Stukanie na biegu jalowym

forum użytkowników modelu Ceed
gunn1
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2023, 20:48
model samochodu: Xceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: gunn1 »

Jakoś nie chcę mi się wierzyć, w to, że to dwumas. Nie ma wibracji, biegi wchodzą gładko, przy odpalaniu i gaszeniu nie slychać jakichś niepokojących dźwięków. Tylko to klekotanie od czasu do czasu, zwłaszcza gdy się gwałtownie puści sprzęgło. Zobaczymy co w serwisie powiedzą. Jestem z okolic Bielska-Białej.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

Ja dzwoniłem do serwisu innego niż kupiłem auto, wysłałem im nagranie jak to słychać właśnie po szybszym puszczeniu sprzęgła i powiedziano mi że kilku klientów to zgłaszało i sprawdzali to w swoich autach które mieli na placu i było ponoć to samo. Też mi się wydaje że dwumas przy gaszeniu by walił. A jest cisza. Może one tak mają bo jakby mieli rozbierać skrzynię to lipa bo nigdy tak już nie złoża jak w fabryce.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

Gunn 1 i byłeś już w serwisie?
DARIUS
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2023, 23:47
model samochodu: CEED 1.5 DCT BL HB

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: DARIUS »

Jeżeli dźwięk stukania mija po wciśnięciu sprzęgła to jest dwumas. Może jeszcze być wyczuwalny mały "luz" na gazie (odpuszczenie i dodanie, stuk) co niektórzy wskazują na przegub a to zawsze jest dumasa. Ci co jeździli dieslami wiedzą o czym piszę.
gunn1
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2023, 20:48
model samochodu: Xceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: gunn1 »

Własnie siedzę w serwisie i oczywiscie jak na złość, stukanie jest praktycznie niesłyszalne. Zauważyłem, że po dłuższej trasie gdy skrzynia się nagrzeje, ten dzwięk prawie nie występuje. Na codzień mam 12 kilometrów do pracy i stukanie mogę wywołać na zawołanie po przejechaniu tego dystansu.Teraz sprawdzają mi olej w skrzyni.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

Daj znać con powiedzą. Przeciez zaraz ostygnie in będą mogli sprawdzić.
Uzytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:47
model samochodu: Ceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: Uzytkownik »

Gunn i jak tam?
gunn1
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2023, 20:48
model samochodu: Xceed

Re: Stukanie na biegu jalowym

Post autor: gunn1 »

Podsumowując, jeździć, nasłuchiwać i obserwować. Jeśli dzwięk się pojawi wysłać nagranie, bo to co słychać to normalna praca skrzyni (sprzęgła), tyle jeśli chodzi o serwis. Leje już na to. Jeśli sie to nasili to będę dalej cisnął temat, na razie odpuszczam. Samochód jeżdzi biegi wchodzą gładko, nic nie szarpie, a że czasami sobie coś postuka, raz ciszej raz głośniej, na jałowym to podobno wg serwisu TTTM. Za rok, dwa i tak go sprzedam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”