje miejsce. Dla kogoś, kto potrafi wymienić np worek w odkurzaczu albo baterie w pilocie od telewizora nie powinno to być problemem.
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Usterki na start

Post autor: ProCee_d56 »

Bardzo dobra instrukcja wkręcania / dokręcania śrub lub wkrętów napisana przez ,,saron22". Można jeszcze dodać (na wszelki wypadek), że gwoździ nie wbija się łebkami w ścianę a krzewy sadzi się zielonym do góry. :D
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”