Car Audio - słaba jakość JBL

forum użytkowników modelu ProCeed
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 80
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: MJRegul »

Ja zakończę swoje wywody podparte słuchaniem audio ze swojego auta oraz aut Ceed/Proceed z JBL które slyszalem: z gunwa bata nie ukręcisz. Nie jest tragicznie ale do "dobrze" daleka droga.
Dodam, że przetworniki 16cm mają magnesy wielkości przetworników markowych 10cm.
I rozumiem, że celuloza jest często wybierana jako materiał ale rzadko w car audio gdzie Markowi producenci drogich głośników wybierają zupełnie inne materiały z porządnym gumowym resorem, bez lipnej pękającej pianki.
Nie będę specjalnie kupował tego zestawu, podłączał go i mierzył niczego szczególnie, że amatorsko to raczej nie jest możliwe małym kosztem, bo nie o to tu chodzi.
Chodzi o to, że to całe JBL to najniższa możliwa półka grania "premium" i można to poprawić i ludzie chcą to robić.

Wzmacniacz z DSP, wygłuszenie, głośniki, przejściówki, strojenie.
p.rykala
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2022, 09:01
model samochodu: ProCeed

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: p.rykala »

Niestety dzisiaj nawet samochody Premium maja bardzo słabe wygłuszenie. Wystarczy sprawdzić jak wygląda wygłuszenie w nowym Lexusie RX gdzie poza tapicerka są gole blachy jak w Tico. Dokładnie o tym pisałem, że dzisiaj żądzą księgowi nie inżynierowie. Wygłuszenie samochodu w produkcji to dodatkowy materiał, ale przede wszystkim czas.

Wymiana głośników to całkiem inna kwestia. W zwykłym zestawie audio, który ma magnes wielkości 5 zł i słabą konstrukcje kosza to wymiana tych głośników nawet na jakieś średniej klasy przyniosą zdecydowana poprawę

Gorzej z zestawami JBL o czym już pisaliśmy. Tutaj już jest większa zabawa za większe pieniądze. Uważam, że zestaw powinien być dobrany i zestrojony pod gusta słuchającego. Zmieniając zestaw audio do domu przetestowałem wiele opcje łącznie z tym, że w swoim własnym salonie miałem 3 zestawy różnych producentów żeby sprawdzić je w domowych warunkach i nie w studiu. Wybrałem sprzęt, który mnie satysfakcjonował a nie taki, który ktoś mi narzucał.
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 80
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: MJRegul »

p.rykala pisze: 12 maja 2023, 17:46 Niestety dzisiaj nawet samochody Premium maja bardzo słabe wygłuszenie. Wystarczy sprawdzić jak wygląda wygłuszenie w nowym Lexusie RX gdzie poza tapicerka są gole blachy jak w Tico. Dokładnie o tym pisałem, że dzisiaj żądzą księgowi nie inżynierowie. Wygłuszenie samochodu w produkcji to dodatkowy materiał, ale przede wszystkim czas.

Wymiana głośników to całkiem inna kwestia. W zwykłym zestawie audio, który ma magnes wielkości 5 zł i słabą konstrukcje kosza to wymiana tych głośników nawet na jakieś średniej klasy przyniosą zdecydowana poprawę

Gorzej z zestawami JBL o czym już pisaliśmy. Tutaj już jest większa zabawa za większe pieniądze. Uważam, że zestaw powinien być dobrany i zestrojony pod gusta słuchającego. Zmieniając zestaw audio do domu przetestowałem wiele opcje łącznie z tym, że w swoim własnym salonie miałem 3 zestawy różnych producentów żeby sprawdzić je w domowych warunkach i nie w studiu. Wybrałem sprzęt, który mnie satysfakcjonował a nie taki, który ktoś mi narzucał.
+1, to samo robiłem u siebie w mieszkaniu wybierając sprzęt audio

Co do kijanki to tylne drzwi są chyba w ogóle nie wygłuszone, nawet nie mają tej białej szmaty jak przednie, przynajmniej w Ceedzie
eMiG
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2021, 20:29
model samochodu: Proceed gt

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: eMiG »

Mam pytanie do wszystkich tych co twierdzą, że JBL w Proceed GT grają słabo, co było źródłem dźwięku, jeśli wbudowane radio FM, to nie mam więcej pytań.
Żeby obiektywnie stwierdzić, jak gra to nagłośnienie trzeba mu zapodać muzykę jakości płyty CD nie jakieś mp3, a nawet nie Spotify w najlepszej jakości. Ja używam jako źródło dźwięku aplikacji TIDAL w jakości MASTER na Samsungu S21 5G. Wyśmiewanie się z subwoofera dla mnie jest niezrozumiałe, basu na pewno nie brakuje. Jak chce posłuchać radia, to tylko Internetowe w najlepszej jakości.
W opinii mojej i moich wielu pasażerów, gra to bardzo dobrze, na pewno wystarczająco jak na tej klasy pojazd. Jeśli ktoś chce wydać 7tys na jakąś druciarnie i chce, żeby mu zdemolowali samochód (pourywali spinki, w drzwiach uszkodzili uszczelnienia) to proszę bardzo.
Ja u siebie wygłuszyłem jedynie bagażnik, docinając wykładzinę samochodową ze sklepu Komfort do kształtu dna schowków w bagażniku.
I tak na marginesie, jeżeli ktoś zastanawia się jakie pakiety dobrać to ja wziąłem ful opcję i nie żałuję ani jednej złotówki, ze wszystkiego opcji korzystam i jestem zadowolony i zrobiłbym to jeszcze raz.
p.rykala
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2022, 09:01
model samochodu: ProCeed

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: p.rykala »

eMiG pisze: 12 maja 2023, 21:17 Mam pytanie do wszystkich tych co twierdzą, że JBL w Proceed GT grają słabo, co było źródłem dźwięku, jeśli wbudowane radio FM, to nie mam więcej pytań.
Żeby obiektywnie stwierdzić, jak gra to nagłośnienie trzeba mu zapodać muzykę jakości płyty CD nie jakieś mp3, a nawet nie Spotify w najlepszej jakości. Ja używam jako źródło dźwięku aplikacji TIDAL w jakości MASTER na Samsungu S21 5G. Wyśmiewanie się z subwoofera dla mnie jest niezrozumiałe, basu na pewno nie brakuje. Jak chce posłuchać radia, to tylko Internetowe w najlepszej jakości.
W opinii mojej i moich wielu pasażerów, gra to bardzo dobrze, na pewno wystarczająco jak na tej klasy pojazd. Jeśli ktoś chce wydać 7tys na jakąś druciarnie i chce, żeby mu zdemolowali samochód (pourywali spinki, w drzwiach uszkodzili uszczelnienia) to proszę bardzo.
Ja u siebie wygłuszyłem jedynie bagażnik, docinając wykładzinę samochodową ze sklepu Komfort do kształtu dna schowków w bagażniku.
I tak na marginesie, jeżeli ktoś zastanawia się jakie pakiety dobrać to ja wziąłem ful opcję i nie żałuję ani jednej złotówki, ze wszystkiego opcji korzystam i jestem zadowolony i zrobiłbym to jeszcze raz.

Nagłośnienie JBL na pewno jest lepsze od zwykłego. Dla jednych dudnienie basu z bagażnika jest wyznacznikiem jakości i chwilowo robi wrażenie. Dla kogoś innego niestety oprócz tego dudniącego basu jest bardzo płasko.
Widzisz dla Ciebie wykładzina z Komfortu służy za doskonale wygłuszenie. Ja oczekuje czegoś zdecydowanie więcej.
Kwestią gustu i pewnych zamiłowań i przyzwyczajeń. Znam osoby, które sprzęt audio w domu maja w cenie dobrego samochodu. Osobiście w domu zainwestowałem w dobrej klasy sprzęt i w samochodzie oczekuje podobnie. Ma mnie to satysfakcjonować. Nie musi się to nikomu podobać. Nie pytam nikogo o zdanie co do celowości tylko o rozwiązania techniczne jak i czy ktoś to już robił.

Co powiedzieć o ludziach, u których nagłośnienie w aucie jest warte więcej niż samochód? :)
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: ProCee_d56 »

Pewnie najczęściej MP3 słuchają przez BT i dziwią się, że w dookólnym hałasie jaki panuje wewnątrz samochodu ,,sprzęt audio źle gra". Często dobrze gra, tylko tego nie można usłyszeć poza waleniem z bagażnika.
Widziałem wielu, którzy gonią za coraz lepszą jakością dźwięku, ale tak naprawdę jest to ,,gonienie króliczka". Często wygranym jest tylko sprzedawca, bo na tym zarobił.
Mnie już na ten temat nawet nie chce się dyskutować.
Jeżeli ktoś chce wydawać swoje pieniądze, grzebać, ulepszać, poprawiać i cudować, to niech to robi. Ja życzę takim osobom miłej zabawy.
I również nie lubię druciarni oraz przerostu ambicji nad treścią.
To już wszystko ode mnie na temat ,,samochodowego audio", jak też poszukiwania złotego grala.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 80
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: MJRegul »

Ja na przykład słucham z plików FLAC z USB zgranych z oryginalnych płyt CD, które posiadam.
Ba, nawet kilka dni temu zrobiłem porównanie jak gra Spotify/Bluetooth vs FLAC/USB.
Różnica najlepiej słyszalna na słuchawkach.

https://youtu.be/u3x20MG4sgs

Tak więc nie zakładajcie, że wszyscy słuchają z BT i psioczą z tego powodu na audio.

PS. Hyundai w DE do modelu i30 cały czas ma w ofercie upgrade audio na częściach firmy Pioneer, wrzucałem tu link o upgrade audio w Ceed bo to jeden pies.
p.rykala
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2022, 09:01
model samochodu: ProCeed

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: p.rykala »

A tak apropo specjalnie projektowanych systemów przez inżynierów w fabryce tak wygląda system Bang&Olufsen w Fordzie 😅

https://youtube.com/shorts/0_24dvzZMTY?feature=share

Ktoś dorzuca subwoofer, który zrobi jakotakie wrażenie i klient zadowolony. Placebo w postaci znaczka B&O i każdy pasażer podjarany. Co więcej, myśli że ma zajebiste audio za które dopłacił...
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 80
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: MJRegul »

p.rykala pisze: 13 maja 2023, 11:59 A tak apropo specjalnie projektowanych systemów przez inżynierów w fabryce tak wygląda system Bang&Olufsen w Fordzie 😅

https://youtube.com/shorts/0_24dvzZMTY?feature=share

Ktoś dorzuca subwoofer, który zrobi jakotakie wrażenie i klient zadowolony. Placebo w postaci znaczka B&O i każdy pasażer podjarany. Co więcej, myśli że ma zajebiste audio za które dopłacił...
Inżyniery wiedzo co robio! Nie znasz siem! ;)

z BO w Fordzie jest na bank wzmacniacz :) Tak jak Harman (JBL) w KIA. W Kijace z JBL tez gloniski sa seryjne :)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: Niko123 »

15 glosnikowy zestaw w Kia stinger gra super, mam porownanie z poprzednia mazda z boose i audio premium z mercedesa E z roku 2019, harman w stingerze 2022 po lifcie gra najlepiej z tych 3 aut.
Jbl z kia procreed nie slyszalem

Jbl kia creed/ xcreed/ procreed 320 wat 8 glosnikow
Stinger Harman 720 wat 15 glosnikow ale liczy sie dla mnie jakosc a nie moc a np wysokie sony w harman fajnie graja a bas nisko schodzi i jest taki miekki i gleboki jaki kubie gdzie w mercedesie wysokie tony nie byly tak szczegółowe a bas byl twardy z slabym zejdciem i dudniacy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”