Optima 1.7 crdi Czy warto?

forum użytkowników modelu Optima
Lukass1121
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2023, 11:46

Optima 1.7 crdi Czy warto?

Post autor: Lukass1121 »

Witam, mam na oku do kupienia kia optima 1.7crdi z 2015 roku. Jest to nowsza generacja. Wersja XL, Z wyposażenia wszystko co możliwe oprócz szklanego dachu. Automat 7biegow. Polski salon - serwis do końca. Przebieg 220tys. W cenie 54tys. Proszę o opinię użytkowników na co byście polecali zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu, oraz opinie czy warto przy tym przebiegu w ogóle podejmować zakup?
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Optima 1.7 crdi Czy warto?

Post autor: grzesiu_j »

Odżałuj kilka stów i jedz na serwis KIA, tam Ci każdy czujnik wysupłają, ot choćby po to żeby zbić cenę.
Przy takim przebiegu dwumasa albo całe sprzęgło może być do wymiany (też ci powinni to sprawdzić a koszt niemały). Jeśli nie był zmieniany łańcuch rozrządu to przy takim przebiegu może być juz trochę rozciągnięty nawet jeśli go jeszcze nie słychac. No i skoro to bogaty model to jest wiele elementów które mogą nie działać choć nie zwrócisz w pierwszym momencie na to uwagi... Sam mam 2016 rok, taki sam silnik i skrzynia. Kupilem 180 tys, teraz mam 225 ale sprzeglo i dwumasa wymienialem przy zakupie odrazu bo serwis wykrył problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”