Niro II a myjnie automatyczne

forum użytkowników Kia Niro
GAB
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2022, 13:18
model samochodu: Niro II HEV

Niro II a myjnie automatyczne

Post autor: GAB »

Zastanawiam się, jak Niro II ma się do mycia w myjniach automatycznych. Nie znalazłem dotychczas informacji na ten temat w instrukcji obsługi (jakaś taka trochę chaotyczna mi się ona wydaje). Czy zatem może ktoś już to znalazł - wg. producenta wolno czy nie wolno? I drugie pytanie - czy ktoś już może tego próbował i jak to się udało (zastanawiam się np. czy szczotki obrotowe nie uszkodzą spoilera z tylnej klapy, bo całkiem duży jest). Dotychczas w instrukcjach widywałem jednoznaczne informacje łącznie z opisem przygotowania auta - "odkręć antenę i złóż lusterka", albo że nie wolno, bo myjnia urwie skrzydło z pokrywy bagażnika.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Niro II a myjnie automatyczne

Post autor: colins »

Nie żartuj sobie. Przecież te dzisiejsze ekologiczne lakiery, to od samego patrzenia się rysują.
Nawet nie myśl o automatycznych szczotach, bo tylko lakier sobie zniszczysz.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Niro II a myjnie automatyczne

Post autor: Legal »

Czyli co, zostaje bieganie wokół samochodu z lagą i potem seria szmatek na mokro, średnio i sucho ?
Trochę słabe. Ale faktycznie zauważyłem, że spoiler to się przy zamykaniu bagażnika telepie strasznie jakby był na klej :)

A czy w ogóle są jakieś myjnie bezdotykowe jednocześnie z suszeniem i automatyczne?

Póki co latałem z lagą i potem widzę, że zostają plamy, które wysychają, jak lubią :lol:
Ostatnio zmieniony 05 maja 2023, 21:59 przez Legal, łącznie zmieniany 1 raz.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Niro II a myjnie automatyczne

Post autor: colins »

No cóż. Prawdziwi twardziele, to w ogóle z obrzydzeniem patrzą na jakiekolwiek myjnie i myją swoje bolidy własnoręcznie, stosując metodę na tak zwane dwa wiadra (w jednym woda czysta, w drugim płukanie dedykowanej rękawicy, by jakiś piasek przypadkiem się nie dostał i takie tam inne czary).
Miękiszony natomiast muszą sobie radzić w inny sposób. I ja na ten przykład korzystam z myjek bezdotykowych w godzinach, gdy jest małe natężenie ruchu i wówczas mam czas, by pomuskać mojego potwora nie tylko lancą, ale też tu i ówdzie łapą (rękawicą z mikrofibry i takim też ręczniczkiem w celu osuszenia).
Bez względu na obrany sposób unikajcie jednak myjni automatycznych, bo w krótkim czasie zniszczycie sobie lakier. :?
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Niro II a myjnie automatyczne

Post autor: Legal »

W USA 25 lat temu nie było problemu ze znalezieniem myjni automatycznej bezdotykowej (ciśnieniowej) z suszarką.
Czy w Europie znają w ogóle coś takiego, czy to może nie jest ekologiczne :?:
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
GAB
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2022, 13:18
model samochodu: Niro II HEV

Re: Niro II a myjnie automatyczne

Post autor: GAB »

Osobiście uważam ręczne mycie samochodu za stratę czasu. Wolę inne zajęcia w życiu niż wylizywanie karoserii samochodu. Dotychczas wszystkie swoje samochody myłem w ponad 90% w myjniach automatycznych. Myjnie ręczne tylko wtedy, kiedy była to konieczność (usuniecie zaschniętych ptasich odchodów etc.). Mikrozarysowania na 10-cio letnim samochodzie jakoś nigdy nie spędzały mi snu z powiek i nie przeszkadzały też w sensownej odsprzedaży (przy ogólnie zadbanych samochodach w bdb. stanie technicznym).
Rozumiem zatem, że dotychczas nie zajrzał tu nikt, kto zaryzykował z Niro II kontakt z obrotowymi szczotkami. W gruncie rzeczy sprawdziłem wiele aspektów przed zakupem, ale na to jakoś nie zwróciłem uwagi.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Niro II a myjnie automatyczne

Post autor: Orin »

GAB, Twoja decyzja i Twój wybór oczywiście. Szczotki zmatowią lakier bez 2 zdań. A twardość obecnych lakierów najlepiej widać chociażby we wnękach na zewnętrzne klamki drzwi.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Niro II a myjnie automatyczne

Post autor: Legal »

GAB pisze: 07 maja 2023, 01:27 Osobiście uważam ręczne mycie samochodu za stratę czasu. Wolę inne zajęcia w życiu niż wylizywanie karoserii samochodu. Dotychczas wszystkie swoje samochody myłem w ponad 90% w myjniach automatycznych.
Mam podobny pogląd na sprawę. Moje poprzednie auto zostało dwukrotnie przetarte na parkingach miejskich przez nieznanych sprawców. Nie przeszkodziło to uzyskać świetnej ceny przy sprzedaży za 3 letnie auto przebijającej cenę zakupu :)
Myłem je 50% na szczotach i 50% na myjkach ale bez odprawiania nabożeństwa nad wyglądem.
GAB pisze: 07 maja 2023, 01:27 Rozumiem zatem, że dotychczas nie zajrzał tu nikt, kto zaryzykował z Niro II kontakt z obrotowymi szczotkami. W gruncie rzeczy sprawdziłem wiele aspektów przed zakupem, ale na to jakoś nie zwróciłem uwagi.
Moje Niro ma 20 dni, ale z pewnością wkrótce będzie zmuszone zapoznać się i "oswoić" ze szczotkami.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
GAB
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2022, 13:18
model samochodu: Niro II HEV

Re: Niro II a myjnie automatyczne

Post autor: GAB »

Daj znać jak to sprawdzisz, bo ja się też jakoś słabo widzę z lancą, poza tym pod domen mam stację z przyzwoitymi zwykle szczotkami.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Niro II a myjnie automatyczne

Post autor: Legal »

Tydzień temu poddałem się myciu szczotkami na stacji na "O" programem za 25 zł; nie zauważyłem, żeby urwało mi spoiler albo lusterka. Nieźle wysuszyło auto po myciu. Brak plamek od suszenia. Samochód wyglądał nieźle przez dwa dni dopóki nie spadły na niego klejące nasiona lipy czy topoli :)
Od tego zrobił się bardziej matowy, niż po 20 myciach szczotkami :D Może trzeba cieszyć się jazdą i nie kalkulować, co się stanie za chwilę z lakierem ?
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”