Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
rasen
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2023, 14:16
model samochodu: TBD

Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: rasen »

Cześć!
Będę wkrótce zamawiał XCeed :) Zastanawiam się którą wersję wybrać oraz czy warto dopłacać do niektórych pakietów. Aktualnie jeżdzę Punciakiem za 2009 roku i nie znam się na nowych technologiach.

Plan minimum to (ceny z konfiguratora):

133 500 zł
1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Wersja L + Lakier metallic + AEB (bo aktywny tempomat)

Za 10 000 zł więcej mamy Business Line - i tu mam kilka pytań odnośnie różnic. BL dodaje:
1) Przednie czujniki parkowania - można je dokupić osobno w ASO?
2) Pakiet zimowy - spoko bajer, ale jeździłem testowo tą wersją i trochę denerwują mnie te paski ogrzewania na przedniej szybie, przy mojej wadzie wzroku może przeszkadzać w nocy (paski trochę rozpraszaly mi światła sygnalizacji), auto będzie garażowane
3) w pełni cyfrowy wyświetlacz za kierownicą - wygląda nowcześnie, ale z tego co się orientuję to nie można tam zmienić widoku zegarów i zamienić je np. na Google Maps, więc wiele się to nie różni od zwykłych zegarów - czy może się mylę?
4) Dostęp bezkluczykowy - meh.
5) Automatycznie parkowanie - meh.
6) Ładowarka indukcyjna - meh.
7) Głośniki JBL - spoko, ale nie must have.

Braliście jakieś dodatkowe akcesoria typu podswietlenie LED miejsca na nogi, jakieś osłony progów, chlapacze itp.?

Czy bez jakiejś funkcji nie umielibyście żyć? :D Najchętniej wziąłbym BL ale bez podgrzewanej szyby (raczej tego nie można zrobić).
damianeq87
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2023, 21:31
model samochodu: X-Ceed '23

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: damianeq87 »

ad 1. tak można je dokupić osobno
wg. mnie warto się zastanowić na dokupieniem pakietu LED (żarówki tablicy, wszystkie we wnętrzu) + żarówki od wstecznego. Możesz zawsze sam to zrobić - co kto woli.
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: Cocosh »

rasen pisze: 09 maja 2023, 14:37 Cześć!
Będę wkrótce zamawiał XCeed :) Zastanawiam się którą wersję wybrać oraz czy warto dopłacać do niektórych pakietów. Aktualnie jeżdzę Punciakiem za 2009 roku i nie znam się na nowych technologiach.

Plan minimum to (ceny z konfiguratora):

133 500 zł
1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Wersja L + Lakier metallic + AEB (bo aktywny tempomat)

Za 10 000 zł więcej mamy Business Line - i tu mam kilka pytań odnośnie różnic. BL dodaje:
1) Przednie czujniki parkowania - można je dokupić osobno w ASO?
2) Pakiet zimowy - spoko bajer, ale jeździłem testowo tą wersją i trochę denerwują mnie te paski ogrzewania na przedniej szybie, przy mojej wadzie wzroku może przeszkadzać w nocy (paski trochę rozpraszaly mi światła sygnalizacji), auto będzie garażowane
3) w pełni cyfrowy wyświetlacz za kierownicą - wygląda nowcześnie, ale z tego co się orientuję to nie można tam zmienić widoku zegarów i zamienić je np. na Google Maps, więc wiele się to nie różni od zwykłych zegarów - czy może się mylę?
4) Dostęp bezkluczykowy - meh.
5) Automatycznie parkowanie - meh.
6) Ładowarka indukcyjna - meh.
7) Głośniki JBL - spoko, ale nie must have.

Braliście jakieś dodatkowe akcesoria typu podswietlenie LED miejsca na nogi, jakieś osłony progów, chlapacze itp.?

Czy bez jakiejś funkcji nie umielibyście żyć? :D Najchętniej wziąłbym BL ale bez podgrzewanej szyby (raczej tego nie można zrobić).
Co to jest meh? :shock:
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: _snufkin_ »

Właściwie wziąłem BL dla czujników parkowania z asystentem i pakietu zimowego. Asystent jest tragiczny, ale pakiet zimowy to dla mnie must have.

Z tego co widzę w cenniku to BLP albo PHEV wykluczają grzanie szyby, ale niestety to kolejne tysiące dopłaty.
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: PowerMario1978 »

Hej.
Odpowiem na podstawie moich doświadczeń z ceeda:
1) Przednie czujniki parkowania
Przydają się i warto je mieć
2) Pakiet zimowy
Dla mnie must have
3) w pełni cyfrowy wyświetlacz za kierownicą.
Mi się podoba. Nie można tam wyświetlić google maps ale można zmienić grafikę zegarów i ja po mieście ustawiam sobie podstawowa wersje która mi się najbardziej podoba na środku cyfrowy prędkościomierz. Na trasie zmieniam na "dynamiczną" gdzie prędkościomierz, obrotomierz są cyfrowe a na środku widok z czujników martwego pola.
Dla mnie to jest super rozwiązanie i wszystko co potrzebuje jest w jednym miejscu i do tego bardzo czytelne.
4) Dostęp bezkluczykowy - meh.
Byłem sceptyczny ale to dość wygodne
5) Automatycznie parkowanie - meh.
Nigdy nie użyłem
6) Ładowarka indukcyjna - meh
Wyłączyłem bo na trasie i tak podpinam kabel
7) Głośniki JBL - spoko, ale nie must have.
Bardzo sobie chwale

Czy warto? To zawsze kwestia możliwości $$$ ;)
Ja z początku też celowałem w niższy pakiet ale zmieniłem zdanie jako że zamierzam parę ładnych lat pojeździć i stwierdziłem że lepiej dać troche więcej i być zadowolonym niż za 2 lata szukać nowego auta bo czegoś brakuje.
password
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2023, 18:48
model samochodu: Kia Ceed 1.5 T-GDI Business Line 7DCT

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: password »

Jedno zasadnicze pytanie! Czy wystarczająco długo jeżdziłeś i testowałeś wersję 7dct? Syn kupił w lutym ceeda z tą skrzynią i po pierwszych zachwytach teraz widzę i słyszę że zaczyna narzekać , ja osobiście mam podobne odczucia, w/w dct dobrze sprawuje się w trasie ale w mieście a w szczególności w korkach pozostawia wiele wiele do życzenia, podczas powolnej jazdy niemal nie uznaje redukcji do 1 biegu tylko uparcie ciągnie na półsprzęgle na drugim biegu, biegi zmienia wbrew jakiejkolwiek logice , potrafi jechać na zadanym biegu z prędkością obr. 1200-1300 , przy zmianie biegu na wyższy podbija znacznie obroty co czuć i słychać i nie są to pozytywne odczucia akustyczne, osobiście nie wróżę tej skrzyni długiego żywota tym bardziej że producent ogranicza jej gwarancję do 2 lat lub 20tyś.km. W xceed lepiej nie bedzie choćby dlatego że jest o te kilkadziesiąt kg cięższy.
MarRa
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: MarRa »

A do tego aktualne koszty wymiany sprzęgieł i dwumasy w tej skrzyni sięgają w ASO 10 tyś. Ale to może być problem już następnego właściciela...
rasen
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2023, 14:16
model samochodu: TBD

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: rasen »

Dzięki za odpowiedzi! Chyba pójdę w BL.

Co do automatu - pół dnia jeździłem i było ok, ale dużego porównania nie mam. Zgłębie temat.
Hornet
Posty: 57
Rejestracja: 01 kwie 2023, 03:36

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: Hornet »

Jak poczytasz o tej skrzyni w wątku o Optimie, to … kupisz inne auto :D
rasen
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2023, 14:16
model samochodu: TBD

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: rasen »

Ehh to już sam nie wiem... Ciężko coś wybrać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”