Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

forum użytkowników modelu Ceed
w00jt3k.88
Posty: 34
Rejestracja: 22 sty 2020, 10:56
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.4 t-gdi

Re: Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

Post autor: w00jt3k.88 »

Też coś takiego mam, również tylko w prawo. U mnie to głównie słychać gdy zakręt jest lekko wyboisty, na prostej nawierzchni w zasadzie cisza.
przmk
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2023, 21:23
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

Post autor: przmk »

marcinek82 pisze: 08 maja 2023, 23:17 Tam cos ociera, jakby metal o cos. Gorne mocowanie bym odrzucil a postawilbym na zacisk czy oslone tarczy lub cos innego co moze ocierac o jakis ruchomy element. Pod koniec filmiku mialem wrazenie ze im auto bardziej przyspiesza tym dzwiek jest intensywniejszy.
Mozesz jeszcze: stojac autem poskrecaj kierownica czy cos slychac (kiedys w moim Seiczku jak konczylo sie lozysko to wlasnie przy kreceniu kierownica bylo slychac... ale cos jak skrzypienie czy strzelanie), albo bujnij dobrze autem i posluchaj czy cos od zawieszenia slychac.
Właśnie nigdy nie udało nam się na postoju wywołać tego dźwięku... :/ A trochę tych prób już było - z kręceniem kierownicą i bujaniem "budą" na czele. :)
Raczej potrzeba jakiegoś krótkiego, dynamicznego obciążenia. Masz rację, że im auto bardziej przyspiesza (bardziej jest rozbujane), tym dźwięk jest intensywniejszy.
przmk
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2023, 21:23
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

Post autor: przmk »

w00jt3k.88 pisze: 09 maja 2023, 07:37 Też coś takiego mam, również tylko w prawo. U mnie to głównie słychać gdy zakręt jest lekko wyboisty, na prostej nawierzchni w zasadzie cisza.
U mnie na początku też dość rzadko się pojawiało - i faktycznie też raczej tylko na łukach jezdni o dość nierównej nawierzchni. No ale obecnie, na dużych nierównościach, stuka to nawet przy jeździe na wprost.
Choć prawdę powiedziawszy, jak jeździć bardzo delikatnie w zakrętach, da się dość mocno unikać tego dźwięku. No ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi... :)
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

Post autor: marcinek82 »

A sprawdzales moze oslone tarczy? Jesli nie w przednim kole to rowniez w pozostalych (dzwiek potrafi sie niesc po calym aucie).
DARIUS
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2023, 23:47
model samochodu: CEED 1.5 DCT BL HB

Re: Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

Post autor: DARIUS »

A spróbujcie na postoju skręcać kierownicą (jak w mocnym skręcie), a druga osoba trzyma rękę na gnieździe kolumny amortyzatora (pod maską silnika).
Jeżeli coś stuknie (czuć pod dłonią) to znaczy że amor ma wadę.
przmk
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2023, 21:23
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

Post autor: przmk »

marcinek82 pisze: 15 maja 2023, 17:17 A sprawdzales moze oslone tarczy? Jesli nie w przednim kole to rowniez w pozostalych (dzwiek potrafi sie niesc po calym aucie).
Ciekawy trop, dziękuję. Sprawdzę faktycznie jeszcze tę osłonę i jej mocowanie (choć w ASO twierdzili kiedyś, że ją sprawdzali).
przmk
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2023, 21:23
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

Post autor: przmk »

DARIUS pisze: 15 maja 2023, 20:02 A spróbujcie na postoju skręcać kierownicą (jak w mocnym skręcie), a druga osoba trzyma rękę na gnieździe kolumny amortyzatora (pod maską silnika).
Jeżeli coś stuknie (czuć pod dłonią) to znaczy że amor ma wadę.
Najpierw sprawdzę czy da się stosunkowo łatwo odsłonić to górne mocowanie kolumny, bo jest ono zabudowane podszybiem:
https://kiawiarnia.pl/wp-content/upload ... 68x512.jpg
Magwan
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2020, 12:51
model samochodu: KIA CEED III 1.4 MPI

Re: Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

Post autor: Magwan »

Byłem z podobnym problemem w aso. Za każdym razem nie widzieli problemu, nie slyszeli albo mówili, że to ocierające plastiki itp. Do tej pory tak mi ociera własnie przy skręcie w prawo. Dodatkowo pojawiło się dziwne skrzypienie dochodzące gdzies z tyłu;/
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

Post autor: Alexowy321 »

Jeśli wszystkie tuleje gumowe sworznie i końcówki nie mają luzów to przyjrzyj się amortyzatorowi. Miałem podobny przypadek w focusie przy napieciach nawet na prostej drodze np podczas hamowania było słychać stuk. Okazało się za winna była poluzowana śruba od góry przy poduszcze amortyzatora. Szukaj tam może poduszka albo jej łożysko daje takie dźwięki.
smax92
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2023, 11:01
model samochodu: Kia Xceed

Re: Kia Ceed III denerwujący hałas z zawieszenia lub napędu przy skręcie w prawo

Post autor: smax92 »

Hej, jakieś nowości w sprawie?
U mnie:
Xceed 2020, od ok 5 tys przebiegu zaczęło stukać, chyba z 10 razy samochód był w aso.
Obecnie 49 tys przebiegu i niestety bez zmian na lepsze, a stuka coraz bardziej,
teraz również przy hamowaniu, na kołach skręconych w prawo.

Wymienione wahacze, tarcze i klocki.

Zacznę chyba od wymiany górnego mocowania amortyzatora, ale zakładam, że może to być też przegub, albo łożysko koła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”