Realny czas oczekiwania na Proceed

forum użytkowników modelu ProCeed
adamowski10
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2023, 18:08
model samochodu: Proceed GT

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: adamowski10 »

adamowski10 pisze: 28 cze 2023, 18:16 No i również ja w końcu 26.06 zamówiłem mojego Proceeda GT - full opcja z panoramą + hak w kolorze penta metal. Czas ostatnio ucieka przez palce, ale te 4 miesiące wydają się tak odległe... :lol:
Wczoraj odebrana :)
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Teraz ważne są wrażenia i opinie z eksploatacji Proceeda osób, które posiadają ten samochód, a nie byli jedynie na jeździe testowej albo naczytali się jakichś opinii.
Najgorsze i zakłamane są opinie oparte na ,,podobno", ,,ktoś słyszał", ,,gdzieś napisali", czyli jak w haharah - jedna baba drugiej babie...
Tak jak bardzo niewiarygodne są opinie różnych redaktorków i ,,testerów", którzy jeżdżą żeby krytykować, bo przecież nie kupują tych samochodów.
Gdybym ja miał opisywać i krytykować, to od razu bym obsmarował negatywnie taki Cupra Formentor, za brzydotę, niepraktyczność i byle co. Oczywiście nie kupiłbym tego.
I tak powstają różne ,,opinie", którymi sugerują się inni.
Byłem sceptyczny jeżeli chodzi o dach panoramiczny. Jednak po zamówieniu Proceeda z takim dachem, jestem bardzo zadowolony z niego. Tak jak ze wszystkich pakietów, które według mnie, są warte swojej ceny.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: tomaszko »

Nie zgodze się.
Opinie, w których ktoś jechał nawet 5 min, są wartosciowe jeżeli są napisane w sposób wartościowy np:
- hałasowały mi koła
- nagłośnienie słabo grało
- zawieszenie tłukło
- skrzynia biegów się gubiła
- światła słabo świeciły
- wydech buczał
- itd...

W przypadku zainteresowania samochodem i jego zakupem, dzięki takim "sygnałom" wiem na co zwrócić uwage na jeździe próbnej i samemu zdecydować co mi przeszkadza, a co nie przeszkadza, albo nie widzę takiego problemu.

Opinie gdzie ktoś piszę: ma super wyposażenie i wszystko jest wartę swojej ceny niewiele wnoszą, bo to już z katalogu da się wyczytać i zdecydować co mi się przyda, a na co mi szkoda pieniędzy. Opinie na temat estetyki to już kompletnie nic nie wnoszą bo jednemu Kryśka drugiemu Maryśka.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Ha, ha, ha... Opinie pięciominutowe są całkowicie bezwartościowe, to wie nawet dziecko :P .
Przez 5 minut to nawet załatwić się porządnie nie można :lol: .
Żeby ocenić wartość i funkcjonalność jakichkolwiek systemów, to trzeba ich używać, poznać w różnych sytuacjach i do tego umieć z nich korzystać.
Obym nigdy nie musiał korzystać z opinii ,,pięciominutowych znawców'', bo to smutne i żałosne, a do tego opinie zakłamane i wprowadzające w błąd innych.
Pewnie tacy ,,znawcy'' z katalogów wyciągają wnioski i na kolanie w 5 minut piszą tzw. ,,ocenę".
Nie polecam nikomu takich opinii, które są tworzone przez dyletantów i ,,pięciominutowych oraz katalogowych znawców''.
Lepiej posłuchać doświadczonych użytkowników pojazdów, którzy je posiadają, eksploatują i poznali w różnych sytuacjach.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Farvater
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2023, 14:55

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Farvater »

No to będzie mój pierwszy post :)

Zamówiony 10.11.2023 gt-line full ale na 17' (TEC+PRE+PNS+AEB) cassa white
Dealer w Warszawie zapewnił, że do końca roku wyprodukują. To raczej mało prawdopodobnie ale czekam.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: dorious »

adamowski10 pisze: 30 lis 2023, 09:51
adamowski10 pisze: 28 cze 2023, 18:16 No i również ja w końcu 26.06 zamówiłem mojego Proceeda GT - full opcja z panoramą + hak w kolorze penta metal. Czas ostatnio ucieka przez palce, ale te 4 miesiące wydają się tak odległe... :lol:
Wczoraj odebrana :)
Hej, brzeczy Ci silnik przy dodawaniu gazu? Możesz nie do końca słyszeć przez cudowny wydech.
viewtopic.php?t=10016
kronos28
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2023, 16:36
model samochodu: ProCeed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: kronos28 »

GT line zamówiony 12.09 odebrany 04.12 :D
adamowski10
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2023, 18:08
model samochodu: Proceed GT

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: adamowski10 »

dorious pisze: 05 gru 2023, 13:00
adamowski10 pisze: 30 lis 2023, 09:51
adamowski10 pisze: 28 cze 2023, 18:16 No i również ja w końcu 26.06 zamówiłem mojego Proceeda GT - full opcja z panoramą + hak w kolorze penta metal. Czas ostatnio ucieka przez palce, ale te 4 miesiące wydają się tak odległe... :lol:
Wczoraj odebrana :)
Hej, brzeczy Ci silnik przy dodawaniu gazu? Możesz nie do końca słyszeć przez cudowny wydech.
viewtopic.php?t=10016

Szczerze powiedziawszy nie, albo nie zwróciłem na to uwagi. Generowanie dźwięku przez głośnik od razu przed odbiorem zleciłem, ale w garażu parkuje tyłem do ściany i jest średnia akustyka. Po odpaleniu auta klapy chyba są otwarte w wydechu bo póki nie nabierze temperatury to mocno napierdziela, a później jak wyjeżdżam z garażu to już radio włączone. Zwrócę na to uwagę, jak będę następnym razem jechał
Skywalker
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2023, 16:21

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Skywalker »

Mój Cassa White GT line w automacie z pakietem technologicznym już w drodze do salonu 😁 zamówienie z 10 lipca 2023
jac76
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2021, 00:24

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: jac76 »

Lunar Silver full opcja bez dachu zamówiony 21.07 jest już u dealera, w piątek pewnie odbiorę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”