kosmetyki samochodowe

forum użytkowników modelu Rio
Rafal80
Posty: 9
Rejestracja: 06 kwie 2023, 10:51
model samochodu: Rio

kosmetyki samochodowe

Post autor: Rafal80 »

Witam wszystkich serdecznie wszystkich uczestników forum Kia :)
Mam na imię Rafał i jestem nowy tutaj na tym forum :)
pytanko na dzień dobry...
jakiej firmy polecacie kosmetyki do pielęgnacji samochodu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Kia Rio ?
Będę wdzięczny za dobre rady ;)
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: kosmetyki samochodowe

Post autor: saron22 »

Co to znaczy jakie?
Na pewno polecamy dobre kosmetyki. Bo tylko dobre kosmetyki dają dobry efekt po ich zastosowaniu.

A tak na poważnie to co chcesz pielęgnować?
Rafal80
Posty: 9
Rejestracja: 06 kwie 2023, 10:51
model samochodu: Rio

Re: kosmetyki samochodowe

Post autor: Rafal80 »

tzn. jakiej firmy , bo różne opinie słyszałem na temat różnych firm specjalizujące się w tej dziedzinie , a co chcę pielęgnować ?
W tym roku kupiłem nową Kia Rio więc co polecasz ?
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: kosmetyki samochodowe

Post autor: saron22 »

Nie wiem czy akurat to polecam czy nie, ale skoro sobie życzysz to napiszę ci co ja używam do pielęgnacji mojego nowego Proceed:
Wosk który nałożyłem we własnym zakresie zaraz po zakupie to: House Of Wax Diamond - kolega mi polecił więc kupiłem.
Do mycia używam rękawicy ADBL CareMitt, dwóch wiader z ociekaczem (nie pamiętam jakie - wpisałem w allegro i kupiłem).
Jako deironizer do felg albo do rdzawych plam na lakierze używam ADBL Vampire Liquid w wersji light.
Do plastików wewnątrz pojazdu używam 303 Aerospace Protectant - nie jest tłusty, nie nabłyszcza - jestem z niego bardzo zadowolony.
Do mycia szyb używam sciereczki ADBL G mikrofibra bezsmugowa do szyb szkła 40x40cm - zostawia dużo mniej "włosków" na szybie niż klasyczna mikrofibra - oraz zwykłego płynu do mycia szyb z Rossmana.
Prócz tego po każdym myciu nakładam quick detailer Double black renny doyle bead maker - dlaczego akurat ten? Kupowaliśmy go z dwoma kolegami we większym opakowaniu na spółkę - on wybierał i nie wiem dlaczego akurat ten. Natomiast bardzo dobrze się sprawdza i jestem z niego zadowolony.
Kupiłem też ostatnio ADBL Synthetic Spray Wax 500ml jako quick detailer po myciu - inny kolega mi polecał więc wziąłem na spróbowanie. Nie używałem go jeszcze więc się nie wypowiem, ale bardzo ładnie pachnie.
Do osuszania lakieru używam dwóch sztuk Fluffy Dryer Ręcznik do osuszania auta 90x60 450g.
Do pielęgnacji opon używam Meguiar's Endurance High Gloss Żel - świetnie się sprawdza - gorąco polecam.
Prócz wyżej wymienionym używam też Zestaw Meguiars Ultimate Compound i Flexipads w celu pozbycia się drobnych rys - całe szczęście na Proceed nie musiałem jeszcze tego stosować.
Skórę we wnętrzu zakonserwowałem preparatem do skór licowych firmy Meguiars ale nie pamiętam jak dokładnie się nazywał.
Do tego kilkanaście ściereczek typu mikrofibra o różnych wymiarach, kolorach i gramaturze.
Wszystkie te preparaty są bez problemu dostępne np na allegro.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: kosmetyki samochodowe

Post autor: Jutrzejszy »

- nadwozie myję samodzielnie (ze szczególnym uwzględnieniem nadkoli i progów) na myjniach bezdotykowych z aktywną pianą,
- wnętrze odkurzam odkurzaczem,
- po zimie myję podwozie na myjni obsługowej (to najważniejszy punkt z tej listy).

I to by było na tyle.
Rafal80
Posty: 9
Rejestracja: 06 kwie 2023, 10:51
model samochodu: Rio

Re: kosmetyki samochodowe

Post autor: Rafal80 »

witam , dziękuję za fachową radę
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”