Utrata mocy 1.0 T-GDI

forum użytkowników modelu Ceed
marcin.krk
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:18
model samochodu: Kia Ceed

Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcin.krk »

Taki problem, silnik 1.0 T-GDI (120KM) przejechane 37 tys. nagłe szarpnięcie podczas jazdy, silnik traci moc, maksymalne obroty 3 tys. auto nie jedzie, problem żeby się rozpędzić choćby do 40 km/h. Nie świeci się żadna kontrolka. Assistance laweta do serwisu (dzień wolny od pracy), następnego dnia tel. z serwisu u nas wszystko ok, autem jeździmy nic się nie dzieje, komputer nie pokazuje żadnych błędów. Serwis wydaje "sprawne" auto mija tydzień to samo (znów dzień wolny od pracy), auto w serwisie 1,5 tyg. nic nie stwierdzają, wydają auto w piątek, niedziela ta sama sytuacja. Auto znów w serwisie, poniedziałek tel. "auto jeździ", przejażdżka z serwisantami zrobione 80 km, nic się nie dzieje. Serwis brak pomysłu na przyczyny i rozwiązanie. Czy ktoś miał taki przypadek, że przy 1.0 T-GDI traciło moc bez żadnych innych objawów i bez info o błędach ? Przeszukałem forum i nic nie znalazłem, a nie ukrywam, że strach już autem jeździć.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: bielaPL »

marcin.krk pisze: 15 maja 2023, 14:26 Taki problem, silnik 1.0 T-GDI (120KM) przejechane 37 tys. nagłe szarpnięcie podczas jazdy, silnik traci moc, maksymalne obroty 3 tys. auto nie jedzie, problem żeby się rozpędzić choćby do 40 km/h. Nie świeci się żadna kontrolka. Assistance laweta do serwisu (dzień wolny od pracy), następnego dnia tel. z serwisu u nas wszystko ok, autem jeździmy nic się nie dzieje, komputer nie pokazuje żadnych błędów. Serwis wydaje "sprawne" auto mija tydzień to samo (znów dzień wolny od pracy), auto w serwisie 1,5 tyg. nic nie stwierdzają, wydają auto w piątek, niedziela ta sama sytuacja. Auto znów w serwisie, poniedziałek tel. "auto jeździ", przejażdżka z serwisantami zrobione 80 km, nic się nie dzieje. Serwis brak pomysłu na przyczyny i rozwiązanie. Czy ktoś miał taki przypadek, że przy 1.0 T-GDI traciło moc bez żadnych innych objawów i bez info o błędach ? Przeszukałem forum i nic nie znalazłem, a nie ukrywam, że strach już autem jeździć.
Mam 35tys... na razie działa jak nowy. Objawy podobne miałem kiedyś w lanosie jak przewody WN szwankowały i cylinder nie załapywał. Tutaj efekt widzę podobny, może świeca lub cewka?
marcin.krk
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:18
model samochodu: Kia Ceed

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcin.krk »

Wg ASO nie.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: bielaPL »

Ostatnio widziałem fabię która jechała 20km/h z włączonymi awaryjnymi. Może w ten sposób zrobić, umówić się z aso że jak pojawi się usterka to się doczłapiesz do nich z tymi objawami i niech weryfikują na bieżąco. Jeśli nie cewka lub świecie to pewnie jakiś czujnik szwankuje i raz na jakiś czas się przywiesi...
marcin.krk
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:18
model samochodu: Kia Ceed

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcin.krk »

Niestety każdorazowo awaria ma miejsce w dzień wolny od pracy, a następnego dnia śladu po niej nie ma 🤔
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: Sid »

Magia :lol:?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 606
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: Tolinek »

Sid pisze: 16 maja 2023, 15:13Magia :lol:?
Alergia. Na pracę ;)
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcinek82 »

Bo jak silnik ma pracowac w dzien wolny od pracy to sie buntuje :lol:
marcin.krk
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2023, 14:18
model samochodu: Kia Ceed

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: marcin.krk »

Inflacja, może podwyżkę chce 98 zamiast 95 żeby tankować :lol:
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Utrata mocy 1.0 T-GDI

Post autor: bielaPL »

marcin.krk pisze: 16 maja 2023, 15:05 Niestety każdorazowo awaria ma miejsce w dzień wolny od pracy, a następnego dnia śladu po niej nie ma 🤔
Jakieś dłuższe wycieczki wtedy robisz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”