Ściąganie przy przyśpieszaniu

forum użytkowników Kia Stinger
Rafałpie
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2023, 19:59

Ściąganie przy przyśpieszaniu

Post autor: Rafałpie »

Witam, może miał ktoś podobny problem, mianowicie moja Kia Stinger podczas przyśpieszania ściąga w prawo ale tylko podczas przyśpieszania bo przy jeździe na luzie auto idzie prosto. Geometria ustawiona, na szarpakach brak widocznych luzów w zawieszeniu. Ktoś ma pomysły lub miał taki przypadek ?
Tomash148
Posty: 14
Rejestracja: 01 lut 2023, 11:15
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Ściąganie przy przyśpieszaniu

Post autor: Tomash148 »

Rafałpie pisze: 05 maja 2023, 20:00 Witam, może miał ktoś podobny problem, mianowicie moja Kia Stinger podczas przyśpieszania ściąga w prawo ale tylko podczas przyśpieszania bo przy jeździe na luzie auto idzie prosto. Geometria ustawiona, na szarpakach brak widocznych luzów w zawieszeniu. Ktoś ma pomysły lub miał taki przypadek ?
Zajedź jeszcze na wszelki wypadek do wulkanizatora. Niech pościąga koła, sprawdzi wyważenie i dokładnie obejrzy bieżniki. Kiedyś kolega miał podobnie w swoim Porsche. Szukał, pytał, zaglądał. A to się okazało, że opona lewa przednia była wadliwa.
Rafałpie
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2023, 19:59

Re: Ściąganie przy przyśpieszaniu

Post autor: Rafałpie »

No właśnie myślałem że to opony ale z przodu wymieniłem na nowe i dalej problem występuje
Jarek3
Posty: 35
Rejestracja: 14 lis 2019, 10:49

Re: Ściąganie przy przyśpieszaniu

Post autor: Jarek3 »

Rafałpie pisze: 06 maja 2023, 20:13 No właśnie myślałem że to opony ale z przodu wymieniłem na nowe i dalej problem występuje
Jak chcesz być pewny to sprawdź opony na wyważarce drogowej. Dopiero ona wykryje ew.wady opony. Jak zakładałem nowe zimowe Vredestainy i okazało się że jedna ma bicie promieniowe. Wulkanizator mówił, że coraz więcej jest opon premium z takimi wadami. Odesłałem ją na gwarancji i oddali mi kasę. Standardowa wyważarka takiego bicie nie wyłapie, a takie wady opony mogą skutkować właśnie ściąganiem, wibracjami itd
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Ściąganie przy przyśpieszaniu

Post autor: DrA »

W każdym aucie które mialem, a w którym pojawiało się ściąganie w prawo przy przyspieszaniu, winnym okazywały się elementy metalowo-gumowe mocujące tylny most. Tam bym szukał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”