Wersje Sorento IV

forum użytkowników modelu Sorento
shark1974
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2023, 14:54

Wersje Sorento IV

Post autor: shark1974 »

Czego brakuje wam w niższych wersjach M/L a za co chcielibyście dopłacić , a nie możecie ?
Czy lepiej dołożyć do wypasionej PrestigeLine ?
paboGliwice
Posty: 47
Rejestracja: 24 maja 2022, 09:15
model samochodu: Sorento

Re: Wersje Sorento IV

Post autor: paboGliwice »

Cześć.

Dla mnie ważna była by automatyczna klapa bagażnika i pamięć ustawień foteli i lusterek.
Reszta to drobnostki.

Pozdrawiam
Paweł
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Wersje Sorento IV

Post autor: raku »

W XL brakuje mi chyba jedynie pamięci fotela i lusterek.
No i oczywiście bardzo brakuje mi 4WD, gdyż niestety zdecydowałem się na 2WD.
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: Wersje Sorento IV

Post autor: adasko »

Najważniejsza rzecz jakiej nie mam a powinienem to panoramiczny dach i czarna podsufitka
iwo
Posty: 11
Rejestracja: 07 lip 2021, 19:04
model samochodu: Kia Sorento HEV L MY23

Re: Wersje Sorento IV

Post autor: iwo »

Jeśli chodzi o mnie (wersja L) to chętnie dołożyłbym regulację lędźwi 4 kierunkową (jest 2) i wentylowane fotele. Reszta mniej istotna. Ewentualnie pamięć fotela kierowcy i lusterek mogłaby się przydać.
kejdzej
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2022, 22:31
model samochodu: Kia Sorento

Re: Wersje Sorento IV

Post autor: kejdzej »

Ja w moim PL najbardziej lubię opcje sterowania zdalnego z kluczyka (serio, korzystam z tego bardzo często gdyż mam krotkie miejsce parkingowe w garażu podziemnym) oraz panoramiczny dach. Panorama bardzo się podoba dzieciom które jeżdżą z tyłu. Jak mam zasunietą czarną podsufitkę to mi marudzą że wolą dach :-)
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Wersje Sorento IV

Post autor: sorento »

Mam hev PL, i brakuje mi:

- automatycznego zamykania zamkow gdy oddalam sie od auta, i automatycznego otwierania gdy sie zblizam (teraz otwieraja sie same lusterka gdy podchodze)

- auto pdw - czyli automatycznego zalaczania sie przednich czujnikow gdy zblizam sie do przeszkody - co ciekawe plugin to ma.

- bardziej rozbudowanego wyswietlacza zamiast zegarow. Multum zmarnowanego miejsca, chociazby mozna by tam wrzucic nawigacje a strzalki zostawic na headup.

- slabo dziala tryb automatyczny klimatyzacji, niby ma 3 poziomy ale jakos slabo to wspolpracuje, dodam ze raz przy danej temperaturze wieje cieplem, raz zimnem - a w srodku nadal utrzymuje jedna temperature - dla mnie bez sensu to dziala po przesiadce z bmw.

- brak schowka na okulary

- brak wiekszej ilosci ambilight

- audio mogloby grac lepiej

- brak opcji np schlodzenia/nagrzania auta zdalnie
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Wersje Sorento IV

Post autor: BrzydkiWacek »

@sorento
- klima chodzi lepiej w trybie smart i sport niż w eco(też mi wiało jak chciało... tryb 1 mam zazwyczaj włączony, 2 i 3 tylko jak mokro bo szyby parują a jest zauważalnie głośniej);
- audio gra dużo lepiej niż w testowanych przeze mnie weekendowo PHEV i HEV(PL) - nie wiem jak w Twoim aucie ale u mnie dźwięk potrafi nogawkami w spodniach potrzasnąć -zwłaszcza podczas oglądania filmów, albo słuchania muzy w bezstratnej jakości. Ewidentnie wersja, którą dostałem ma duuużo lepsze audio niż testowe na które sam narzekałem wtedy(2021). (mam wersję 5os z jakiegoś innego rynku)

A to do czego mógłbym się przyczepić i czego mi brakuje:
- Auto PDW chyba mi najbardziej brakuje - choć dwa razy pojawiła mi się taka opcja to serwis się wypiął podobnie jak centrala KIA...
- schowek na okulary też by się przydał;
- skrzypiąca tylna kanapa(gdy zimne) masakra jakaś, jakbym jechał jakimś 40 letnim zarżniętym złomem...
- wymienił bym kanapę na oddzielne fotele(3) albo wybrałbym wersję 6 osobową - kapitańską(2+2+2);
- przewietrzanie chyba jakieś wersje mają bo gdy instalowałem apkę na telefonie to pojawiła mi sią taka opcja i chyba nawet z możliwością uruchomienia silnika - niestety zniknęła kilkanaście sekund później... (podobnie jak kilka innych opcji pojawiających się i znikających z apki i z systemu auta)
- słabe wyciszenie drzwi tylnego rzędu - jakby uszczelek brakowało;
- słabe wyciszenie w ogóle, w poprzednim aucie nie słyszałem rozmów ludzi idących po pasach przed/obok auta, tutaj słychać o czym rozmawiają:/
- brak adaptacyjnych świateł i doświetlania zakrętów;
- beznadziejne otwieranie klapy bagażnika, wolałbym wersję "machającej nogi"...
- klimatyzowany schowek(a może jest?);
- regulacji długości siedziska - ale może to moja fanaberia?;
- inna roleta bagażnika a nie to coś na czym nie da się nic położyć i jest kompletnie nie ergonomiczne - wywaliłem do garażu(bo nie ma na nią schowka jak w Dieslu) i jeżdżę bez;

Jakbym miał raz jeszcze wybierać, to wziąłbym Highlandera... Był cichszy(nie liczę wyjącego silnika choć mnie nie przeszkadzał), bardziej komfortowo zawieszony i isofixy tam były lepiej rozwiązane. Ale żeby nie było z Sorki jestem mimo wszystko zadowolony :P
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Wersje Sorento IV

Post autor: inquis »

Całe szczęcie jest coś takiego jak przyzwyczajenie będące drugą naturą. Zachodziłem w głowę jak poradzę sobie bez trójstrefowej klimy, adaptacyjnego zawieszenia, suba, "doświetlania zakrętów i wielu ambientów", które miałem w Superbie. I wiecie co - można żyć bez tego. Bez hedupa, pamięci, wentyli etc. też. Cenię w Sorce wysokie i ergonomiczne siedzenia (remedium na kręgosłup zbolały), wielki dach, najnowocześniejsze i świetnie działające systemy multim., bezpieczeństwa i półautonomicznej jazdy, które sprawiają, że to naprawdę nowoczesne auto, stosunkowo fajny komfort (bez nivomatu), niezłe audio, a przede wszystkim możliwość jazdy na prądzie. Moje następne auto to będzie elektryk 8-) Cenię też efekt WOW, kiedy inni oglądają się za tym autem częściej niż za suvami Wielkiej Trójki, których jeździ po mojej dzielnicy tabun. To plus żenującej produkcji i dostaw - jak już się doczekasz, to jest git. Jestem pewien, że wersja M czy L też daje fun i tego się trzeba trzymać. Dobrych świąt życzę Kolegom:)
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Wersje Sorento IV

Post autor: BrzydkiWacek »

@Inquis
Bravo! Samo sedno kolego. Ale dziwię Ci się jak możesz tęsknić za ...kurą co wygląda prawie jak Winetou lecący na strzale wystrzelonej przez Old Shaterhand'a :P [ale to rzecz gustu i przyzwyczajeń bo sam dwa razy to auto zamówiłem ale raz zostałem na lodzie bo facelifting, a drugie o pół roku za wcześnie przyjechało i nie w tym kolorze co zamówiłem Sahara Beige zamiast Agava Green... :P )
Ja nie mogę żyć bez dobrych siedzeń i regulacji podparcia lędźwiowego - miałem na weekend dawno temu wersję M PHEV i to była porażka totalna.
Co do Headup to u mnie porażka na całej linii - bo go nie widzę mając na nosie okulary przeciwsłoneczne... więc jest ale go nie ma i tylko w pochmurne dni z niego jest pożytek... Ale nie musiałby istnieć jak dla mnie.

Aha wkurza mnie jeszcze opadające lusterko wsteczne - co go do góry podniosę to następnego dnia znów jest o dwa centy niżej... i tak codziennie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”