Gwarancja akumulatora HEV

forum użytkowników Kia Niro
Tomeks71
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2023, 07:04
model samochodu: Kia Niro

Gwarancja akumulatora HEV

Post autor: Tomeks71 »

Witam. Proszę o odpowiedź na pytanie czy są jakieś problemy z akumulatorem w Niro HEV 2 wersja 2022r.? Na ile jest gwarancja na ten akumulator?
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Gwarancja akumulatora HEV

Post autor: colins »

Minuta szukania...
Zrzut ekranu 2023-04-07 224716.png
Zrzut ekranu 2023-04-07 224716.png (104.83 KiB) Przejrzano 1800 razy
Nikt do tej pory nie skarżył się na akumulator wysokonapięciowy w Niro (a przynajmniej ja nie zauważyłem). :)
Tomeks71
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2023, 07:04
model samochodu: Kia Niro

Re: Gwarancja akumulatora HEV

Post autor: Tomeks71 »

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jestem na forum NOWY. :D Mam już zarezerwowany Kia Niro HEV i do odbioru po Świętach, ale znalazłem coś takiego( pkt.4.2 w książce z 2023r )
Załączniki
Screenshot_20230408-062257_Adobe Acrobat.jpg
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Gwarancja akumulatora HEV

Post autor: colins »

Czyli znalazłeś to samo co ja. Tylko ja zamieściłem mniejszy wycinek. :)
Kogoś może zastanowić jeszcze zapis, że w jednym miejscu piszą, że gwarancja na akumulator wynosi 7 lat, a w innym, że tylko 2 lata.
2 lata gwarancji dotyczą jednak akumulatora niskonapięciowego 12V lub 48V.
Natomiast z tego co się orientuję, to akurat w Niro HEV nie ma takiego zwykłego, kwasowego akumulatora niskonapięciowego 12V, który znany jest nam z innych samochodów w formie kwadratowego klocka z dwoma klemami, umieszczonego najczęściej gdzieś tam pod maską silnika.
Wprawdzie Niro potrafi dostarczyć napięcie 12V, ale ten akumulator niskonapięciowy 12V zintegrowany jest z wysokonapięciową baterią trakcyjną i stanowi z nią jakby całość.
Należy więc chyba uznać, że na całość jest 7 lat gwarancji (a przynajmniej tak mi się wydaje :mrgreen:).
Co w sumie potwierdza tekst z poniższego obrazka, który można również znaleźć gdzieś tam na stronach KIA.
Inna sprawa, że te zapisy jak dla mnie są trochę, za przeproszeniem, do dupy.
Bo najpierw piszą, że w przypadku pojazdów HEV gwarancja na akumulator wynosi 7 lat (lub 150000 km przebiegu), ale jednocześnie niżej dodają, że w tych samych pojazdach HEV gwarancji nie podlega spadek pojemności tegoż akumulatora. Wychodzi więc na to, że jedynie jego całkowite padnięcie spowodować może wymianę gwarancyjną.
Na szczęście jak na razie jakoś nie słychać o większych kłopotach z tą baterią. Nawet w tych najstarszych, pierwszych Niro. :)
Zrzut ekranu 2023-04-08.png
Zrzut ekranu 2023-04-08.png (69.51 KiB) Przejrzano 1777 razy
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Gwarancja akumulatora HEV

Post autor: Calee »

Warunki gwarancji w KIA są bardzo "płynne" tzn. są zmieniane w czasie, więc samochód odebrany teraz może mieć inne warunki niż ten odebrany rok temu, nawet jak to jest ten sam model. Każdego z nas obowiązuje to co ma zapisane w swojej książce gwarancyjnej a nie zapisy na stronie czy u innych. Wcześniej HEVy miały gwarancję pojemności 70% obecnie ta gwarancja jest tylko dla EV i PHEV. A HEVy mają tylko gwarancję wad fabrycznych (czyli tylko wtedy jak pojawi się komunikat że bateria uszkodzona to wtedy na gwarancji zostanie to naprawione, kia nawet dla HEVów nie wykonuje pomiarów pojemności bateri).
A co będzie w gwarancjach za miesiąc to tylko KIA Polska wie... Gwarancja do jest dobra wola sprzedawcy więc może ją dowolnie modyfikować przed zawarciem umowy, gdyż po zawarciu, zapisy w książce stają się częścią umowy.
Np. w mojej jest że mogę robić przegląd do 14 dni (2 tys. km) powyżej limitu a w obecnych przegląd trzeba zrobić przed upływem terminu/limitu.. itp..
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Gwarancja akumulatora HEV

Post autor: colins »

Zgadzam się. Osobiście uważam jeszcze, że ta gwarancja w KIA, to taki trochę chwyt marketingowy.
Ma za zadanie omamić nieświadomego klienta rzekomo długą, 7-letnią ochroną, a w praktyce już po 24 miesiącach wiele podzespołów "wychodzi" spod gwarancji.
Tomeks71
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2023, 07:04
model samochodu: Kia Niro

Re: Gwarancja akumulatora HEV

Post autor: Tomeks71 »

Dzięki za wypowiedzi. Czy z Waszego doświadczenia i wiedzy należy się obawiać HEV czy nie? Samochód będzie nowy tylko salonowy z 2022r.i będzie użytkowany w 79% w mieście.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Gwarancja akumulatora HEV

Post autor: colins »

Akurat na to pytanie nie odpowiem, bo sam dopiero czekam na odbiór Niro.
Jednak poprzedni model zbiera dobre opinie, a o nowym też jak na razie nic złego nie słyszałem. Chyba więc nie należy się obawiać.
Tomeks71
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2023, 07:04
model samochodu: Kia Niro

Re: Gwarancja akumulatora HEV

Post autor: Tomeks71 »

colins pisze: 08 kwie 2023, 07:56 Czyli znalazłeś to samo co ja. Tylko ja zamieściłem mniejszy wycinek. :)
Kogoś może zastanowić jeszcze zapis, że w jednym miejscu piszą, że gwarancja na akumulator wynosi 7 lat, a w innym, że tylko 2 lata.
2 lata gwarancji dotyczą jednak akumulatora niskonapięciowego 12V lub 48V........
Tylko punkt 4.2 dotyczy akumulatora wysokonapięciowego. Wiem że Niro HEV nie ma tradycyjnego akumulatora tak jak nie ma tradycyjnego biegu wstecznego. Ale mo chodzi o akumulator czyli o jedyny w HEV.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Gwarancja akumulatora HEV

Post autor: nagdob »

Tomeks71 pisze: 08 kwie 2023, 15:25 Dzięki za wypowiedzi. Czy z Waszego doświadczenia i wiedzy należy się obawiać HEV czy nie? Samochód będzie nowy tylko salonowy z 2022r.i będzie użytkowany w 79% w mieście.
Moja żona jeździ od maja 2020 r. (kupiony nowy) w takich właśnie warunkach i takim modelem (tzn. HEV, bo teraz wiadomo, że są po liftingu). Jak do tej pory (odpukać w niemalowane) robi tylko przeglądy i leje paliwo. Przebieg ok. 35.000 km, spalanie 5l/100km.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”