Stukanie na biegu jalowym

forum użytkowników modelu Ceed
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

Witam ceed 1.4 140 km 2019 rok 20tys przebiegu. Na biegu jałowym jak się puścić sprzeglo oprócz silnika słychać stukanie cichutko. Jak sie wciśnie sprzeglo przestaje. Jak lekko się ruszy skrzynia to też przestaje. Czy skrzynia tak pracuje w tych autach? Bo dwumas raczej odpada bo nie ma innych objawów.
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Alexowy321 »

Może łożysko oporowe.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

Serwis twierdzi że jest wszystko ok. Przysluchajcie się u was w ciszy czy coś słychać po puszczeniu sprzęgła. Może faktycznie skrzynia oddaje jakieś odgłosy bo kia jest słabo wygłuszona. Jeżdżę na codzień po Warszawie i w mieście na światłach nie słychać. Ale w garażu już tak.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

Zaznaczam że odgłosy słychać w środku w aucie.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: dam9an »

Moze dwumasa?
W innym aucie tez mam takie stuki juz od kilki lat i nic z tym nie robie auto dzilala. Inni przy takich stukach wymieniali dwumase i dalej im stukalo. Takze jak nic konkretnego sie nje dzieje a stuki sa bardzo ciche nic bym z tym nie robil
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Alexowy321 »

Przy dwumasie słuchać stuki przy odpalaniu, do tego pojawiają się wibracje.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

Odpala normalnie. Na biegu jałowym jak gasze to też cisza.jak troszkę dotknę dźwignię skrzyni to przestaje stukać więc może skrzynia. Ale się boję że w serwisie jak zacznie sie szukanie to będzie jeszcze gorzej. To słychać dopiero po wyłączeniu nawiewu kiedy w aucie jest cisza. Wystarczy że nawiew chodzi minimalnie to już zaglusza stukanie. Pisze to po to żebyście tez może zwrócili uwagę u siebie w takich warunkach żeby powyłaczać wszystko. Bo może to normalne. Wylaczcie u siebie nadmuchy itd. Po wciskajcie sprzeglo parę razy i zobaczcie czy coś słychać na nie wciśniętym. Tylko trzeba się wsluchac.
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Gielu »

Uzytkownik pisze: 14 kwie 2023, 22:11 Witam ceed 1.4 140 km 2019 rok 20tys przebiegu. Na biegu jałowym jak się puścić sprzeglo oprócz silnika słychać stukanie cichutko. Jak sie wciśnie sprzeglo przestaje. Jak lekko się ruszy skrzynia to też przestaje. Czy skrzynia tak pracuje w tych autach? Bo dwumas raczej odpada bo nie ma innych objawów.
U mnie przy podobnym przebiegu bylo slychac lozysko oporowe, wymienilem na gwarancji.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

Ale to było stukanie delikatne które słychać w środku? Było to bardzo głośne? Bo u mnie jest minimalne i nie wiem czy dawać żeby rozbierali czy odpuścić. Tak jak pisałam żeby usłyszeć muszę nawiew wyłączyć. Inaczej nie słychać
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Gielu »

Uzytkownik pisze: 17 kwie 2023, 13:55 Ale to było stukanie delikatne które słychać w środku? Było to bardzo głośne? Bo u mnie jest minimalne i nie wiem czy dawać żeby rozbierali czy odpuścić. Tak jak pisałam żeby usłyszeć muszę nawiew wyłączyć. Inaczej nie słychać
To bardziej byl ala szum niz stukanie, w sumie nie wiem jak ten dzwiek nazwac ale to byl typowy dzwiek dla "wyjacego" lozyska oporowego. Sam dzwiek byl cichy ale jak dla mnie zbyt glosny jak na lozysko oporowe z przebiegiem 20 tys km (moja zona np. w ogole tego nie slyszala). Mowiac szczerze jak jechalem do ASO to bylem nastawiony na odpowiedz "ten typ tak ma" i przepychanki z nimi ale o dziwo stwierdzili "mechanik potwierdzil Pana diagnoze, lozysko do wymiany" :)

Jak dla mnie opisane przez Ciebie objawy wskazkuja na lozysko oporowe, pytanie tylko czy faktycznie jest to na tyle minimalne ze ASO prawidlowo stwierdzilo ze nie podlega wymiania (u mnie nowe lozysko po wymianie tez minimalnie slychac ale na pewno nie tak jak przed wymiana) czy po prostu chca sie pozbyc upierdliwego klienta :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”