Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

forum użytkowników Kia Stonic
mihal277
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2023, 11:21
model samochodu: Kia Stonic

Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: mihal277 »

Dzień dobry wszystkim,
stoję przed dylematem zakupu Kii Stonic.
Mam do wyboru dwa egzemplarze z dokładnie takimi samymi parametrami i podobnym przebiegiem. Oba mają 2 lata, czyli ta "rozszerzona" gwarancja od Kii i tak za rok wygasa i zostaje ta uboższa na 7 lat.

Jeden z nich ma gwarancję Kia (były robione przeglądy) ale subiektywnie brzydszy kolor.

Drugi ma ładniejszy kolor ale nie było przeglądów w KIA. Oba samochody są z programu Das Welt Auto, więc mogę wziąć gwarancję od nich.

Która z tych opcji brzmi lepiej? Czy warto się decydować na gwarancję od KIA, czy to pic na wodę i można spokojnie decydować sie na ładniejsze auto z gwarancją od salonu?
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: adamo64 »

Daj sobie spokój z gwarancją KIA - pic na wodę kup co Ci się podoba bardziej....
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: romanhoks »

Kolego nie porownoj krajowej gwarancji. Przyjedz do norwegi a sie zdziwisz co jest uznawane na gwarancji. Nie wiem jak w niemczech ale raczej lepiej. Czy w polskiej gwarancji sa uznawane czesci zawieszenia? Zwykly lacznik stabilizatora ? Tu nie podlega dyskusji. Ma 7 lat gwarancji :D Co do kupna Stonika to mozesz sprawdzic w sewisie co bylo robione w kazdym aucie na gwarancji? Jest to w histori gwarancji.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: StonicScross »

Tak trochę z innej beczki:
1) 2-letnie auta teraz kosztują czasem i 85 proc.nowego, wolałbym polować na nowy
2) kupowanie w 2023 roku auta wymyślonego w 2017? Ogólnie Kia mało traci ma wartości i mało się starzeje ale badz co bądź sprzedając w 2028 roku - będziesz sprzedawać auto z designem sprzed 11 lat (2028-2017).
Czyli może już wtedy dużo stracić na wartości.
Owszem, te dywagacje mogą być "do bani", bo czasem wcześniejszy model bywa ładniejszy (np.hyundai kona - druga generacja jakas dziwna).
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: StonicScross »

Z drugiej strony (sorry za dywagacje i filozofie ale od tego jest forum):
1) gwarancja taka czy owaka - Stonic to pewne auto i bezproblemowe. To nie jest auto z PSA z Puretechem i z kupowaniem "z dusza na ramieniu";
2) ten wyglad - no fajny, wprawdzie bez polotu, taki volkswagenowsko - toyotowski :) ale i taki "wiecznie aktualny", cos jak corolla sprzed 20 lat, auris 2007-2013, astra 4 czy astra 5 czy nawet kia ceed 2007-2012. Więc może nie będzie on minusem przy odsprzedaży np.w 2030 nawet.
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: StonicScross »

Dla mnie Stonic designem jest jakby rodzina z vw t cross, vw t roc i seatem arona :)
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: jotes1911 »

romanhoks pisze: 19 maja 2023, 19:18 Kolego nie porownoj krajowej gwarancji. Przyjedz do norwegi a sie zdziwisz co jest uznawane na gwarancji. Nie wiem jak w niemczech ale raczej lepiej. Czy w polskiej gwarancji sa uznawane czesci zawieszenia? Zwykly lacznik stabilizatora ? Tu nie podlega dyskusji. Ma 7 lat gwarancji :D Co do kupna Stonika to mozesz sprawdzic w sewisie co bylo robione w kazdym aucie na gwarancji? Jest to w histori gwarancji.
Tu nikt niczego nie porównuje. Nikogo, mieszkającego w Polsce, nie interesują zasady gwarancji w Norwegii i nikt nie będzie tam jechać aby się "dziwić".
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: StonicScross »

Zapodaj tez ceny w tej Norwegii :) Dobra, odpowiesz ze place tez można porównywać. Ale ostatecznie jak mówi przedmówca- auto bedzie uzywane w Polsce.
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: romanhoks »

Wszystko zalezy od warsztatu i czy jest autoryzowany i jaka marka. Co do zasad gwarancyjnych jak piszesz ze nikogo nie interesuja to dziwi mnie ze narzekacie ze KIA nie ma 7 lat gwarancji. Dla mnie jak najbardziej ma. To co jest napisane w reklamie nie jest bujda. Tu na kazde auto jest min 5 lat. Toyota przedluzyla na 10 lat przy malej oplacie dodatkowej. :shock: Ja i tak teraz robie 90 % tylko elektryki. Co do placy jest tez zroznicowana. Wszystko zalezy jakie masz kursy i stanowisko.Ja nie moge sie skarzyc. Prowadzilem 10 lat warsztat w kraju plus 2 mechanikow. Nie chce wiecej tego widziec. Czasu dla rodziny to malo co bylo. Urlop :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Nie zamienil bym sie . Teraz 8 godz i do domu. Problem jest jeden ? Gdzie jechac na urlop?
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Gwarancja KIA czy gwarancja Das Welt Auto

Post autor: StonicScross »

Jak tak krytykujesz zasady polskiej gwarancji ze niby fasadowe, rzekome itp. Mając 5-letnie auto i odsprzedając- jest to duży atut ze ma jeszcze 2 lata gwarancji. Rowniez jak dawałem w salonie w rozliczeniu Rio na Stonica to brali to mocno pod uwagę. Nawet auta za bardzo nie sprawdzali co mnie zdziwiło więc wyjaśnili "przecież ma gwarancję". No właśnie- przynajmniej oni może te gwarancję łatwiej wyegzekwują w centrali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”