Jak ładować akumulator?

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: galloper »

W zeszłym roku nie zadziałało. W hybrydach system doładowania akumulatora podczas jazdy nie jest tak wydajny jak w "normalnych" silnikach. Tamże alternator ładuje aku cały czas a tutaj tak nie jest. W zeszłym roku miałem 350km do lotniska i d**a :) Nie ma lekko.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: inquis »

galloper pisze: 18 kwie 2023, 14:40 W zeszłym roku nie zadziałało. W hybrydach system doładowania akumulatora podczas jazdy nie jest tak wydajny jak w "normalnych" silnikach. Tamże alternator ładuje aku cały czas a tutaj tak nie jest. W zeszłym roku miałem 350km do lotniska i d**a :) Nie ma lekko.
Dziwna sprawa z tym ładowaniem. Ja też stosunkowo rzadko używam silnika spalinowego, a jednak nie miałem problemu z aku (odpukać). Dlaczego uważasz, że system doładowania nie jest tak wydajny jak w klasycznych spalinówkach? Przecież jadąc autostradą - ekspresówką silnik t-gdi pracuje niemal bez przerwy. Powinien doładować wówczas zarówno akumulator trakcyjny, jak i rozruchowy jeśli komputer stwierdzi, że jest zbyt niskie napięcie. :roll:
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: galloper »

Gdzieś tam mądry człowiek pisał. Ja nie będę się wymądrzał. Jednak zauważ, że jadąc autostradą wciąż często silnik jest wspomagany z akumulatora trakcyjnego. Może wtedy jest mniejsze doładowania albo nie ma go wcale?
Nie miałem wcześniej żadnego komunikatu w kwestii słabego napięcia czy coś w ten deseń. Najdłuższy czas kiedy stał (w garażu) bez uruchomienia to było może 5-6 dni. I nie było problemów. Ale 2 tygodnie w upale wykończyło akumulator na amen (prawie, bo po kopie z chargera pracuje do dziś bez problemu) ale znów nie stał dłużej niż kilka dni bez jazd.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: saron22 »

Nie ma jak to biadolić na 2 trony tematu o podładowaniu akumulatora. A znawców tutaj jak zwykle multum.

Weź chłopie ten akumulator podładuj normalnie prostownikiem ale oprócz tego zabezpiecz się jakoś na wypadek jakby sytuacja z zeszłego roku miała się powtórzyć. Sprawdź np czy twoj assistance obejmuje takie akcje albo weź do bagażnika drugi akumulator i porządne kable rozruchowe. Chyba, że jedziecie ze znajomymi to same kable wystarczą a prądu weźmiesz z drugiego auta.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: galloper »

Dzięki są super radę. Ale ja jestem glupi, że na to wczesniej nie wpadlem!! Wystarczy tylko wozić drugi akumulator że sobą. Jakie to proste.
Musisz wziąć pod uwagę, że nie każdy ma taką wiedzę. Jestem prostu zwykłem użytkownikiem samochodu i tylko grzecznie zapytałem jak ładować akumulator w hybrydzie. To mój pierwszy samochód tego typu i ponoć kto pyta nie błądzi.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: inquis »

Może to pomoże:
Załączniki
20230418_174107.jpg
20230418_173138.jpg
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: nagdob »

Kolega saron22 w sumie dobrze ci radzi, tylko wg mnie wystarczą same kable rozruchowe w razie czego, bo na parkingu zawsze znajdzie się auto z kierowcą, który grzecznościowo może podjechać pod twoje. Kable nie zajmują dużo miejsca a i ty wtedy mógłbyś komuś pomóc w podobnym kłopocie. ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: saron22 »

nagdob pisze: 19 kwie 2023, 07:43 Kolega saron22 w sumie dobrze ci radzi, tylko wg mnie wystarczą same kable rozruchowe w razie czego, bo na parkingu zawsze znajdzie się auto z kierowcą, który grzecznościowo może podjechać pod twoje. Kable nie zajmują dużo miejsca a i ty wtedy mógłbyś komuś pomóc w podobnym kłopocie. ;)
Oczywiście, że dobrze. Drugi akumulator w bagażniku to juz jest opcja ekstremalna, ale jeśli ja byłbym zdeterminowany, że musze wsiąść odjechać to tak wlasnie bym zrobił. Same kable to też niezła opcja ponieważ kierowców do pomocy zwykle kilku chętnych jest natomiast nikt nie ma ze sobą kabli rozruchowych - szczególnie w środku lata. To jest raz. A dwa to jaką masz gwarancję, że po naładowaniu tego akumulatora nie zrobi ci on takiego numeru jak rok temu? Więc dlatego napisałem jak możesz przygotowac się na taką ewentualność.
Bodzio1965
Posty: 20
Rejestracja: 23 sie 2022, 14:56

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: Bodzio1965 »

Za nowy samochód by mieć problemy z akurat ale w poprzednim nissan x trailer diesel były podobne po długim dtaniu i zacząłem używać zamiast kabli power bank do rozruchu diesla i już jestem samowystarczalny ale co do hybrydy to jeszcze nie sprawdzałem. Ale to podobnie jak kablami z obcego samochodu
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: nagdob »

saron22 pisze: 19 kwie 2023, 09:34
nagdob pisze: 19 kwie 2023, 07:43 Kolega saron22 w sumie dobrze ci radzi, tylko wg mnie wystarczą same kable rozruchowe w razie czego, bo na parkingu zawsze znajdzie się auto z kierowcą, który grzecznościowo może podjechać pod twoje. Kable nie zajmują dużo miejsca a i ty wtedy mógłbyś komuś pomóc w podobnym kłopocie. ;)
Oczywiście, że dobrze. Drugi akumulator w bagażniku to juz jest opcja ekstremalna, ale jeśli ja byłbym zdeterminowany, że musze wsiąść odjechać to tak wlasnie bym zrobił. Same kable to też niezła opcja ponieważ kierowców do pomocy zwykle kilku chętnych jest natomiast nikt nie ma ze sobą kabli rozruchowych - szczególnie w środku lata. To jest raz. A dwa to jaką masz gwarancję, że po naładowaniu tego akumulatora nie zrobi ci on takiego numeru jak rok temu? Więc dlatego napisałem jak możesz przygotowac się na taką ewentualność.
Reasumując kup porządne kable, na pewno się przydadzą jak nie tobie to komuś. Ale warto je mieć. Ja wożę też linkę holowniczą, tak w razie czego ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”