Stukanie na biegu jalowym

forum użytkowników modelu Ceed
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: MarRa »

Uzytkownik pisze: 17 kwie 2023, 13:55 Ale to było stukanie delikatne które słychać w środku? Było to bardzo głośne? Bo u mnie jest minimalne i nie wiem czy dawać żeby rozbierali czy odpuścić. Tak jak pisałam żeby usłyszeć muszę nawiew wyłączyć. Inaczej nie słychać
Zobacz, czy dźwięk nasila się przy większym obciążeniu sprzęgła. Na przykład cofanie pod większą górkę, albo redukcja biegu przy prędkości autostradowej np. z 5 na 4 przy 120 km/h. Przerabiałem to w Ceedzie II. W tych sytuacjach było "dzwonienie" przechodzące w pisk. Winne było łożysko oporowe.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

Nie. U mnie tylko delikatne stuki na biegu jałowy. Nic więcej. W serwisie twierdzą że te silniki tak mają że słychać trochę pracę sprzęgła. Dlatego chciałem żebyście u siebie wyłączyli nadmuchy żeby była idealna cisza i zobaczyli czy na luzie też coś słychać.
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Gielu »

Uzytkownik pisze: 18 kwie 2023, 21:03 Nie. U mnie tylko delikatne stuki na biegu jałowy. Nic więcej. W serwisie twierdzą że te silniki tak mają że słychać trochę pracę sprzęgła. Dlatego chciałem żebyście u siebie wyłączyli nadmuchy żeby była idealna cisza i zobaczyli czy na luzie też coś słychać.
W serwisie to rozne glupi rzeczy potrafia twierdzic, tym bym sie nie sugerowal :)
gunn1
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2023, 20:48
model samochodu: Xceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: gunn1 »

Udało sie ustalić co to za stukanie? U mnie, ewidentnie słyszę taki klekot który ustaje po wciśnięciu sprzęgła. Ostatnio wyjatkowo jeździłem bez włączonego radia i nawiewów i dało sie slyszeć to stukanie, a gdy parkuje w garażu to słychać już bardzo wyraźnie. Silnik 1.4 tgdi przebieg 24tyś.
norbud

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: norbud »

hej, Gunn - ja mam bardzo podobnie, i zauważylem że jak gwałtownie puszczę sprzęgło to też chodzi głośniej, a jak zacisnę powoli i znowu puszczę powoli to już chodzi cicho... auto już leciwe bo 2004 rok więc co możecie doradzić?
gunn1
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2023, 20:48
model samochodu: Xceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: gunn1 »

Mam dokładnie taki sam efekt. Jak wolno puszczam sprzęgło to ten dzwięk ustaje, albo jest prawie niesłyszalny. Bywa tak że po jednym wciśnięciu sprzegła i puszczeniu, klekot ustaje a po ponownym wciśnięciu znowu powraca. Mój to Xceed z 2020.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

I co Gunn. Widzę że mamy to samo. Robiłeś coś z tym? Mi mówili że te sprzęgła tak pracują. Ale boję się że gwarancja minie i coś się wydarzy.
gunn1
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2023, 20:48
model samochodu: Xceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: gunn1 »

Za 1,5 tygodnia jestem umówiony w serwisie. Zobaczymy co powiedzą.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

A skąd wogole jesteś?
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

To może być dwumasa ale na nią jest tylko trzy lata gwarancji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”