Car Audio - słaba jakość JBL

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 505
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: ProCee_d56 »

Jak jest coś śmieszne, to śmiej, bo śmiech to zdrowie...

,,Ale ma też sporo wad i nie ma co się czarować.''

Właśnie ja nie czaruję i jestem szczery aż do bólu.
Jeżeli dla mnie samochód lub inna, tak droga rzecz, miałaby sporo wad, to nie kupiłbym takiego samochodu ani takiej rzeczy, ponieważ cały czas czułbym niesmak i ból psychiczny, że dokonałem złego wyboru, że wyrzuciłem pieniądze...
A do tego nie masz żadnych argumentów lub dowodów na to, że włożone do ProCeeda JBL jest byle czym. Napisz w tej sprawie do KIA, może coś wyjaśnią, podadzą powody i wytłumaczą swoją dziwna decyzję co do JBL.

Ktoś, kto chce dokonywać w czymś zmian, niech najpierw dokładnie sprawdzi czy zamierzony efekt będzie osiągnięty. Bo często są to wyrzucone pieniądze (wrzucone do cudzej kieszeni), i stracony czas.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
p.rykala
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2022, 09:01
model samochodu: ProCeed

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: p.rykala »

ProCee_d56 pisze: 11 maja 2023, 18:43 Jak jest coś śmieszne, to śmiej, bo śmiech to zdrowie...

,,Ale ma też sporo wad i nie ma co się czarować.''

Właśnie ja nie czaruję i jestem szczery aż do bólu.
Jeżeli dla mnie samochód lub inna, tak droga rzecz, miałaby sporo wad, to nie kupiłbym takiego samochodu ani takiej rzeczy, ponieważ cały czas czułbym niesmak i ból psychiczny, że dokonałem złego wyboru, że wyrzuciłem pieniądze...
A do tego nie masz żadnych argumentów lub dowodów na to, że włożone do ProCeeda JBL jest byle czym. Napisz w tej sprawie do KIA, może coś wyjaśnią, podadzą powody i wytłumaczą swoją dziwna decyzję co do JBL.

Ktoś, kto chce dokonywać w czymś zmian, niech najpierw dokładnie sprawdzi czy zamierzony efekt będzie osiągnięty. Bo często są to wyrzucone pieniądze (wrzucone do cudzej kieszeni), i stracony czas.
No cóż. Twoje wypowiedzi nadal nic nie wnoszą do wątku, który mógłby się przydać wielu osobom stojącym przed problemem zmiany nagłośnienia. Co do dowodów ze nagłośnienie jest słabe to wystarczy mi doświadczenie z innych samochodów, które uzytkowuje i które posiadałem. Dla mnie najważniejsze są moje odczucia i wrażenia a nie Twoje zdanie. Widocznie nie doświadczyłeś nic na odpowiednim poziomie i nie masz porównania. Ja niestety mam i teraz czuję różnice. Nagłośnienie moim zdanie. Jest gorsze niż np. standardowe w Superb lub Mark Levinson w Lexusie. Jak już się tego doświadcza to tego się oczekuje. To tak jak teraz miałby mieć samochód bez czujników świateł lub deszczu i twierdził ze producent wiedział co robi i nie mam prawa narzekać że jest gorzej. Widocznie inni wiedza jak zrobić to lepiej (za dużo większe pieniądze).

A co do wyboru samochodu dla jednych był marzeniem, na które wydali oszczędności życia. Dla mnie był szybko dostępny i w tej cenie nie miał konkurencji. I tyle. Tak jak powiedziałem ma dużo zalet ale i ma swoje wady. Jakiś kompromis trzeba było wybrać. Ekonomia wygrała.

Nie potrafię zrozumieć osób, które obrażają się bo ktoś śmie powiedzieć coś złego na daną markę (dotyczy to wszystkich marek czy to KIA czy BMW) lub że coś mogłoby być lepiej.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2023, 19:20 przez p.rykala, łącznie zmieniany 1 raz.
p.rykala
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2022, 09:01
model samochodu: ProCeed

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: p.rykala »

Fajnie by było jakby następne wpisy coś wniosły do wątku.
Może ktoś ma schemat audio lub wie jak podlaczone są tweetery, czy jest zwrotnica, czy są podłączone bezpośrednio do wzmacniacza?
Moze już ktoś zmienił system JBL na coś innego.
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 84
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: MJRegul »

ProCee_d56 pisze: 11 maja 2023, 18:43 Jak jest coś śmieszne, to śmiej, bo śmiech to zdrowie...

,,Ale ma też sporo wad i nie ma co się czarować.''

Właśnie ja nie czaruję i jestem szczery aż do bólu.
Jeżeli dla mnie samochód lub inna, tak droga rzecz, miałaby sporo wad, to nie kupiłbym takiego samochodu ani takiej rzeczy, ponieważ cały czas czułbym niesmak i ból psychiczny, że dokonałem złego wyboru, że wyrzuciłem pieniądze...
A do tego nie masz żadnych argumentów lub dowodów na to, że włożone do ProCeeda JBL jest byle czym. Napisz w tej sprawie do KIA, może coś wyjaśnią, podadzą powody i wytłumaczą swoją dziwna decyzję co do JBL.

Ktoś, kto chce dokonywać w czymś zmian, niech najpierw dokładnie sprawdzi czy zamierzony efekt będzie osiągnięty. Bo często są to wyrzucone pieniądze (wrzucone do cudzej kieszeni), i stracony czas.
Oto system JBL z ProCeeda. Wzmacniacz Harman, tektura, "subwoofer" mniejszy niż głośniki z drzwi (większa membrana jest pasywna), gwizdki jak w zwykłej wersji i środkowy głośnik konsoli.
Ceny allego za komplet w zależności od chciwości sprzedającego od 1400 do 1700zł. Czyli cena dwóch par dobrych głośników 165mm.

Zrozum, że ludzie lubią grzebać, ulepszać, bawić się, poprawiać i daj już spokój...
Załączniki
JBL.jpg
ProCee_d56
Posty: 505
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: ProCee_d56 »

MJRegul, przekonałeś mnie tym, że ,,ludzie lubią grzebać". Wyjaśniłem co miałem wyjaśnić i z mojej strony temat jest zamknięty. Życzę owocnego ,,grzebania".
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 84
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: MJRegul »

ProCee_d56 pisze: 12 maja 2023, 06:45 MJRegul, przekonałeś mnie tym, że ,,ludzie lubią grzebać". Wyjaśniłem co miałem wyjaśnić i z mojej strony temat jest zamknięty. Życzę owocnego ,,grzebania".
Chciałbym tylko byś odniósł się też do fotki tyć JBL (jeśli chcesz Ty oczywiście). Czy wg Ciebie tak wygląda zestaw nagłośnienia premium? :) 6 elementów jest żywcem wyjętych z wersji podstawowej (jeden głośnik 50zl sztuka na allegro), do tego papier i maluteńkie magnesiki.
To nie gra tak jakby człowiek oczekiwał po napisie JBL za który dopłacił.
Awatar użytkownika
Tomasz_Aleksander
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2023, 00:39
model samochodu: ..............................
Proceed GT 1,6 T-GDI
7DCT MY24
Full: PRE+TEC+AEB+PN
Blue Flame

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: Tomasz_Aleksander »

Cześć, zupełnie się nie znam na car audio, więc poratujcie trochę doświadczeniem.
Czy głośniki takie jak na tej aukcji można podmienić w proceedzie plug&play ?
https://allegro.pl/oferta/jbl-stage2-62 ... 2737460462
p.rykala
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2022, 09:01
model samochodu: ProCeed

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: p.rykala »

Tomasz_Aleksander pisze: 12 maja 2023, 12:32 Cześć, zupełnie się nie znam na car audio, więc poratujcie trochę doświadczeniem.
Czy głośniki takie jak na tej aukcji można podmienić w proceedzie plug&play ?
https://allegro.pl/oferta/jbl-stage2-62 ... 2737460462
Tak do końca plug&play to może się nie udać. Oryginalne głośniki podpinane są do instalacji poprzez kostkę. Takie rozwiązanie jest trudno dostępne. Ja znalazłem w zestawie jedynie tutaj:

https://audio-system-polska.com.pl/pl/p ... 3-MDF/5994

Np. Do Toyoty, czy VW istnieją dedykowane zestawy np. Z Focala. Niestety do KIA nikt czego takiego nie produkuje.

Można oczywiście poszukiwać odpowiedniej przejściówki w internecie i wtedy każde głośniki z odpowiednimi dystansami będą pasować.

Inna kwestia to czy to będzie działać tak jak oczekujemy. O ile to zwykly zestaw audio (nie JBL) to na pewno będzie lepiej bo fabryczne głośniki to najtańsza chińszczyzna.
Ja mam inny problem bo przy JBL mogą być poobcinane dolne pasma dźwięku i wymiana samych głośników może nic nie dać bo one i tak nie otrzymują takiego sygnału jaki bym oczekiwał.
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 84
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: MJRegul »

p.rykala pisze: 12 maja 2023, 12:59 [mam inny problem bo przy JBL mogą być poobcinane dolne pasma dźwięku i wymiana samych głośników może nic nie dać bo one i tak nie otrzymują takiego sygnału jaki bym oczekiwał.
Dokładnie tak jest, dlatego potrzebny osobny wzmak a najlepiej z DSP

plus głośniki w KIA mają "swoje" złącza, trzeba wycinać z oryginalnych głośników i lutować do nowych lub kupować przejściówki na Ali Express - 40zl para o ile pamiętam
Załączniki
S2ff58879e90c49df8d8da5cb3de5cd7cQ.jpg
ProCee_d56
Posty: 505
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Car Audio - słaba jakość JBL

Post autor: ProCee_d56 »

Nie można elementów zestawu audio ocenić po wyglądzie, trzeba znać parametry każdego z nich.
Głośniki z membranami celulozowymi osiągąją bardzo dobre parametry i znani producenci głośników produkują je, ponieważ te memebrany mają bardzo dobre, naturalne wybrzmienie.
Wielu melomanów kupuje zestawy głośnikowe gdzie są zastosowane membrany celulozowe, ponieważ są one bardzo dobre i posiadają cechy, których nie mają membrany polipropylenowe albo z włókna węglowego albo metalowe albo z kewlaru albo tzw. szklane itd.
Zestawy premium sa stosowane w samochodach premium ze wzgledu na ich bardzo dobre wygłuszenie, co sprawia, że częstotliwości jakie jesteśmy w stanie usłyszeć mają szeroki zakres.
ProCeed nie należy do klasy premium tylko do GT i usłyszenie w nim dużej rozpiętości częstotliwości jest w zasadzie niemożliwe Oprócz tonów niskich czyli popularnie określanych bum cyck cyk.
Parametrów pokazanego wzmacniacza też nie znam, może ma duży zakres przenoszonych częstotliwości z małymi spadkami na krańcach pasma przenoszenia, może ma dobrą dynamikę, tego nie wiem. Takie parametry powinien określić producent.
Duża membrana bierna w subwooferze jest stosowana po to, aby wykorzystać maksymalnie moc głośnika tam zamontowanego.
Do tego dochodzą rezonanse i odbicia, fale stojące i wiele innych parametrów (to nie to forum do omawiania) i zapewne producent samochodu brał to pod uwagę.
Jeżeli kolega, który chce zmienić swoje głośniki i wzmacniacz samochodowy, to lepiej żeby wiedzę na ten temat zasięgnął na forach poświęconych akustyce i sprzętowi audio, ponieważ to pomoże jemu dobrać ten sprzęt w sposób właściwy.
Ja nie oceniam zestawów audio lub sprzętu audio po tym jak wyglądają, elektronicy mający do czynienia ze sprzętem audio lub akustycy to zrozumieją.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”