Powłoka ceramiczna

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
switek3
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2023, 21:31

Powłoka ceramiczna

Post autor: switek3 »

Witajcie!
Handlowiec przy zamówienia Sportage wspomniał coś o możliwości nałożenia powłoki ceramicznej po odbiorze auta. Ktoś z Was korzystał z tego? Nie dopytałem o cenę i jak technicznie to wygląda. A przede wszystkim jak z jakością położenia tego? Wiadomo, że są firmy zewnętrzne, ale jakbyście polecali to wiadomo że chyba raczej najlepiej położyć ją na nowe auto przed wyjazdem z salonu. Jakieś info?
jaskier
Posty: 309
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: jaskier »

hej myślałem od tym kilka tygodni po zakupie i zrezygnowałem ponieważ:
- oczywiście wysoka cena. To o czym często się nie mówi to fakt że taką ceramikę powiedzmy 3 letnią trzeba i tak raz na pół roku "uzupełnić" więc czeka cię wizyta w detailingu i rzecz jasna dodatkowy koszt.

- zdecydowałem się na wosk, wosk dobrej marki nakładam samodzielnie przed domem raz na pół roku (nakładałem już 2 razy). Całość ze wcześniejszym umyciem na "2 wiadra" zajmuje mi 2 godziny. Auto po nałożeniu wosku wygląda nie gorzej niż po ceramice (pamiętaj że te zdjęcia ze studiów detailingu są robione w megamocnym oświetleniu przez co faktycznie auto świeci jak psu jaja). Koszt nieporównywalnie mniejszy.

Jeśli natomiast zależy Ci na ochronie lakieru to i tak folia ppf jest jedynym, choć najdroższym rozwiązaniem. Nie musisz jednak oklejać całego auta tylko te bardziej wrażliwe elementy
switek3
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2023, 21:31

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: switek3 »

A jaka jest kwota ceramiki w. Aso?
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: fuTer »

Ja również rozważałem zabezpieczenie lakieru folią. Koszt pakietu full front to 6-8 tys. więc odpuściłem. Ceramika wymaga serwisowania co w dłuższej perspektywie również jest kosztowne. Postanowiłem samodzielnie 2-3 razy w roku nakładać wosk, gdyż lubię pielęgnować samochód. Z racji że posiadam myjkę ciśnieniową dokupiłem kilka rzeczy, mianowicie:
- pianownicę
- pianę aktywną
- szampon wraz z rękawicą do mycia zasadniczego
- ręcznik do osuszania o gramaturze 900
- preparat tar & glu
- preparat do deironizacja
- glinkę
- cleanera
- odtłuszczacz
- wosk
- dressing do opon i plastików zewnętrzny
- oraz kilka różnych mikrofibr i aplikatorów
Całość wyszła mnie mniej niż 1k. Dodam ,że mam czas i chęci aby to samodzielnie robić, z resztą tak jak w przypadku wcześniejszych samochodów.
jaskier
Posty: 309
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: jaskier »

switek3 pisze: 12 maja 2023, 21:38 A jaka jest kwota ceramiki w. Aso?
do pytanie do aso, prawda? strzelam że pomiędzy 3 a 5 k
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: kukuku2 »

I tak istnieje duże prawdopodobieństwo że nie będzie robił tego salon tylko zaprzyjaźniony podwykonawca a zarobią obydwoje , więc lepiej uderzyć do zewnętrznego . U siebie robiłem czy warto nie wiem trwało to trzy dni , plus oklejenie elementów wrażliwych tych najbardziej
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
kynios1
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:31
model samochodu: KIA SPORTAGE 1,6 T-GDI 230KM 6 AT , AWD , GT LINE + AE+ + HAR + LTH + PNS + SUS + 2TR + SPLASH LEMON HBA
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: kynios1 »

Ściema za 5 tys , naciągactwo i tyle , mi też w salonie proponowali zachwalali że chroni przed zarysowaniami itp itp , więc mówię że by mi pokazali takie auto z ceramiką , tak oczywiście proszę bardzo blablabla , no to ja im mówię że wezmę i spróbuję porysować te auto paznokciami i zobaczymy czy faktycznie zabezpiecza , i co Panowie z salonu zwątpili mówiąc że to już sprzedany samochód i nie można takich testów przeprowadzać . No ale jak ktoś lubi mieć ceramikę i go stać to czemu nie .
KIA SPORTAGE 1,6 T-GDI 230KM 6 AT , AWD , GT LINE + AE+ + HAR + LTH + PNS + SUS + 2TR + SPLASH LEMON HBA
saron22
Posty: 602
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: saron22 »

Ceramika zabezpiecza lakier przed osiadaniem brudu, przed odbarwieniami spowodowanymi ptasimi odchodami, żywicą itd, ale nie zabezpiecza przed zarysowaniami itp. Jeśli ktoś zaczyna ci opowiadać takie bajki to w tył zwrot i nara.
Mnie w zeszłym roku jeden ze sprzedawców bardzo namawiał na samochód elektryczny - generalnie same ochy i achy. Że szybkie ładowanie, że zasięg bardzo duży, że ekologia, że właściwie spalinowe to już przeżytek i praktycznie na wymarciu i takie tam pierdy.
Wszystko do momentu gdy spytałem go jakim elektrykiem on jeździ. Domyslacie sie jaka byla odpowiedz…
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: Niko123 »

Ja zawsze ceramike sam nakladam, nic takiego , w mazdzie ceramika mr fix 9h trzymala 3,5roku bez dodatkowego nakladania czy konserwacji,
Dla mnie ceramika to przede wszystkim super polysk , kropelkowanie i odpychanie wody, brut tak nie przywiera i ochrona przed odchodami.
Arteon ma gruby lakier i co z tego jak bardzo mieki i na forum jak jednemu wypalilo plame w nowym aucie to kazdy sie bal i robili ceramike.
Generalnie tania ceramike mrfix 9h polecam i juz robilem ja w 7 autach., Na YouTube pisze jak samemu zrobić, nic wielkiego ale juz z ceramika unikac aktywnej piany i mijni na stacjach bo maja bardzo mocne chemie i przyspiesza degradacje ceramiki.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2023, 09:10 przez Niko123, łącznie zmieniany 1 raz.
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: fuTer »

W temacie ceramik do samodzielnego położenia polecam Gyeon CanCoat Evo, tylko solidnie wcześniej się przyłożyć do dekontaminacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”