Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: shider »

Hornet pisze: 10 maja 2023, 23:45 Jak poczytasz o tej skrzyni w wątku o Optimie, to … kupisz inne auto :D
Tam mimo wszystko skrzynia była bardziej obciążona bo diesel 1.7, w którym występował problem generował 340 Nm vs 253 Nm w 1.5 T-GDI. Po lifcie podmienili silnik na 1.6 z momentem 320 Nm.

Ja po roku używania jestem z 7-DCT zadowolony. Tak, ma swoje specyficzne zachowanie przy powolnej jeździe w korku lub kick downie w trybie Comfort ale poza tym jeździ się z nią świetnie.
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: melonme »

Warto mieć BL a najlepiej BL plus dla foteli wentylowanych skórzanych. Super wygodne. Reszta wyposażenia jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa ,uważam są przydatne. Jedno mnie denerwuje ale nie wiem jak winnych samochodach, to ładowarka indukcyjna. Powinna się nazywać mikrofalka. Telefon podczas ładowania nagrzewa się jak w piekarniku, myślę że to jest szkodliwe dla baterii. Chyba tylko w tej wersji są 18 calowe koła co bardzo ładnie pasuje.Ja posiadam takiego X ceeda od dwóch miesięcy i jestem pod wrażeniem. A przesiadłem się z BMW X1 z 2010 roku. Moje wrażenia z jazdy są na plus dla KIA.
7,22
Hornet
Posty: 57
Rejestracja: 01 kwie 2023, 03:36

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: Hornet »

Koła 18" można dokupić do każdej wersji, też wydaje mi się że samochód wygląda na nich super ... choć opony są bardzo drogie :D
Ładowarkę wyłączyłem całkowicie już po pierwszej próbie :? to jest jakieś złooo :twisted: , teraz jest fajna półeczka na telefon.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: bielaPL »

rasen pisze: 11 maja 2023, 09:25 Ehh to już sam nie wiem... Ciężko coś wybrać.
napisz czego oczekujesz od auta
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: PowerMario1978 »

Jeśli chodzi o skrzynie to z automatem napewno będzie wygodniej ale to nie jest rozwiązanie bez wad. Jak piszą użytkownicy słabo zachowuje się w korkach ale przede wszystkim będzie droższa w eksploatacji.
Policz sobie koszt zakupu + powiedzmy 10k PLN za każde 60kkm i czy dla Ciebie są ta akceptowalne koszta za wygodę.
Ja w końcu uznałem że nie warto i jeżdżę manualem, który też nie jest idealny bo dość długa jedynka i WLTP powodują że specyficznie się rusza.
Da się do tego przyzwyczić tak jak w automacie da się skorygować działanie skrzyni zayrzymując się w korku i ruszając na nowo zamiast toczyć się na półsprzęgle.
Więc IMO to głównie kwestia kosztów.
phoenix_pl
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2018, 10:27

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: phoenix_pl »

Jestem użytkownikiem wersji BL i moim zdaniem warto.
Park Assist - nie korzystałem ale korzystam z przednich czujników parkowania i są przydatne.
Podgrzewana fotele, kierownica i szyba przednia - bardzo fajne, zwłaszcza w zimie kierownica i szyba przednia, raz dwa i po szronie, oblodzeniu itd
JBL - muszę przyznać, że jestem zaskoczony jak fajnie to gra, zdecydowanie warto. Słuchałem też standardowego nagłośnienia i jest słyszalna różnica.
Speed Limit Warning - fajnie, poprawnie wyświetla ograniczenia prędkość ale taki można się obejść.
Indykcyjna ładowarka - nie korzystałem jeszcze
Cyfrowe zegary - fajnie się komponują z całą resztą i fajnie się prezentują. Jest minimalna możliwość konfiguracji no i zmienia się szata przy przełączaniu między trybem eco a sport.
Podsumowując, jak możesz to bierz.
Ktoś pisał o wentylowanych fotelach (BL+) - chyba jednak wolę szmaciaki z boczkami w skórze. Tym bardziej, że i tu i tu ta skóra to plastik jest, a nie prawdziwa skóra.
rasen
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2023, 14:16
model samochodu: TBD

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: rasen »

Dzięki za pomoc. Jeździłem wczoraj wersja BL z pakietem BL+, było gorąco i wentylowane fotele robią robotę. Co więcej, wykluczają one podgrzewana przednia szybę, co mi bardzo pasuje.

Tylko cena wtedy robi się taka jak GT Line :D
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: melonme »

Dobra decyzja, ja kupiłem BL + i jestem mega zadowolony. W GT są fotele z alkantary ale niewygodnie się wsiada dochodzi jeszcze szyberdach, ale wtedy niżej jest podsufitka z tyłu. Z GT to tylko wziął bym kierownicę bo jest fajniejsza. Fotele w BL+ są naprawdę bardzo wygodne.
7,22
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: kotlet »

Cześć,

jestem nowy na tym forum, też przymierzam się do zakupu auta, biorę pod uwagę xceeda. Jestem po jeździe próbnej wersją business line z pakietem drive wise. Ogólnie nie było źle, ale też bez szału. Ot, zwykłe auto za rozsądne pieniądze. Tyle, że rozsądnie to ono kosztuje w wersji M, dopłata 30 tysięcy do BL już jednak robi dość sporą kwotę za auto, które w założeniu miało być tym drugim w domu. BMW 7 to nie jest i nigdy nie będzie, to jest toczyło dla Kowalskiego. Co przemawia za wersją BL? Na pewno nawiewy klimatyzacji w drugim rzędzie i kieszenie w oparciach, pewnie też te te systemy bezpieczeństwa (czy w praktyce bym ich używał, to nie wiem, mogłoby się okazać, że nie). I może automatyczny ręczny. Za to cyfrowe zegary w praktyce nie mają żadnej przewagi nad zwykłymi, niczego więcej nie pokażą. Audio JBL to jakaś kpina, gra beznadziejnie, ale z drugiej strony aż strach się bać jak w takim razie gra to podstawowe radio. Kolejna sprawa to ogrzewanie przedniej szyby, obowiązkowe w BL, dopłaciłbym bardziej za jego brak, przecież te druty cały czas widać. No i ostatnia sprawa, czyli w M android auto jest bezprzewodowy, a w BL tylko przez kabel (wiem, w BL jest fabryczna navi).

No a teraz żona rzuciła temat, że kolejne parę złotych powyżej dopasionego xceeda można mieć większe auto, na przykład sportage, który będzie tym pierwszym autem w rodzinie, bo nowe i pewne w dalekiej trasie, a przy tym wystarczająco na taką trasę pojemne. I bądź tu mądry...
mcy
Posty: 176
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Zamawiam XCeeda - czy warto dopłacić do BL?

Post autor: mcy »

Tylko dopowiem, ze ten automatyczny ręczny to bullshit. Działa tylko w momencie gdy aktywujesz „auto-hold”, czyli za każdym razem po odpaleniu.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”