Aktualizacja NAVI w MY20 - system leży :(

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Raptorek
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2020, 22:27
model samochodu: Ceed SW, XCeed, Sportage

Aktualizacja NAVI w MY20 - system leży :(

Post autor: Raptorek »

Mam XCeed'a rok modelowy 2020 (litera L w dziesiątym znaku VIN to potwierdza) Navi ma UVO. Mapy były niestety lekko trącające myszką. W Warszawie często śmigałem "po polach" jak zresztą po większości autostrad, które parę lat już mają. Postanowiłem więc zaktualizować soft wg wytycznych na stronie. Pobrałem program do aktualizacji, wskazałem swoje auto, przygotowałem Pena, posiedziałem nieco w aucie bo aktualizacja trwała dość długo i miała dwa osobne paski postępu: pierwszy jak sądzę to były mapy, drugi szybszy to firmware. Na koniec zobaczyłem licznik od 5 sekund do zera mówiący o tym, że się zakończyła i system się zrestartował. I na tym koniec. Pojawiło się logo KIA, które przez kwadrans nie znikało. Odpaliłem auto od nowa i działa tylko radio. Ekran się nie uruchamia, dopiero kiedy wrzucę wsteczny i zrzucę na luz pojawia się standardowy ekran z możliwością wejścia od menu, ale nic tam nie działa.

Czy ktoś miał podobną wtopę? Mam nadzieję, że cały ten "cud" ma jakiś reset firmware tak jak np. telefon komórkowy? albo jakiś niskopoziomowy tryb serwisowy pozwalający wgrać inny firmware.
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Aktualizacja NAVI w MY20 - system leży :(

Post autor: dragonn »

Moim zdaniem najprościej, najszybciej i najbezpieczniej będzie się wybrać do serwisu niż samemu kombinować.
Raptorek
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2020, 22:27
model samochodu: Ceed SW, XCeed, Sportage

Re: Aktualizacja NAVI w MY20 - system leży :(

Post autor: Raptorek »

A jednak się udało. Nawigacja ma twardy reset po prawej stronie (taki na długopis). Jedno krótkie kliknięcie przy wyłączonym aucie i cała Navi ruszyła bez problemu. Myślę, że stare ustawienia się nie zmapowały prawidłowo i dlatego była zawieszka. Teraz wszystko wygląda jak w nowym Sportage żony, dwa profile kierowcy i co najważniejsze Automapa jest na całym ekranie!
gcs
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2020, 17:39
model samochodu: Pro ceed
Proceed

Re: Aktualizacja NAVI w MY20 - system leży :(

Post autor: gcs »

Wgrały się też nowe motywy licznika ?
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja NAVI w MY20 - system leży :(

Post autor: shider »

gcs pisze: 18 maja 2023, 22:07 Wgrały się też nowe motywy licznika ?
To jest wyłącznie aktualizacja systemu multimedialnego. Nie są wgrywane wraz z nią aktualizacje dla innych systemów w samochodzie.

O ile mi też wiadomo aktualizacja zegarów nie jest możliwa, to raczej sprzętowo inny komponent.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”