nierówne obroty dmuchawy nawiewu , KS 5

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
mayoness83
Posty: 31
Rejestracja: 05 gru 2022, 07:05
model samochodu: Kia Sportage V L

nierówne obroty dmuchawy nawiewu , KS 5

Post autor: mayoness83 »

Witam
Czy zauważyliście u siebie w KS 5 nierówne obroty nawiewu podczas gdy ustawienia jest na stałą wartość siły np. 3. Nawiew działa raz mocniej raz słabo co jest słyszalne. Nie jest to ustawienia Auto, więc myślałem, że jest tak samo jak w KS 4 że jak ustawiam na wartość siły nawiewu to on działa jednostanie z taką samą siłą przez cały czas.
patrykk
Posty: 184
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: nierówne obroty dmuchawy nawiewu , KS 5

Post autor: patrykk »

Masz mhev/hev? W mhev jak gasi silnik (zeglowanie lhb start-stop) to zmniejsza sile nawiewu, pewnie klima tez nie dziala wtedy.
mayoness83
Posty: 31
Rejestracja: 05 gru 2022, 07:05
model samochodu: Kia Sportage V L

Re: nierówne obroty dmuchawy nawiewu , KS 5

Post autor: mayoness83 »

Silnik benzynowy 1.5 t-gdi. Obroty wentylatora nie zwiększają się podczas dodawania gazu. Jest to "losowe" nawet na luzie.
bobofrut
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2024, 11:14
model samochodu: SPORTAGE V 1.6 150 KM MT

Re: nierówne obroty dmuchawy nawiewu , KS 5

Post autor: bobofrut »

Zauważyłem to ostatnio u siebie, nie ważne jaką moc ustawie to słychać że nie jest to jednostajna siła nadmuchu. Dzieje się tak w trakcie jazdy jak i na postoju. Czy komuś udało się to wyjaśnić czy to poprostu usterka?
tetet
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2021, 18:05
model samochodu: Venga 1.6 crdi 115 km
Sportage 1.6 T-GDi 6MT FWD 150 km

Re: nierówne obroty dmuchawy nawiewu , KS 5

Post autor: tetet »

Witam ,pytanie czy to są nieznaczne falowania bo prawdopodobnie dzieje się dlatego ze ładowanie akumulatora jest zmienne , mam w gnieździe zapalniczki ładowarkę usb z voltomierzem i widzę jak czasami jest 12,5 v czasami ponad 14 v i wtedy troszeczkę czuć różnice w obrotach dmuchawy , ale minimalnie , obroty dmuchawy tez się zmniejszają tak mi się wydaje jak jest na auto jak zaczynają czujniki parkowania pikać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”