Tarcze,klocki hamulcowe

forum użytkowników modelu ProCeed
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 603
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: Tolinek »

ProCee_d56 pisze: 12 maja 2023, 09:58 Napisz jaki będzie finał z reklamacją.
No to proszę teraz odłożyć popcorn bo będzie możliwość udławienia się ze śmiechu. Jakimś cudem przy zmianie kół na letnie zakręciłem rękawice w których robiłem. Fragment materiału trafił między piastę a felgę... i piździet. Po którymś hamowaniu się zdeformowały i wystygły w dziwnej pozycji po czym zaczęło się bicie.

Lekcja na przyszłość: Gdy temat życiowo istotny ryje beret nie wymieniam kół na letnie/zimowe. Naprawdę nie wiem jak ja to zrobiłem. Nie polecam.

W szczytowym momencie 5 majstrów w ASO drapało się po głowie jakim cudem 0.07 mm bicia wyrywa kierownicę z rąk.
ProCee_d56
Posty: 468
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: ProCee_d56 »

Dlatego w jednej z wypowiedzi zaznaczyłem, jak bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie piasty i felgi do osadzenia nowej tarczy hamulcowej.
To oszczędza później nasz czas i pieniądze.
Nawet wielu mechaników nie przykłada się do solidnego oczyszczenia powierzchni stycznych. Przecież po skrzywieniu tarczy jest to wina użytkownika albo materiału, a nie niechlujstwa mechanika.
Tak jak wulkanizatorzy przy zdejmowaniu i zakładaniu felgi (np. zmiana opon), nie oczyszczają powierzchni stycznej tarczy i felgi - czasu nie ma, bo już następny czeka w kolejce. A zresztą po co...
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 603
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: Tolinek »

Jakoś mi wątek umknął. Widzę że źle opisałem sytuację. Jakimś cudem i nie pamiętam jakim (chyba pomroczność jasna) wsadziłem parę zwiniętych rękawiczek w otwór centralny w kole (tam gdzie jest plasticzana zaślepka z napisem KIA). I jakimś kurła cudem, zakręciłem koło razem z tymi rękawiczkami. Rękawiczki nie wypchnęły plastikowego dekla tylko gdy były naciskane nakrętką kontrującą półoś, wycisnęły się w kierunku tarczy i podlazły między nią a koło jak na załączonym obrazku. Na czerwono zaznaczyłem gdzie podszedł materiał (widać ciemniejsze, czyste placki na tarczy). Myślę, że miałem minę kota srającego w krzakach gdy mi to pokazano.
Załączniki
NOK.JPG
ok.JPG
koster1976
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2022, 19:54
model samochodu: ProCeed GT MY22

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: koster1976 »

Witam po dłuższej przerwie,zestaw hamulcowy tarcze i klocki EBC na przód zamontowany.
Przejechane jakieś 300 km,nic nie bije, nic nie skrzypi,hamuje pięknie,jak się to mówi hamulce brzytwa. :D
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: Pulares »

Klocki jakie zielone, żółte, czerwone czy czarne?
koster1976
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2022, 19:54
model samochodu: ProCeed GT MY22

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: koster1976 »

EBC Green Stuff
Belsnor
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2023, 11:27
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: Belsnor »

Cześć wszystkim.

Czy ktoś z forumowiczów wie kto produkuje tarcze i klocki jako oryginalne części KIA?
saron22
Posty: 599
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: saron22 »

Belsnor pisze: 21 sie 2023, 11:30 Cześć wszystkim.

Czy ktoś z forumowiczów wie kto produkuje tarcze i klocki jako oryginalne części KIA?
Klocki hamulcowe do Kia Sportage produkuje firma ZF.
ProCee_d56
Posty: 468
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: ProCee_d56 »

saron22 pisze: 27 sie 2023, 11:50
Belsnor pisze: 21 sie 2023, 11:30 Cześć wszystkim.

Czy ktoś z forumowiczów wie kto produkuje tarcze i klocki jako oryginalne części KIA?
Klocki hamulcowe do Kia Sportage produkuje firma ZF.
Obawiam się, że ZF to jedynie dostawca tarcz i klocków hamulcowych jednego z czterech producentów.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 603
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: Tolinek »

W xceed klocki SBK a tarcze firmy MINTH :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”