Radio "przeskakuje" wstecz o kilka sekund

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jaskier
Posty: 309
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Radio "przeskakuje" wstecz o kilka sekund

Post autor: jaskier »

Hej
taka sytuacja od jakiegoś czasu - radio przeskakuje do tyłu o kilka sekund, dzieje się tak zawsze chwilę po zmianie stacji ale też czasami jak już leci sobie dana stacja. Cofa komunikaty czy muzykę. Na filmiku zmieniam stację i po chwili słychać ponownie to co mówił lektor, stacja jakby znowu się sama przełączała. Dzieje się tak na różnych stacjach i w różnych lokalizacjach więc to nie kwestia zasięgu

https://www.youtube.com/shorts/2QfJPExHofQ


Próbowałem restartu, bez efektu. Swoją drogą nie wiem czy dobrze go robię - wsadzam drucik na kilka sekund, infotaiment gaśnie, po włączeniu nie mam żadnego powrotu do ustawień fabrycznych którego się spodziewałem...
jaskier
Posty: 309
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Radio "przeskakuje" wstecz o kilka sekund

Post autor: jaskier »

update bo spędziłem kilkanaście minut na testach - usunąłem listę ulubionych stacji (z gwiazdką) i problemu nie było przy przełączaniu stacji tradycyjnie. Następnie dodałem znowu listę ulubionych stacji i problemu tym razem nie zauważyłem. Nie wiem czy to zamyka problem czy ten wróci ale zostawiam info na wypadek gdyby ktoś napotkał podobną niedogodność. Chociaż czasami refren jest tak dobry że warto go posłuchać 2 razy ;)
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Radio "przeskakuje" wstecz o kilka sekund

Post autor: MARCO46 »

Chociaż czasami refren jest tak dobry że warto go posłuchać 2 razy ;)
[/quote]

albo jak podają wylosowane dzień wcześniej numery w totka :D
TomekR
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2022, 08:41
model samochodu: Sportage V

Re: Radio "przeskakuje" wstecz o kilka sekund

Post autor: TomekR »

Na 90% jest to kwestia system AF ("alternative frequencies"). Odbiornik za pomocą AF zna alternatywne częstotliwości danej stacji, czasem przeskoczy na inną. Po przeskoczeniu można czasem zauważyć przesunięcie czasu. Zdarza się, że w czasie jazdy następują takie skoki w jedną i drugą stronę między częstotliwościami (przynajmniej ja to czasem obserwuję, w różnych samochodach).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”