Realny czas oczekiwania na Proceed

forum użytkowników modelu ProCeed
stann
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2023, 15:41

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: stann »

Ja zamawiałem 22-04-2023
Proceed GT
Przewidywany termin odbioru: 25-08-2023
Czyli standardowo podali mi 4 miesiące.

Jednak ciekawostka, po napisaniu bezpośrednio do KIA wraz z parametrami sprzedawcy, kupującego i zamawianego modelu otrzymałem informację następującą:
"Pańskie zamówienie będzie monitorowane, jeżeli pojawi się data produkcji poinformujemy Pana o tym fakcie.
Informujemy również, że przewidywany termin realizacji zamówienia dla przedmiotowego modelu wynosi 300 dni od daty złożenia zamówienia."

Także ciekawe czy faktycznie w te 4 miesiące da radę, bo nawet informowałem dealera że we wrześniu już samochodu nie odbiorę (przeprowadzam się na drugi koniec kraju), na co stanowczo odpowiedział że opóźnienia nie będzie, bardziej liczyłby że będą to 3 miesiące.

Ogólnie dla zainteresowanych są czarne, białe i penta metal GT full opcje dostępne po salonach w okolicach Łodzi, Warszawy z dostępnością do 2 tygodni (sam miałem rezygnować ze swojego i korzystać z opcji szybszej dostępności, ale uparłem się na inny kolor - mam nadzieję że nie będę żałował :D )
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: ProCee_d56 »

No to ładnie, bo przecież 300 dni to około 10 miesięcy.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: nrg »

ProCee_d56 pisze: 12 maja 2023, 18:23 No to ładnie, bo przecież 300 dni to około 10 miesięcy.
Wydaje mi się że jest tam jakaś literówka.
p.rykala
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2022, 09:01
model samochodu: ProCeed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: p.rykala »

Widzę, że sytuacja i tak się poprawiła. My zamówiliśmy swojego w październiku 2021 bo miał być w 3 miesiące (rozważaliśmy inne opcje, ale ze względu na czas oczekiwania padło na Proceeda). Okazało się, że jak przyszedł luty 2022 kiedy już auto dawno miało być pojawiły się opóźnienia a nawet anulacje sporej liczby zamówień. Skończyło się odbiorem we wrześniu 2022, czyli po 10 miesiącach.
Trzeba brać pod uwagę, że od momentu pojawienia się VIN w systemie do odbioru auta to minimum miesiąc. Jak samochód zjechał do salonu, to załatwienie formalności, przeglądy i rejestracja zajęły niecałe 2 tygodnie.
stann
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2023, 15:41

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: stann »

nrg pisze: 12 maja 2023, 22:39
ProCee_d56 pisze: 12 maja 2023, 18:23 No to ładnie, bo przecież 300 dni to około 10 miesięcy.
Wydaje mi się że jest tam jakaś literówka.
Również mam nadzieję, że to literówka, odpisałem do Kia Polska z zapytaniem, czy jeśli salon podaje mi przewidywany czas oczekiwania 4 miesiące, to czy wprowadza mnie w błąd, skoro Kia Polska twierdzi że to 10 miesięcy. Czekam na odpowiedź. :(
Kamil0
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2023, 12:30

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Kamil0 »

Kamil0 pisze: 09 maja 2023, 12:33 Zamówiony: 16 lutego (wpisany czas oczekiwania 4 miesiące - chyba jak u każdego)
Full opcja bez szklanego dachu - wersja GT.
Na razie brak VIN.

Wygląda na to że jest zator, skuszony szybką produkcją w okresie zimowym zamówiłem a tu lipa :/
Dziś dostałem potwierdzenie nadania VIN. Czas oczekiwania teraz to +- 2 tygodnie.
Mario232
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2023, 08:15

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Mario232 »

Kamil0 pisze: 15 maja 2023, 08:07
Kamil0 pisze: 09 maja 2023, 12:33 Zamówiony: 16 lutego (wpisany czas oczekiwania 4 miesiące - chyba jak u każdego)
Full opcja bez szklanego dachu - wersja GT.
Na razie brak VIN.

Wygląda na to że jest zator, skuszony szybką produkcją w okresie zimowym zamówiłem a tu lipa :/
Dziś dostałem potwierdzenie nadania VIN. Czas oczekiwania teraz to +- 2 tygodnie.
O kurcze, a jaki kolor zamówionego auta? Ja zamawiałem tego samego dnia dokładnie w tym samym wyposażeniu a dalej żadnego info.
Kamil0
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2023, 12:30

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Kamil0 »

Mario232 pisze: 15 maja 2023, 09:36
Kamil0 pisze: 15 maja 2023, 08:07
Kamil0 pisze: 09 maja 2023, 12:33 Zamówiony: 16 lutego (wpisany czas oczekiwania 4 miesiące - chyba jak u każdego)
Full opcja bez szklanego dachu - wersja GT.
Na razie brak VIN.

Wygląda na to że jest zator, skuszony szybką produkcją w okresie zimowym zamówiłem a tu lipa :/
Dziś dostałem potwierdzenie nadania VIN. Czas oczekiwania teraz to +- 2 tygodnie.
O kurcze, a jaki kolor zamówionego auta? Ja zamawiałem tego samego dnia dokładnie w tym samym wyposażeniu a dalej żadnego info.
Czarny.
Mario232
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2023, 08:15

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Mario232 »

Kamil0 pisze: 15 maja 2023, 09:53
Mario232 pisze: 15 maja 2023, 09:36
Kamil0 pisze: 15 maja 2023, 08:07

Dziś dostałem potwierdzenie nadania VIN. Czas oczekiwania teraz to +- 2 tygodnie.
O kurcze, a jaki kolor zamówionego auta? Ja zamawiałem tego samego dnia dokładnie w tym samym wyposażeniu a dalej żadnego info.
Czarny.
U mnie Lunar Silver więc pewnie jeszcze trochę zaczekam.
stann
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2023, 15:41

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: stann »

stann pisze: 12 maja 2023, 15:51 Ja zamawiałem 22-04-2023
Proceed GT
Przewidywany termin odbioru: 25-08-2023
Czyli standardowo podali mi 4 miesiące.

Jednak ciekawostka, po napisaniu bezpośrednio do KIA wraz z parametrami sprzedawcy, kupującego i zamawianego modelu otrzymałem informację następującą:
"Pańskie zamówienie będzie monitorowane, jeżeli pojawi się data produkcji poinformujemy Pana o tym fakcie.
Informujemy również, że przewidywany termin realizacji zamówienia dla przedmiotowego modelu wynosi 300 dni od daty złożenia zamówienia."

Także ciekawe czy faktycznie w te 4 miesiące da radę, bo nawet informowałem dealera że we wrześniu już samochodu nie odbiorę (przeprowadzam się na drugi koniec kraju), na co stanowczo odpowiedział że opóźnienia nie będzie, bardziej liczyłby że będą to 3 miesiące.

Ogólnie dla zainteresowanych są czarne, białe i penta metal GT full opcje dostępne po salonach w okolicach Łodzi, Warszawy z dostępnością do 2 tygodni (sam miałem rezygnować ze swojego i korzystać z opcji szybszej dostępności, ale uparłem się na inny kolor - mam nadzieję że nie będę żałował :D )
Dostałem kolejną odpowiedź od Kia Polska:
Uprzejmie informujemy, że podany termin jest orientacyjnym terminem realizacji zamówień dla modelu Kia Proceed, natomiast informacja o szacunkowym czasie dostarczenia pojazdu widnieje na umowie zamówienia Pańskiego pojazdu. Kia Polska nie ma wglądu do takich umów. Szczegółowych informacji odnośnie terminu dostarczenia pojazdu udziela sprzedawca pojazdu - Autoryzowany Salon Sprzedaży Kia.
Czyli jednak te 300 dni to szacunkowe, a bardziej realne podaje salon. Także nie jest źle :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”