Realny czas oczekiwania na Proceed

forum użytkowników modelu ProCeed
ObiWan-Banan
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2023, 21:39

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: ObiWan-Banan »

ObiWan-Banan pisze: 03 lis 2023, 14:34 Mój (zielony GT+PRE+TEC+AEB) również zamawiany 30.06 według salonu ma się wyprodukować w ciągu następnych dwóch tygodni. Dzwoniłem i pytałem o to 30.10. Powiedzieli, że spytają się centrali o to zamówienie i dadzą znać. Co ciekawe dzień później wysłałem zapytanie na infolinia@kiamotors.pl i dostałem standardową formułkę, że ,,pojazd nie trafił jeszcze na linie produkcyjną, jeżeli w systemie pojawi się data planowanej produkcji będzie możliwe oszacowanie przybliżonego terminu dostarczenia pojazdu." I teraz pytanie kto wie lepiej, salon czy infolinia :D :lol:
Dziś dostałem maila od centrali, że samochód został wyprodukowany. A więc salon wiedział lepiej ;)
Szyraf
Posty: 36
Rejestracja: 03 lip 2023, 08:36

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Szyraf »

ProCee_d56 pisze: 14 lis 2023, 14:39 Nie zmienię zdania o Niemcach. Zresztą historia na przestrzeni wieków mówi sama za siebie... W końcu sam się przekonasz.
Przypuszczam, że wycofywanie ceedów z niemieckiego rynku związane jest z silnikami spalinowymi, które nie podobają się oszalałej na punkcie CO2 Unii Europejskiej.
Ja się bardzo cieszę, że mam samochód niewykastrowany przez unijne WLTP i inne unijne dziwactwa, które nie są stosowane na innych kontynentach lub w innych krajach, gdzie zachowano jeszcze rozum.
To raczej nie kwestia tylko rynku niemieckiego w PL to samo, a że powodem normy to na 99% racja. Patrząc na to co się zbliża czyl euro7 (o ile wejdzie) no to już w ogóle będzie rewolucja(czytaj niszczenie motoryzacji).

PL -> https://www.youtube.com/shorts/l7Cl3OBHEJg
mada_krisek
Posty: 12
Rejestracja: 05 wrz 2023, 13:26
model samochodu: Proceed Gt Line

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: mada_krisek »

mada_krisek pisze: 23 paź 2023, 13:55
mada_krisek pisze: 12 paź 2023, 12:10
mada_krisek pisze: 26 wrz 2023, 10:17 Proceed GT-line experience green bez pakietów, automatyczna skrzynia, zamówiony w pierwszym tygodniu czerwca...nadal nic :(
Wygląda na to, że wszystkie zielone się produkują. Też wczoraj info, że wyprodukowany, więc 2 m-ce po terminie w zamówieniu.
kronos28
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2023, 16:36
model samochodu: ProCeed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: kronos28 »

Zamówienie z 12.09 gt line DCT info od dealera, że produkcja trwa i przy dobrych wiatrach na początku grudnia do odbioru (kwestia transportu do salonu odgrywa rolę).
Skywalker
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2023, 16:21

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Skywalker »

adeknoc pisze: 05 lis 2023, 19:16 zamawialem 23.05.2023 GT line deluxe white bez pakietow 2.11.2023 taka wiadomosc mailowa od kia:
. Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że w najbliższym czasie pojazd powinien trafić na linię produkcyjną. Jednocześnie informujemy, że przewidywaną datę odbioru pojazdu wyznacza sprzedawca - Autoryzowany Salon Sprzedaży Kia. Kia Polska nie ma wyglądu do takich umów.

Z wyrazami szacunku,
ciekawe co to ma oznaczac i ile to moze potrwac jeszcze...
Masz może nowe info?

Ja czekam na swojego Deluxe White GT line TEC od 17 sierpnia i na razie cisza
Skywalker
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2023, 16:21

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Skywalker »

kronos28 pisze: 15 lis 2023, 15:48 Zamówienie z 12.09 gt line DCT info od dealera, że produkcja trwa i przy dobrych wiatrach na początku grudnia do odbioru (kwestia transportu do salonu odgrywa rolę).
Jaki kolor i pakiety? :D
kronos28
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2023, 16:36
model samochodu: ProCeed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: kronos28 »

Skywalker pisze: 15 lis 2023, 16:25 Jaki kolor i pakiety? :D

Blue flame + AEB+Tech i dziurawy dach, felga ładniejsza czyli 17 ;)
Skywalker
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2023, 16:21

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Skywalker »

kronos28 pisze: 15 lis 2023, 22:22
Skywalker pisze: 15 lis 2023, 16:25 Jaki kolor i pakiety? :D

Blue flame + AEB+Tech i dziurawy dach, felga ładniejsza czyli 17 ;)
Mi też bardziej siedzi ta 17stka 🤝 czyli ostatnio trochę czerwonych, zielonych i niebieskich produkują, może białe następne 😁
kronos28
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2023, 16:36
model samochodu: ProCeed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: kronos28 »

Informacja z dnia wczorajszego od dealera - auto wyprodukowane, jest na składzie w Polsce jeszcze tylko dostawa do salonu i odbiór. :)
DAMIANWIELGOS
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2023, 23:05
model samochodu: Kia proceed gtline

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: DAMIANWIELGOS »

Hej umówiony odbiór u dilera w Lublinie 28 grudzień kia proceed gtline kolor biały nie de lux automat + pakiet tech. Odpowiedź z wczoraj ●

Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że jedyną możliwością pozyskania informacji dotyczących statusu zamówionego pojazdu są to dane produkcyjne, które dostępne są w systemie. Jeżeli pojawi się data planowanej produkcji wtedy też będzie możliwe oszacowanie daty dostarczenia pojazdu. W sytuacji gdy pojawi się potwierdzona data produkcji pojazdu będziemy mogli podać Pani bliższe informacje. Taką informację przekażemy niezwłocznie w osobnej korespondencji.

Proszę o podpowiedź czy mam liczyć na odbiór i się nie martwić czy jednak nie ma co liczyć na odbiór w terminie ?
Dodam że to dla mnie pierwsze auto z salonu ,,spełnienie marzeń '
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”