Dziwny dźwięk podczas jazdy

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Pulcpio
Posty: 79
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Dziwny dźwięk podczas jazdy

Post autor: Pulcpio »

Kia Sportage (wersja L, skrzynia manualna), który odebrałem z salonu niecały miesiąc temu zauważyłem dziwny dźwięk w czasie jazdy (załączony plik z nagraniem). Dźwięk ten pojawia się na biegach 3/4 , gdy jadę z prędkością ponad 50 km/h, obroty ponad 2 tys. i gdy odpuszczę gaz, żeby zmniejszyć prędkość do 50 km/h i następnie delikatnie przyspieszę. Zupełnie jakbym jechał starym autobusem. Podejrzewam jakieś łożysko, ale samochód ma bardzo mały przebieg i dlatego pytam. Ten dźwięk pojawił się podczas 3 jazdy, więc występuje od początku, gdy jeżdżę autem. Przy wyższych prędkościach tego nie ma, albo słychać bardzo delikatnie. Po odpuszczeniu gazu dźwięk milknie, powraca od razu po dodaniu gazu. Co to może być?
https://youtu.be/ygVS21XbznA
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Dziwny dźwięk podczas jazdy

Post autor: MARCO46 »

Wal od razu do serwisu.
Zgłaszasz na gwarancji.
Bierzesz auto zastępcze i masz wszystko w pompie.
Ja też mam dziwny odgłos ale na 6 gdy jadę chyba około 90 - właśnie gdy odpuszczę gaz. Wkur....o mnie to bardzo więc tak nie robię :D
Miałem inne zmartwienia.
Znalazłem wadę; 3 dni od odbioru auta - niedługo mija rok i nikt nie ma pojęcia co z tym zrobić.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 604
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Dziwny dźwięk podczas jazdy

Post autor: Tolinek »

Chyba by mnie **** strzelił gdybym miał tego słuchać na codzień nawet w tanim, starym, używanym samochodzie. Podnośnik, stetoskop... no nie czaił bym się z reklamacją.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Dziwny dźwięk podczas jazdy

Post autor: Sid »

Co by Ci tu nie odpowiedzieli, to sam chyba tego nie naprawisz :P. Jedź do ASO.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Pulcpio
Posty: 79
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Dziwny dźwięk podczas jazdy

Post autor: Pulcpio »

Sid pisze: 14 kwie 2023, 21:49 Co by Ci tu nie odpowiedzieli, to sam chyba tego nie naprawisz :P. Jedź do ASO.
Wiem, ale chodzi mi o to, czy ktoś już miał coś takiego, aby mieć kontrargument na TTTM.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 604
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Dziwny dźwięk podczas jazdy

Post autor: Tolinek »

Nie ma mowy o TMTM bo odgłos odstaje bardzo mocno od reszty. Industry standard że tak powiem to 9db w analizie NVH. Jeżeli ton odstaje na więcej niż 9 db od widma szumu to jest nie akceptowalne. Wydaje mi się że tu jest dużo więcej niż 9 db. FRAZA KLUCZ DO OBCZAJKI W GOOGLE: Prominence ratio.
Pulcpio
Posty: 79
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Dziwny dźwięk podczas jazdy

Post autor: Pulcpio »

Serwis potwierdził problem i będzie rozbierał skrzynię biegów.
Pulcpio
Posty: 79
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Dziwny dźwięk podczas jazdy

Post autor: Pulcpio »

Pulcpio pisze: 26 kwie 2023, 16:52 Serwis potwierdził problem i będzie rozbierał skrzynię biegów.
Skrzynia ma być na jutro - zaplanowane jest 6,5 godziny na wymianę. Dodatkowy filmik z dokładnym opisem problemu: https://youtube.com/shorts/W80MdL9EUJE
Pulcpio
Posty: 79
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Dziwny dźwięk podczas jazdy

Post autor: Pulcpio »

Pulcpio pisze: 15 maja 2023, 11:38
Pulcpio pisze: 26 kwie 2023, 16:52 Serwis potwierdził problem i będzie rozbierał skrzynię biegów.
Skrzynia ma być na jutro - zaplanowane jest 6,5 godziny na wymianę. Dodatkowy filmik z dokładnym opisem problemu: https://youtube.com/shorts/W80MdL9EUJE
No i okazało się, że ASO mi nakłamało. Skrzyni nie ma, jest komisja, która ma zadecydować o wymianie. Samochód jest od 28 kwietnia w ASO, dopiero 16 maja wymontowali skrzynię.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 604
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Dziwny dźwięk podczas jazdy

Post autor: Tolinek »

Oby komisja była szybka i zdecydowana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”