Gwarancja KIA - Lakier

forum użytkowników modelu Ceed
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Gwarancja KIA - Lakier

Post autor: emilek »

Zgłaszać odpryski od kamieni w ramach gwarancji - tego jeszcze chyba nie grali. Osobiście nawet mi to do głowy by nie przyszło.

Kolor zderzaków będzie inny bo zderzaki są plastikowe (pewnie inny podkład itp.). Wątpię że przejdzie chyba że różnica odcieni będzie bardzo wyraźna.
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Gwarancja KIA - Lakier

Post autor: saron22 »

bielaPL pisze: 30 maja 2023, 09:02 To jak jesteśmy w temacie to pytanie o biały lakier zwykły... odcień zderzaków jest ciut inny, ktoś to zgłaszał?
Przyjrzyj się innym samochodom innych marek np. na parkingu pod marketem - praktycznie w każdej marce jest ten problem wlasnie ze wzgledu na to ze zderzaki sa plastikowe a np błotniki metalowe. Na jednych kolorach widac to bardziej na innych mniej ale problem jest do dawna znazny i chyba nie ma na to rozwiązania.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gwarancja KIA - Lakier

Post autor: Lunar GT »

emilek pisze: 30 maja 2023, 09:57 Wątpię że przejdzie chyba że różnica odcieni będzie bardzo wyraźna.
Nie przejdzie bo taka jest technologia malowania, znam kogoś kto przy tym robi dla kilku koncernów samochodowych i nawet w tych dużo droższych widać różnicę. Można to wyeliminować ale to kosztuje więc koncerny uznają że tak musi być.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Gwarancja KIA - Lakier

Post autor: bielaPL »

Lunar GT pisze: 30 maja 2023, 13:26
emilek pisze: 30 maja 2023, 09:57 Wątpię że przejdzie chyba że różnica odcieni będzie bardzo wyraźna.
Nie przejdzie bo taka jest technologia malowania, znam kogoś kto przy tym robi dla kilku koncernów samochodowych i nawet w tych dużo droższych widać różnicę. Można to wyeliminować ale to kosztuje więc koncerny uznają że tak musi być.
no trochę to słabe, na metalikach tak się to nie rzuca w oczy albo jest po prostu ok
Appassionato
Posty: 108
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Gwarancja KIA - Lakier

Post autor: Appassionato »

Dzisiaj zobaczyłem, że zaczął schodzić lakier, trzeba będzie reklamować.
Ktoś miał już coś takiego na przednim zderzaku?
Obrazek
Obrazek
Pangenitor
Posty: 113
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Gwarancja KIA - Lakier

Post autor: Pangenitor »

Ja ostatnio zgłaszałem coś takiego.
Obrazek

Stwierdzono odparzenie lakieru, mają mi to zrobić na gwarancji, przy okazji wymiany szyby. A że na rozpatrzenie reklamacji szyby czekam już ponad 3 miesiące , to nie wiem kiedy mi to zrobią....
tomaszko
Posty: 114
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Gwarancja KIA - Lakier

Post autor: tomaszko »

Były już takie sytuacje z przednim zderzakiem, kilka osób ale w innym wątku o tym pisało, nie wiem czy nie gdzieś na proceedzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”