Realny czas oczekiwania na Proceed

forum użytkowników modelu ProCeed
JacekK.
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2023, 18:16
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: JacekK. »

Zamówienie 10.02 i jeszcze nie ma VIN-u
Proceed GT (TEC+Experience Green)
marcin24la
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2023, 13:10

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: marcin24la »

Dlatego ja sobie odpuściłem jednak temat ProCeed-a. Zamówienie składałem 27.04, ale dochodzące informacje z UK, że kolor Orange Fusion ma zostać wycofany (w UK dealerzy anulują zamówienia), to że jeden czeka miesiąc inny już prawie cztery i to, że okazyjnie w bardzo dobrych pieniądzach sprzedałem obecne - anulowałem dzisiaj swoje zamówienie.
Znalazłem samochód już wyprodukowany innej marki, dopinam ostatnie formalności i auto w maks 2 tygodnie mam w garażu. Będzie jeszcze szybciej, do tego więcej miejsca niż w ProCeed i również "sportowo".
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: ProCee_d56 »

W marcu tego roku wstąpiliśmy z żoną do salonu sprzedaży Toyoty. Wpłata rezerwacyjna 3 tys. zł i wstępny czas oczekiwania na Toyotę Corollę sedan ok. 18 miesięcy, bez gwarancji ceny.
Szybko wyszliśmy, bo i o czym było rozmawiać z sympatycznym człowiekiem obsługującym klientów.
Wygląda na to, że jeden samochód odbierasz a drugi już powinno się zamówić, bo zanim otrzymasz zamówiony, to ten, którym jeździsz już się zużyje.

Ciekawe, jaki samochód wybrałeś, który ma więcej miejsca i również jeździ się ,,sportowo".
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Marcin_1976 »

nrg pisze: 12 maja 2023, 22:39
ProCee_d56 pisze: 12 maja 2023, 18:23 No to ładnie, bo przecież 300 dni to około 10 miesięcy.
Wydaje mi się że jest tam jakaś literówka.
Raczej nie. Rok temu to był standard, o ile po kilku miesiącach nie dostałeś telefonu, że Twoje zamówienie zostało po prostu anulowane.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Marek3003 »

ProCee_d56 pisze: 18 maja 2023, 21:35 W marcu tego roku wstąpiliśmy z żoną do salonu sprzedaży Toyoty. Wpłata rezerwacyjna 3 tys. zł i wstępny czas oczekiwania na Toyotę Corollę sedan ok. 18 miesięcy, bez gwarancji ceny.
Szybko wyszliśmy, bo i o czym było rozmawiać z sympatycznym człowiekiem obsługującym klientów.
Wygląda na to, że jeden samochód odbierasz a drugi już powinno się zamówić, bo zanim otrzymasz zamówiony, to ten, którym jeździsz już się zużyje.

Ciekawe, jaki samochód wybrałeś, który ma więcej miejsca i również jeździ się ,,sportowo".
Dziś bym kupił Cupre Formentor 2.0 benzyna od 190 kM wzwyż, niestety cena także od około 190 tyś. wzwyż. Ale generalnie dostępne od ręki lub dużo jest w produkcji - odbiór w ciągu nawet miesiąca. Ktoś u mnie w rodzinie ma 310 konnego i jest zachwycony. 190 czy 245 tez daje radę
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Cupra 190KM z automatyczną skrzynią kosztuje 164 tyś.
Ale zastanowiło mnie to, że nie dają kamery cofania ze względu na problemy z elementami elektronicznymi.
Jeżeli mają problem z ,,elementami elektronicznymi'', to dla mnie jest zastanawiające, z czego zbudowali zastosowane w tym samochodzie systemy elektroniczne. Kamera cofania to nie jest technologiczny TOP.
U mnie nie wzbudza już zaufania ten samochód. Ciekawe jak jego awaryjność. A do tego nie ma przycisków szybkiego dostępu do niektórych funkcji, obsługiwanie wszystkiego przez ekran dotykowy jest bardzo męczące i niepraktyczne.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Marek3003 »

Wszedłem z ciekawości w konfigurator Formentor 190 kM za 164700,- ma w standardzie kamerę cofania
https://www.cupraofficial.pl/konfigurat ... mwtAPerIBY
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Widziałem to wczoraj, w którymś konfiguratorze, przy kamerze cofania był indeks 1, który oznaczał brak montażu kamery ze względu na brak komponentów elektronicznych.
Przypadkowo wszedłem też na forum ,,Cupra awarie'', nie wygląda to pocieszająco. Jestem przekonany, że koreańczycy są znacznie bardziej zaawansowani ,,elektronicznie'', co związane jest z systemami stosowanymi w Proceed i Cuprze.
Może Cupra jest dobrym samochodem, ale dla mnie zbyt krótka, zbyt mały bagażnik, zbyt dużo ostrych kątów we wnętrzu i na zewnątrz, zbyt dużo dopłat za wszelkie dodatki w wyposażeniu, zbyt mało przycisków do obsługi podstawowych funkcji. Zużycie paliwa dla 190 KM też nie jest małe.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Martin81
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2023, 20:58
model samochodu: Proceed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Martin81 »

Po przemyśleniach i przejażdżce zmiana zamówienia na:
PROCEED GT 1.6-GDI 7DCT 204 KM+TEC+PRE+AEB
Kolor Orange Fusion :mrgreen:
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: nrg »

Bierzesz jakaś sztukę dostępną w salonie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”