Tarcze,klocki hamulcowe

forum użytkowników modelu ProCeed
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 84
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: MJRegul »

ProCee_d56 pisze: 16 maja 2023, 17:32 Jeżeli KIA produkuje ,,wozidełka'' to po co kupiłeś? Po co wchodzisz na to forum? Aby innym obrzydzać ich wybór, ich radość z posiadania Proceeda albo w ogóle KIA?
A może Ty nie masz samochodu KIA tylko obrzydzasz je innym?
To śmieszne, że jak komuś nie pasuje system JBL albo hamulce (tarcze, klocki), albo lakier (bo miękki), czy zużycie paliwa przez silnik 1.6 204KM, to znaczy, iż producent nie wie co wyprodukował, złe wyprodukował, albo nie zna się na tym co robi. No i suma sumarum ten, który kupił samochód nie znał się na tym co kupuje.
To, że Tobie coś nie odpowiada w danej marce samochodu lub w danym modelu, nie oznacza, że jest to źle zrobione albo wadliwie (czy wszyscy wymieniają tarcze i klocki albo system nagłośnienia? Na pewno nie).
Nie wypisuj, że producent nie wie co robi bo jest złe i nie takie) i nie zna się na tym tak jak Ty, ponieważ to śmiesznie brzmi i sam siebie ośmieszasz.
Jest w internecie dużo pozytywnych wypowiedzi o hamulcach Proceed, o systemie JBL (Harman należy do JBL), zastosowanym w Proceed, o silniku 1.6 204KM. Oni pewnie też nie zali się na tym, pisząc pozytywne recenzje.
Chcesz doradzić koledze, który zapytał o tarcze i klocki, to doradź. Ja poleciłem Brembo - tarcze i klocki.
Kolega sam zdecyduje co wybrać do swojego samochodu.
Doradź i podpowiedz, zamiast krytykować tych, którzy się wypowiadają i próbują pomóc.
Wiesz co? Już otwierałem popcorn i zasiadałem do pisania długiej odpowiedzi ale mi się nie chce. I kupiłem to wozidełko bo ładne z zewnątrz a poprzednią kijaną jeździłem 7 lat więc zostałem z marką.
Powiedz mi czemu ludzie wymieniają hamulce na hamulce innej firmy niż OEMowe albo filtry na inne, albo właśnie audio, albo elementy zawieszenia?
Są użytkownicy świadomi i są użytkownicy nieświadomi uważający, że wszystko jest ok, nie wiedząc, że może być lepiej.
I co jak co Ty nie próbujesz pomóc tylko mówisz, że wszystko jest ok.
I będę Cię za to krytykował chyba, że mnie zbanują czy zablokują czy cokolwiek innego.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 608
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: Tolinek »

Ziomeczki dajcie spokój z tym mortal kombatem ;) Czasem producentowi nie wyjdzie, czasem jego podwykonawcy. Trudno, trzeba się z tym
jakoś uporać i dalej kochać tą samą żonę :D
ProCee_d56
Posty: 505
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: ProCee_d56 »

MJRegul, mam gdzieś Twoją krytykę i niemerytoryczne wypociny na różne tematy.
Dla mnie ta żałosna dyskusja z Tobą jest zakończona. Może moderator zbanuje Ciebie, ponieważ swoim czepialstwem i brakiem kultury zajmujesz jedynie miejsce na dysku serwera.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 84
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: MJRegul »

ProCee_d56 pisze: 17 maja 2023, 13:26 MJRegul, mam gdzieś Twoją krytykę i niemerytoryczne wypociny na różne tematy.
Dla mnie ta żałosna dyskusja z Tobą jest zakończona. Może moderator zbanuje Ciebie, ponieważ swoim czepialstwem i brakiem kultury zajmujesz jedynie miejsce na dysku serwera.
Pokaż mi palcem ten mój brak kultury. Gdybyś miał gdzieś to byś nie odpisywał :roll: Buziaczki.

Zablokujmy się wzajemnie i będzie spokój :)
koster1976
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2022, 19:54
model samochodu: ProCeed GT MY22

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: koster1976 »

Zamówiłem ebrakes.pl
Cena taka jaką mają na swojej stronie.
ProCee_d56
Posty: 505
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: ProCee_d56 »

MJRegul, dajmy już spokój. Wymieniliśmy sobie grzeczności, a teraz powróćmy do merytoryki. Pozdrawiam.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
ProCee_d56
Posty: 505
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: ProCee_d56 »

Koster1976, ciekawy jestem działania tych tarcz po 5, 10 tyś. km. Jakie klocki do nich dobrałeś?
Jeżeli będziesz sam montował, to pamiętaj żeby bardzo dokładnie oczyścić przylgnię piasty z tarczą. Tam musi być jednolita powierzchnia, nawet, jeżeli trzeba zeskrobać jakieś drobiazgi. Bardzo dobra do oczyszczenia powierzchni jest ściernica, tzw. broda murzyna.
Jeżeli będzie to robić mechanik, dopilnuj żeby to zrobił. Nie dawaj pomiędzy tarczę a piastę żadnego smaru, tylko odłuść.
To zaowocuje w przyszłości.
Przed montażem kół oczyścić też powierzchnię styku felg z tarczami.
Przy montażu klocków nie używaj żadnego smaru, smar zakleja brudem, który przykleja się do smaru. Powodzenia.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
koster1976
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2022, 19:54
model samochodu: ProCeed GT MY22

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: koster1976 »

Klocki EBC Green Stuff.
Narzędzia mam,będę wymieniał sam,wszystko będzie wyczyszczone na lusterko to podstawa.
Jak ten zestaw będzie się spisywał za 5-10 tys.km,tego nikt nie wie :D ,zobaczymy
W Nissanie Qashqaiu ma te same klocki EBC i nie mam do nich zastrzeżeń,chyba nawet auto hamuje ciut lepiej jak na fabrycznych klockach,hamulec jest jakby taki bardziej "ostry",pewniejszy.
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: Marek3003 »

ProCee_d56 pisze: 17 maja 2023, 14:52 Koster1976, ciekawy jestem działania tych tarcz po 5, 10 tyś. km. Jakie klocki do nich dobrałeś?
Jeżeli będziesz sam montował, to pamiętaj żeby bardzo dokładnie oczyścić przylgnię piasty z tarczą. Tam musi być jednolita powierzchnia, nawet, jeżeli trzeba zeskrobać jakieś drobiazgi. Bardzo dobra do oczyszczenia powierzchni jest ściernica, tzw. broda murzyna.
Jeżeli będzie to robić mechanik, dopilnuj żeby to zrobił. Nie dawaj pomiędzy tarczę a piastę żadnego smaru, tylko odłuść.
To zaowocuje w przyszłości.
Przed montażem kół oczyścić też powierzchnię styku felg z tarczami.
Przy montażu klocków nie używaj żadnego smaru, smar zakleja brudem, który przykleja się do smaru. Powodzenia.
Broda murzyna jest dobra ale proszę mi przypomnieć czy Kia ma nakrętki? Więc z piasty wychodzą szpilki i broda murzyna raczej będzie bezużyteczna 😀, chyba że Kolega ma jakiś patent jak jej użyć między szpilkami
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Tarcze,klocki hamulcowe

Post autor: Marek3003 »

ProCee_d56 pisze: 16 maja 2023, 14:47 MJregul, przeczytaj swoje posty - wszystko jest byle jakie, źle zrobione, do niczego, itd. Chyba jesteś mocno sfrustrowany i walczysz z całym światem, będąc przy tym śmiesznym. Tym rozdziawionym emotikonem śmiejesz się sam z siebie.
To przykre ale takich jak Ty, czepiających się wszystkiego i wszystkich, zawsze jest trochę na każdym forum.
Zero wiedzy przydatnej dla innych, za to ogrom cwaniactwa i frustracji.
A to forum z poradami i dostosuj się do tej zasady. Nic więcej.
Tez jestem zdania, że klocki i tarcze na pierwszy montarz są do bani. Proszę przeczytaj mój post z innego tematu i zobacz zdjęcia tych niebieskich klocków po 17 tys przebiegu

viewtopic.php?t=7320
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”