Czy Climatronic działa prawidłowo

forum użytkowników modelu Sorento
wojar20
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2022, 13:49
model samochodu: KIA SORENTO HEV2022

Czy Climatronic działa prawidłowo

Post autor: wojar20 »

Witam!
mam takie pytanie w poprzednich autach z climatronikiem, działanie tego systemu polegało na tym , że albo było w samochodzie chłodno albo ciepło, ale nie było czuć na twarzy, ciele zimnego strumienia nawiewu ( jak w klimatyzacji ręcznej), a w sorento HEV 2022 jest jakbym miał klimatyzację ręczną i cały nawiew odbywał sie poprzez nawiewy w desce rozdzielczej, na trasie 800km w słoneczny dzień kilkanaście razy zmienialiśmy nastawy klimy bo było za zimno lub za gorąco albo za ostry nawiew. Dzieci na tylnej kanapie też mówią, że im zimno i za ostry nawiew. czy też tak macie w swoich sorento?
Peron
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2022, 07:50
model samochodu: Ex Sportage

Re: Czy Climatronic działa prawidłowo

Post autor: Peron »

Mam podobne spostrzeżenia.
mcy
Posty: 176
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Czy Climatronic działa prawidłowo

Post autor: mcy »

W XCeed dokładnie to samo. Jak sie ustawi temp na 23-24 i tryb auto to jest znośnie, bo nie wieje w pysk aż tak zimnym. W innym wypadku trzeba gmerać prędkością wentylatora i kierunkiem wiatru.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Czy Climatronic działa prawidłowo

Post autor: sorento »

Tak. To chyba najwiekszy minus tego auta. Hev
wojar20
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2022, 13:49
model samochodu: KIA SORENTO HEV2022

Re: Czy Climatronic działa prawidłowo

Post autor: wojar20 »

Przy trybie auto faktycznie działają tylko nawiewy z frontu deski rozdzielczej, nie ma w ogóle nawiewu na przednia szybę, przednia szyba się grzeje a ciepło przenosi sie dalej do wnętrza samochodu. Tryb Auto nie ma nic z tym trybem wspólnego, jest to tryb ręczny "w morde wind". Przy przełączeniu na tryb ręczny na szybę, twarz, nogi ( robi sie znośne bo strumień rozbija sie na wiele kanałów ).
Biorąc tryb auto mamy nawiew tylko na twarz, przymykając kolejne kratki tryb auto nie moduluje mocy tylko nadmuchuje z tą sama mocą przez pozostałe kratki, przez to mamy silniejszy nadmuch na pozostałych otwartych kratkach.
Klima działa znośnie tylko z pochmurne dni.
Według mnie to jest usterka, jak będę mógł zgłoszę to do ASO( pewnie mnie oleją).
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Czy Climatronic działa prawidłowo

Post autor: raku »

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”