Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

forum użytkowników modelu Kia XCeed
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: mcy »

dragonn pisze: 18 kwie 2023, 15:16
mcy pisze: 18 kwie 2023, 15:13 Dzięki.
Wszystko mam ledowe fabrycznie oprócz rejestracji i właśnie cofania.
Po lift, tak? Wnioskują po GT-Line, ciekawe że tam w końcu dali ledowe w środku.
Z tego co patrzyłem wymiana światła cofania to w ogóle tragedia dlatego to odpuściłem.
Tak, polift MY2023 GT-Line. Wsteczny w takim razie odpuszczę, chyba, ze przy jakimś serwisie olejowym ASO mi to we wzglednie dobrej cenie ogarnie. Podświetlenie rejestracji na zwykłej żarówce strasznie podle wyglada przy tych „bajeranckich” tylnych lampach, oszczędność 0,15usd.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: melonme »

Dziękuję Adam12116 za radę. Poszło gładko z pomocą tych czarodziejskich słów. Powiedzieć gładko to jak nic nie powiedzieć. Kiedyś się mówiło na takie przypadki ,że wymiana takiej żaróweczki to "zemsta hitlera". Ten przypadek to nie wiem kto jego ojcem, ale żeby nie dać z dwa centymetry kabelka to jakiś żart. Rada jest taka, że należy zdjąć tablicę rejestracyjną wtedy nieco lepszy dostęp do odkręcenia użyłem nasadki śrubokręta krzyżakowego z małą grzechotką. Nie mialem krotkiego śrubokręta. Ledy świecą. Dziękuję wszystkim za rady.
7,22
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: shider »

mcy pisze: 18 kwie 2023, 18:19
dragonn pisze: 18 kwie 2023, 15:16
mcy pisze: 18 kwie 2023, 15:13 Dzięki.
Wszystko mam ledowe fabrycznie oprócz rejestracji i właśnie cofania.
Po lift, tak? Wnioskują po GT-Line, ciekawe że tam w końcu dali ledowe w środku.
Z tego co patrzyłem wymiana światła cofania to w ogóle tragedia dlatego to odpuściłem.
Tak, polift MY2023 GT-Line. Wsteczny w takim razie odpuszczę, chyba, ze przy jakimś serwisie olejowym ASO mi to we wzglednie dobrej cenie ogarnie. Podświetlenie rejestracji na zwykłej żarówce strasznie podle wyglada przy tych „bajeranckich” tylnych lampach, oszczędność 0,15usd.
A ledy w kabinie to nie przypadkiem efekt dachu szklanego?
Screenshot_20230418_224358_Drive.jpg
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: mcy »

shider pisze: 18 kwie 2023, 22:42
mcy pisze: 18 kwie 2023, 18:19
dragonn pisze: 18 kwie 2023, 15:16
Po lift, tak? Wnioskują po GT-Line, ciekawe że tam w końcu dali ledowe w środku.
Z tego co patrzyłem wymiana światła cofania to w ogóle tragedia dlatego to odpuściłem.
Tak, polift MY2023 GT-Line. Wsteczny w takim razie odpuszczę, chyba, ze przy jakimś serwisie olejowym ASO mi to we wzglednie dobrej cenie ogarnie. Podświetlenie rejestracji na zwykłej żarówce strasznie podle wyglada przy tych „bajeranckich” tylnych lampach, oszczędność 0,15usd.
A ledy w kabinie to nie przypadkiem efekt dachu szklanego?

Screenshot_20230418_224358_Drive.jpg
Bardzo możliwe, bo dach szklany mam. Ale nie do końca wiem co z czego wynika ponieważ wziąłem auto już skonfigurowane.
Zrobie ładne zdjęcia po umyciu to wrzucę do odpowiedniego „chwale się” działu.
EOT.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: shider »

mcy pisze: 18 kwie 2023, 23:13 Bardzo możliwe, bo dach szklany mam. Ale nie do końca wiem co z czego wynika ponieważ wziąłem auto już skonfigurowane.
Zrobie ładne zdjęcia po umyciu to wrzucę do odpowiedniego „chwale się” działu.
EOT.
Chciałem tylko rozwiać domysły na temat polifta 😉 W przedliftach i w ceed jest tak samo. Szkalny dach to inne (ledowe) lampki w kabinie.
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: melonme »

To muszę sprawdzić jakie mam cofania, pozostałe wymieniłem na led. Odbierałem BL plus gdzie przeróżne systemy i te pe a na ledy już nie stało. Jakie małostkowe.
7,22
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: melonme »

W temacie zmiany żarówek oświetlenia kabiny i reszty.
Wymieniłem wszystkie żaróweczki czyli bagażnik, schowek ,kabina, lustereczka dla niej i dla niego, pod tablicą i doszedłem do cofania. O mój panie!!!! odradzam serdecznie to jest patologia, wymieniłem bo jak dało się wydłubać to poszedłem za ciosem. Ogólnie Masskra. Ale kurde nie wiedziałem, że świeci się tylko prawa strona. O jeny czy ja kupiłem wybrakowany samochodzik??? U Was też tak ma? To lewa lampa ma zaślepkę ? ktoś to przerabiał ?
7,22
Piotrek61
Posty: 23
Rejestracja: 19 wrz 2019, 13:32

Re: Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: Piotrek61 »

melonme pisze: 25 kwie 2023, 18:28 W temacie zmiany żarówek oświetlenia kabiny i reszty.
Wymieniłem wszystkie żaróweczki czyli bagażnik, schowek ,kabina, lustereczka dla niej i dla niego, pod tablicą i doszedłem do cofania. O mój panie!!!! odradzam serdecznie to jest patologia, wymieniłem bo jak dało się wydłubać to poszedłem za ciosem. Ogólnie Masskra. Ale kurde nie wiedziałem, że świeci się tylko prawa strona. O jeny czy ja kupiłem wybrakowany samochodzik??? U Was też tak ma? To lewa lampa ma zaślepkę ? ktoś to przerabiał ?



W jaki sposób udało się wyjąć lampkę tablicy rejestracyjnej.?
Przewody takie krótkie,że nie ma możliwości obrócenia jej o 90 stopni.
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: dragonn »

Tak jak pisałem, bo musisz przekręcić przewody a nie klosz. Pomaga w tym właśnie płaski klucz którym można złapać oprawkę żarówki i przekręcić.
Odyseusz89
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2023, 13:08
model samochodu: XCeed

Re: Wymiana żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: Odyseusz89 »

melonme pisze: 25 kwie 2023, 18:28 W temacie zmiany żarówek oświetlenia kabiny i reszty.
Wymieniłem wszystkie żaróweczki czyli bagażnik, schowek ,kabina, lustereczka dla niej i dla niego, pod tablicą i doszedłem do cofania. O mój panie!!!! odradzam serdecznie to jest patologia, wymieniłem bo jak dało się wydłubać to poszedłem za ciosem. Ogólnie Masskra. Ale kurde nie wiedziałem, że świeci się tylko prawa strona. O jeny czy ja kupiłem wybrakowany samochodzik??? U Was też tak ma? To lewa lampa ma zaślepkę ? ktoś to przerabiał ?
Nie wiem co to za problem, ja sięgnąłem ręką, odkręciłem oprawkę i miałem żarówkę w ręku. Jest jedna lampa cofania z prawej strony.
Piotrek61 pisze: 26 kwie 2023, 12:44 W jaki sposób udało się wyjąć lampkę tablicy rejestracyjnej.?
Przewody takie krótkie,że nie ma możliwości obrócenia jej o 90 stopni.
Lepiej kupić sobie całe klosze z ledami z Tucsona, lepszy efekt i myślę ze bedzię trwalsze, bo jak pozakładałem zwykłe zarówki to skorodowały i zgasły.
A jak juz chcesz zakładać zarówki, to zdejmij ramkę z tablica rejestracyjna, bedzie łatwiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”