Jak ładować akumulator?

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: raku »

Nie znam się kompletnie, ale coś kojarzę że używanie kabli rozruchowych w przypadku samochodów typu HEV/PHEV to niezbyt dobry pomysł.
Być może warto to skonsultować wcześniej z ASO lub doczytać w instrukcji Sorento.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: galloper »

Dziękuję Kolegom za dobre rady i zaangażowanie.
Instrukcja mówi tyle co przesłała Inquis (dzięki za podesłanie - pierwsze co zrobiłem to do niej zajrzałem) - wyjąć akumulator, podładować odpowiednim prostownikiem i później jest cała seria systemów, które trzeba reaktywować. Dziękuję bardzo.
Dlatego moje pytanie czy można ładować mając akumulator zapięty - nigdy tak w konwencjonalnych samochodach nie robiłem ale Kolega saron22 mówi, że nie ma z tym problemu. Ciągle nawracam do tego, że to hybryda, która może mieć zupełnie inna filozofię obsługi.
Rzeczywiście najlepiej będzie jak spytam w ASO. Jeśli oni wyjmują akumulator to odpuszczę ładowanie a zakupię charger. Choć wątpię czy oni wyjmują, bo po tej akcji w 2022 już mi go podładowywali i nie sądze by wyciągali.
Oczywiście zawsze można wezwać Assistance - ostatnio to było 2h w plecy.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: galloper »

BTW kiedyś (w poprzednich samochodach) też woziłem linkę do holowania, pompkę do kół elektryczną, klocki pod koła itp. ale w PHEV przynajmniej jest w bagażniku pod podłogą schowek na rękawiczki i tyle. To niestety duży minus.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: galloper »

ASO potwierdza, że nie trzeba wyjmować akumulatora. Można ładować przez klemy ale też, co jest jeszcze bardziej wygodne, przez wyprowadzony + w komorze silnika.
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: Sorento05/09/2021 »

galloper pisze: 19 kwie 2023, 13:41 ASO potwierdza, że nie trzeba wyjmować akumulatora. Można ładować przez klemy ale też, co jest jeszcze bardziej wygodne, przez wyprowadzony + w komorze silnika.
Mi ostatnio w ASO gościu mówił że w HEVie nie mama filtra GPF :D
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Jak ładować akumulator?

Post autor: galloper »

I dlatego zaczalem dyskusje na forum proszac Kolegow pragmatykow o porade. Uogolniajac mam podobne zdanie o poziomie wiedzy w ASO. Książke moglbym juz napisać z gatunku horror/komedia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”