Ceed I jaki silnik benzynowy?

forum użytkowników modelu Ceed
MartinTcV
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2023, 10:36
model samochodu: Volvo V40

Ceed I jaki silnik benzynowy?

Post autor: MartinTcV »

Witam serdecznie,
Przymierzam się do zmiany samochodu na coś choć trochę młodszego (obecnie Volvo V40 rok 2002). W kręgu zainteresowań jest Kia Ceed I, oczywiście kombi w benzynie z racji jazdy głównie po mieście i 2 dzieci.
Który z silników benzynowych jest najmniej awaryjny, nie bierze oleju i ogólnie jest niezbyt drogi w eksploatacji?
Celować bardziej w 1.4 czy 1.6? 2.0 raczej ciężko znaleźć na rynku wtórnym.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Ceed I jaki silnik benzynowy?

Post autor: romanhoks »

1.6 na moje. Szukasz ktory nie bierze oleju? :shock: Po 200tys ktory nie bierze?
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Ceed I jaki silnik benzynowy?

Post autor: Sajmonista »

tez uwazam, ze 1.6 GDI, choc w miescie potrafi zlopnac sporo paliwa. 1.4 wg mnie troche za slabe.

Co do oleju... moj nie bral dlugo, potem zlopnal okolo pol litra, a teraz znowu cisza, oleju jest nadal ile bylo.
Mifamis
Posty: 42
Rejestracja: 22 kwie 2022, 10:43
model samochodu: ProCeed GT Line MY 2022
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ceed I jaki silnik benzynowy?

Post autor: Mifamis »

MartinTcV pisze: 19 maja 2023, 13:16 Witam serdecznie,
Przymierzam się do zmiany samochodu na coś choć trochę młodszego (obecnie Volvo V40 rok 2002). W kręgu zainteresowań jest Kia Ceed I, oczywiście kombi w benzynie z racji jazdy głównie po mieście i 2 dzieci.
Który z silników benzynowych jest najmniej awaryjny, nie bierze oleju i ogólnie jest niezbyt drogi w eksploatacji?
Celować bardziej w 1.4 czy 1.6? 2.0 raczej ciężko znaleźć na rynku wtórnym.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Polecił bym Ci Mojego S40 2 litry z 2011, ale rozumiem że u Ciebie kombi to konieczność.
MartinTcV
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2023, 10:36
model samochodu: Volvo V40

Re: Ceed I jaki silnik benzynowy?

Post autor: MartinTcV »

Fajnie by było jakby było kombi, ale zacząłem się też rozglądać za hatchbackiem/sedanem, bo naprawdę ciężko znaleźć coś ciekawego.
Dodam, że moje Volvo od wymiany do wymiany nie brało nic a nic oleju (339tys przebiegu). Nie chodzi też o samo branie oleju, ale z tym zawsze w parze idzie jakaś usterka 🙂
Kadrowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2023, 17:32
model samochodu: Ceed 1.4 16V LPG
Lokalizacja: 3city

Re: Ceed I jaki silnik benzynowy?

Post autor: Kadrowy »

Nie mogę polecić jakiegoś konkretnego silnika, ale powiem, ze mam dwa 1.4 16V 109KM i dla mnie to wystarcza. Nie mam z nimi kłopotów. Zima/lato palą od dotknięcia, benzyna w mieście ok 7.5 PB a LPG ok 8.5
Na moje potrzeby wystarcza, ale ja już jestem dziadek, młodzież musi mieć MOC!
MartinTcV
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2023, 10:36
model samochodu: Volvo V40

Re: Ceed I jaki silnik benzynowy?

Post autor: MartinTcV »

7.5PB w mieście? Kombi czy hatchback?
Dla mnie 109KM by starczyło, ważne żeby był w miarę mało awaryjny. Będę miał na uwadze ten silnik.
MartinTcV
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2023, 10:36
model samochodu: Volvo V40

Re: Ceed I jaki silnik benzynowy?

Post autor: MartinTcV »

A jak jest z silnikiem diesla 1.6 CRDI? Które wersje mocy nie mają fabrycznie montowanego DPF i dwumasy? Czy może to zależy od rynku docelowego? Jak rozpoznać? Zdekodowanie VIN na jakiejś darmowej stronie coś powie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”