Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

Post autor: melonme »

Mam ładowarkę indukcyjną, ale bardzo mnie denerwuje, że podgrzewa telefon okropnie. Myślę ,że dla żywotności dla baterii to jest masakra. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
7,22
Hornet
Posty: 57
Rejestracja: 01 kwie 2023, 03:36

Re: Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

Post autor: Hornet »

Takie same jak twoje ... to jest piekarnik nie ładowarka :D
Już ją wyłączyłem i teraz mam fajną półeczkę na telefon.
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

Post autor: Cocosh »

Ja mam doświadczenie takie, ze ona prawie wogole nie ładuje. Świecą się diody i wskaźniki na ekranie a po godzinie jazdy telefon naładowany może 10%.
Ale w mojej opinii lądowanie indukcyjne czy w Kia czy na ładowarkach w domu to przereklamowany badziew
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

Post autor: melonme »

No właśnie, coś z tą ładowarką jest nie tak. Trzeba ten temat zgłebić, dlatego prosimy o wypowiedzi innych użytkowników. A może jest to przypadłość X Ceeada ?
7,22
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

Post autor: Tolinek »

Używam ładowarki indukcyjnej xiaomi na kratce nawiewu. Gdy wyłączę nawiew do którego jest przymocowana telefon się przegrzewa i przechodzi w tryb fail safe... Pewnie gdybym nie miał pokrowca to było by lepiej. Czy ta półka jest wentylowana? Bo jak nie to nie ma co się dziwić że telefon jest ciepły. Tak naprawdę służy tylko do podtrzymania/lekkiego podładowania aby android auto nie zeżarł baterii. Moim zdaniem bardzo mądre rozwiązanie.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

Post autor: saron22 »

Cocosh pisze: 25 maja 2023, 06:16 Ale w mojej opinii lądowanie indukcyjne czy w Kia czy na ładowarkach w domu to przereklamowany badziew
Od 3 czy 4 lat używam w domu 2 różnych ładowarek indukcyjnych zakupionych w Ikea i od tego czasu praktycznie tylko tak w domu ładuje iPhone. No chyba, że potrzebuję szybko podładować to mam jeszcze tradycyjną szybką ładowarkę na kabel w gniazdku. Dlaczego nazywasz to przereklamowanym badziewiem tego nie rozumiem. Odkładam telefon na noc i rano mam naładowany. I tak dzień w dzień. Moim śladem poszło kilkoro znajomych i tak samo ładuje swoje telefony i wszyscy są z tego rozwiązania zadowoleni.
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

Post autor: melonme »

No tak, ja tez w domu korzystam z takiej ładowarki, jedną mam wbudowana w lampce nocnej, a drugą luzem, tylko nie ma efektu tak podgrzewania jak się to dzieje we wbudowanej ładowarce w X CEED. Może moja jest wadliwa, dlatego pytam jak u Was oryginalnie wbudowane ładowarki indukcyjne działają. Zdarza się czasami jakaś wada, a może tak jest. Logika mi podpowiada ,że to nie jest naturalne.
7,22
mcy
Posty: 176
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

Post autor: mcy »

Z tego co kojarzę to większość ładowarek indukcyjnych ma moc 5/9W, z takiej również sam korzystam w domu i ładuje iPhone dość szybko i nie za gorąco. Te co są w kiach maja 15w, telefon się grzeje dużo mocniej ale ładuje wolniej.
„Nie jest za szybki, ale za to dużo pali”.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

Post autor: Deepsea »

Temat jest bardziej rozbudowany, a grzać się będzie bo taka to jest technologia. Piszę to z własnego doświadczenia.
Po pierwsze etui/case i materiał telefonu. Grubość, materiał i odległość od cewek (np. wysoka wyspa aparatów) jak i samo ułożenie ma wpływ na grzanie jak i prędkość ładowania. Szklane telefony z stalową ramką nie nagrzeją się tak szybko jak plastikowe z aluminiową. Jak damy telefon bez case/etui to będzie ładować się szybciej i mniej nagrzewać (w teorii). Zbyt grube case/etui (np. te "pancerne") potrafią całkowicie nie ładować bo odległości są zbyt duże.
Druga sprawa android vs apple.
Android jeśli może to ładuje z 15w, chyba że softowo w ustawieniach jest włączona opcja wolnego ładowania/ochrony przed przegrzaniem, i nie będzie ładować szybciej niż te 15w mimo że telefon może mieć np. 50w po indukcji.
Apple często obcina do 7.5w, bo magsafe/licencja, mimo że niektóre modele obsługują do 20w. Tu też w grę wchodzi opcja zoptymalizowanego ładowania w ustawieniach.
W domu posiadam ładowarkę indukcyjną 50w która ma wentylator. Jak myślicie, będziecie w stanie złapać 50w żarówkę bez chłodzenia? ;)
Moc to moc, gdzieś ciepło musi się odkładać :(
piotrrojek
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2023, 14:25
model samochodu: Kia XCeed 2019 1.4 T-GDI

Re: Ładowarka indukcyjna czy korzystacie ?

Post autor: piotrrojek »

Dla właścicieli iPhone'ów polecam mocno ładowarkę z magsafe od baseusa, ja mam ją przyłączoną do nawiewu - rzeczywiście ładuje, trzyma telefon tak że nie boję się że wypadnie nawet na dużych dziurach, a i całkiem nieźle wygląda taki pływający smartfon. Jeden minus to, że czasami palcami przełączam coś w radiu (mam bez navi, ten około 8") jak potrzebuję coś wyklikać w telefonie. To plus bezprzewodowy CarPlay (carlinkit) - duża poprawa komfortu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”