Car Audio - słaba jakość JBL

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 468
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: ProCee_d56 »

Nie ma się co dziwić, że Harman i JBL, który wchodzi w skład Harmana, świetnie grają. To liderzy na rynku, jeżeli chodzi o sprzęt audio samochodowy i przenośny. Samsung jest właścicielem jednych i drugich. Mają świetne opracowania nagłośnienia.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: Niko123 »

Kiedys myslalem ze harman to jest jakosc ale audio z lexusa lub volvo to jest dopiero audio ale np w lexiusie takie audio to 25 tys zl Mark Levision czy z volvo Bowers & Wilkins.
Mialem mazde z 2016 z bosse ale teraz podobno w najnowszym mazdach cx5 / cx60 czy nawet cx30 jest ulepszony zestaw i w recenzjach mowia ze najleprze audio w swojej klasie cenowej, tego nie wiem bo nie sluchalem.
W mazdzie przy wysokim volume boczki sie odzywaly wiec zawsze bez względu na marke auta dobrze wygluszyc drzwi auta , zawsze poprawi audio i wyciszenie.
p.rykala
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2022, 09:01
model samochodu: ProCeed

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: p.rykala »

Powiedzmy sobie szczerze, że Harman czy JBL zarówno w sprzęcie car audio, jak i przenośnych lub nawet audio do domu to typowo budżetowe marki. Do marek Premium wiele im brakuje. Dla mnie JBL w proceed gra jak najtańszy marketowy zestaw kina domowego z subwooferem. Jak wyłączysz sub to nie da się tego słuchać. Dla mnie audio ma grać samo z siebie, pełna głębia dźwięku tworząc scene/przestrzeń, a sub ma dodawać najniższe tony, który normalne głośniki nie są w stanie dać. Polecam każdemu kto mówi, że ten zestaw gra dobrze przesunąć balans na maksa na przód. To pokazuje jak grają głośniki w drzwiach, albo raczej jak nie grają. W domu mam tak dobrany sprzęt, że każdy jest w szoku, że stereo bez subwoofera może tak grać.
Tego też oczekuje w samochodzie.
Niestety aby to osiągnąć trzeba wydać kilkanaście tys zł.
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: PowerMario1978 »

Pisząc że JBL gra dobrze ja oceniam to relatywnie porównując do zestawu standardowego oraz cenę (pewnie ok 2k PLN biorąc pod uwagę że jest częścią pakietu).
Do mojego zestawu audio w domu też się nie umywa ale moim zdaniem nie ma co oczekiwać takiej jakości. I nie chodzi tu tylko o jakość głośników ale przestrzeń w aucie (a raczej jej brak) brak możliwości adaptacji akustycznej czy umiejscowienie głośników (w drzwiach a nie na wysokości uszu pod odpowiednim kątem jak w zestawie stereo).
sparrow777
Posty: 111
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: sparrow777 »

Moze coś wnjesie do dyskusji, więc piszę. W starym proceedzie, 3 drzwiowym z 2010 roku padły mi gł. średniotonowe. Wymieniłem w punkcie robiącym audio samochodowe. Od razu zabrakło mi basu, a zwiększyły się bardzo wysokie, może to były głośniki średniotonowe ale z jakąś bardzo uwydatnioną górną średnicą? Wkażdym razie, w nowym Xceedzie w JBL, dźwięk w porównaniu z tymi ze starego procka po wymianie, jest wręcz zamulony, także potwierdzam, że to jbl to ściema.Mark Levinson to już high end u wszystko jasne.Może zatem warto jednak wymienić głośniki, wszak każdemu audiofilowi wiadomo, że najbardziej na wynik końcowy wpływają właśnie dobre głośniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”