Odbojnik/listwa na drzwi

forum użytkowników modelu Ceed
diabol_16
Posty: 60
Rejestracja: 11 lut 2022, 18:30
model samochodu: Kia Ceed

Odbojnik/listwa na drzwi

Post autor: diabol_16 »

Jakaś ku..a porysowała mi drzwi dzisiaj, ostatnio po zimie też miałem na drzwiach rysy. Zastanawiam się czy nie dokleić jakiś odboijników/listw czy jak to się tam nazywa. Parkuje zawsze z daleka i tak mam rysy :evil:
https://zapodaj.net/5bfe656f42eef.jpg.html

Takie coś znalazłem:
https://www.listwysamochodowe.pl/131-li ... -ceed.html
tylko bym kupił farbę z numeru lakieru i prysnął je na czerwono

Jeszcze lepsze znalazłem :) :
https://gptuning.pl/pl/p/Listwy-boczne- ... 12-18/2586
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Odbojnik/listwa na drzwi

Post autor: bielaPL »

Jak Cię ktoś przychaczy czymś takim to listwa na dole nie pomoże
Obrazek
Pangenitor
Posty: 109
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Odbojnik/listwa na drzwi

Post autor: Pangenitor »

Mam osobiście takie, i parę razy uratowały drzwi. Wiadomo że jak ktoś pechowo walnie to i tak zrobi szkodę, ale ja przynajmniej nie pluję sobie w twarz że nic nie zrobiłem, w kierunku aby to zabezpieczyć.
Obrazek

Kiedyś kupiłem na all... z jakiejś wyprzedaży za śmieszne pieniądze.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Odbojnik/listwa na drzwi

Post autor: saron22 »

Może i chroni to to drzwi, ale wygląda beznadziejnie. Już chyba wolałbym jeździć z obitymi drzwiami - mniej rzuca się w oczy.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Odbojnik/listwa na drzwi

Post autor: bielaPL »

saron22 pisze: 02 cze 2023, 12:21 Może i chroni to to drzwi, ale wygląda beznadziejnie. Już chyba wolałbym jeździć z obitymi drzwiami - mniej rzuca się w oczy.
miałem czarnego bravo przez 13 lat bez listew, użytkowany w Warszawie i nie było tragedii, wiadomo kilka obitek miał ale jakoś nie kuło w oczy, zawsze można od czasu do czasu pastą tempo przelecieć te miejsca i zniwelować efekt, ewentualnie ciut lakieru dać i rozetrzeć pastą

teraz mam białe auto i obitek wcale nie widać :)
Pangenitor
Posty: 109
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Odbojnik/listwa na drzwi

Post autor: Pangenitor »

saron22 pisze: 02 cze 2023, 12:21 Może i chroni to to drzwi, ale wygląda beznadziejnie. Już chyba wolałbym jeździć z obitymi drzwiami - mniej rzuca się w oczy.
Kwestia gustu....
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Odbojnik/listwa na drzwi

Post autor: saron22 »

Pangenitor pisze: 02 cze 2023, 13:12 Kwestia gustu....
Nie powiedziałbym, że to kwestia gustu. O gustach się nie dyskutuje bo gust albo się ma albo się go nie ma.
A te listwy wyglądają po prostu beznadziejnie - jak tania chińska tandeta pasująca jak pięść do ryja.
Pangenitor
Posty: 109
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Odbojnik/listwa na drzwi

Post autor: Pangenitor »

saron22 pisze: 02 cze 2023, 14:16
Pangenitor pisze: 02 cze 2023, 13:12 Kwestia gustu....
Nie powiedziałbym, że to kwestia gustu. O gustach się nie dyskutuje bo gust albo się ma albo się go nie ma.
A te listwy wyglądają po prostu beznadziejnie - jak tania chińska tandeta pasująca jak pięść do ryja.
To Twoja opinia i masz prawo ją wyrazić.
diabol_16
Posty: 60
Rejestracja: 11 lut 2022, 18:30
model samochodu: Kia Ceed

Re: Odbojnik/listwa na drzwi

Post autor: diabol_16 »

Pangenitor pisze: 02 cze 2023, 10:37 Mam osobiście takie, i parę razy uratowały drzwi. Wiadomo że jak ktoś pechowo walnie to i tak zrobi szkodę, ale ja przynajmniej nie pluję sobie w twarz że nic nie zrobiłem, w kierunku aby to zabezpieczyć.
Tak patrze na to zdjęcie i nie wiem czy wygląda to dobrze ale wygląda chyba akceptowalnie i to zrobię bo zawsze coś pomoże. Ja chyba kupię te drugie grubsze bo według mnie lepiej to wygląda. Jeszcze musze gościa zapytać bo mam ceramikę i nie wiem czy to się będzie trzymać na tym.
gzyms
Posty: 85
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Odbojnik/listwa na drzwi

Post autor: gzyms »

3x prostowałem te uwypuklenia. Jakoś tak przez 5 lat nie nakleiłem tych listew ale się przymierzałem. Po za tym samochód jest garażowany. Ale można no tak
Obrazek
Sorki nie mogłem się powstrzymać, a tu pisaliśmy na konkurencyjnym forum https://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?t=10777 wątek był o tymczasowym zabezpieczeniu, np. otuliny rur itp.
Kia Ciyapostrofd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”