Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

forum użytkowników modelu ProCeed
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

Post autor: nrg »

Hej, pytanie do osób które możliwie stały przed podobnym dylematem co ja. Czy opłaca się dobierać pakiet TEC do nowego procka? Czy dopłata 5k (wg cennika na 2023) do cyfrowych zegarów i lepszego nagłośnienia usprawiedliwia taką cenę (pomijam pozostałe składowe pakietu)? Warto czy to raczej fajny bajer bez którego można się obejść? To samo automat - warto skupić się na takiej skrzyni czy lepiej postawić na sprawdzone, manualne, rozwiązania?
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

Post autor: lethaljelly »

nrg pisze: 04 kwie 2023, 22:36 Hej, pytanie do osób które możliwie stały przed podobnym dylematem co ja. Czy opłaca się dobierać pakiet TEC do nowego procka? Czy dopłata 5k (wg cennika na 2023) do cyfrowych zegarów i lepszego nagłośnienia usprawiedliwia taką cenę (pomijam pozostałe składowe pakietu)? Warto czy to raczej fajny bajer bez którego można się obejść? To samo automat - warto skupić się na takiej skrzyni czy lepiej postawić na sprawdzone, manualne, rozwiązania?
Ja właśnie czekam na model GT 1.6t bez TEC bo to są pierdoły - ten JBL też jest słaby tak jak fabryczne nagłośnienie. Szkoda 5k. Biore za to PRE bo otwieranie brudnego bagażnika w zimie jest męczące, a tapicerka GT jest przepiękna + elektryczny fotel z pamięcią

Automat w tym aucie jest sporo lepszy od manuala, praktycznie modeli z manualem nikt nie kupuje. Fakt, nie jest to rozwiązanie na trzaskanie 300tys km przebiegu ale przy pewnej roztropności posłuży długo.
Jak dla mnie 7dct jest ważniejsze od każdego innego pakietu. Ogólnie ten manual ma strasznie wysokie obroty w szczególności w GT i sprzęgło jest trudne w obsłudze
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Re: Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

Post autor: nrg »

Ok, dzięki za odpowiedź. Rozglądam się właśnie nad jakimś GT Line, tylko co nowego pojawi się na otomoto, to właśnie albo z manualną skrzynią biegów i pakietami, albo automat bez pakietów :P Nie ukrywam że byłby mój pierwszy automat, stąd pytanie o niego. Dodatkowo lubię gadżety, stąd również pytanie o pakiet TEC :P
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

Post autor: Impress »

lethaljelly pisze: 05 kwie 2023, 07:10
nrg pisze: 04 kwie 2023, 22:36 Hej, pytanie do osób które możliwie stały przed podobnym dylematem co ja. Czy opłaca się dobierać pakiet TEC do nowego procka? Czy dopłata 5k (wg cennika na 2023) do cyfrowych zegarów i lepszego nagłośnienia usprawiedliwia taką cenę (pomijam pozostałe składowe pakietu)? Warto czy to raczej fajny bajer bez którego można się obejść? To samo automat - warto skupić się na takiej skrzyni czy lepiej postawić na sprawdzone, manualne, rozwiązania?
Ja właśnie czekam na model GT 1.6t bez TEC bo to są pierdoły - ten JBL też jest słaby tak jak fabryczne nagłośnienie. Szkoda 5k. Biore za to PRE bo otwieranie brudnego bagażnika w zimie jest męczące, a tapicerka GT jest przepiękna + elektryczny fotel z pamięcią

Automat w tym aucie jest sporo lepszy od manuala, praktycznie modeli z manualem nikt nie kupuje. Fakt, nie jest to rozwiązanie na trzaskanie 300tys km przebiegu ale przy pewnej roztropności posłuży długo.
Jak dla mnie 7dct jest ważniejsze od każdego innego pakietu. Ogólnie ten manual ma strasznie wysokie obroty w szczególności w GT i sprzęgło jest trudne w obsłudze
A ja właśnie m. In. dla jbl dopłaciłem do pakietu tec. Stwierdzenie ze jbl gra kiepsko to spore naduzycie. Gra dobrze, tyle że wszystko zalezy jak bardzo zalezy komus na jakosci dzwieku. Jezeli ktos ma pierwszy stopien umuzykalnienia tzn "slyszy ze grają" to faktycznie jbl nie ma sensu. Dla kogos jednak, kto lubi sluchac muzyki w aucie to jest must have.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

Post autor: shider »

JBL i fabryczne nagłośnienie to zupełnie inna kategoria sprzętu. Ja przesiadłem się co prawda z ceed poprzedniej generacji na aktualnego z JBL ale różnica jest ogromna. Oczywiście nadal określenie tego jako nagłośnienie Premium było by dużym nadużyciem.

Co do automatu to podobnie, dopóki nie przekonasz się sam czym Ci się przyjemnej jeździ to możesz mieć wrażenie, że manual nadal Ci wystarczy. Ja po prawie roku od przesiadki na automat (głównie zależało mi na adaptacyjnym tempomacie) nigdy już nie wybiorę manuala. Na manualu jeździłem 23 lata i też myslalem, że nie ma sensu dopłacać.
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

Post autor: saron22 »

W mojej opinii Proceed bez automatu nie ma sensu - ja brałem pod uwagę tylko i wyłącznie automat. Najeździłem się już samochodami z wajchą i nie mam już na to ochoty.
Co do pakietu TEC to również go wziąłem głównie ze względu na lepsze nagłośnienie oraz ładowarkę indukcyjną.
System rozpoznawania znaków drogowych to fajny dodatek - miałem z tym do czynienia w innym aucie i czasami jak się zamyślisz albo nie zauważysz ograniczenia prędkości to szybkie spojrzenie na zegary i juz wszystko wiesz. Cyfrowe zegary dla mnie są całkowicie zbędne - po prostu ich nie lubię. Wolałbym klasyczny prędkościomierz i obrotomierz a pomiędzy nimi wyświetlacz do pozostałych funkcji - tak ma np Stinger. Niestety nie można bylo zrezygnować z tego dodatku - sprzedawany i montowany jest jedynie cały pakiet. Ładowarka indukcyjna to również fajny dodatek - kładziesz sobie iPhone na niej, zapuszczasz Tidal, jedziesz godzinę czy półtorej a w tym czasie zamiast ubywać baterii to ładujesz ją. Dla mnie to wygodne.
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Re: Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

Post autor: nrg »

Super, dzięki bardzo za odpowiedzi :)
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

Post autor: vladi »

Mam GTka z pełną opcją i marudziłem na jakość dźwięku z JBLa dopóki nie kupiłem Deezer Premium. Poważnie - różnica w jakość na źródle robi piorunujące wrażenie w porównaniu ze zwykłym radiem czy choćby MP3 @320kbit

Tak wiem, że teoretycznie nasze ucho nie słyszy nawet tych 320kbit, ale realnie przy kompresji jest sporo góry i dołu zjadane, które dopiero później kodek próbuje nadciągać, a to słychać nawet bardzo jak ma się porównanie do pełnego źródła
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

Post autor: lethaljelly »

A ma ktoś z was System rozpoznający znaki ograniczeń prędkości ISLW który teraz dodają z pakietem TEC? Zastanawiam się czy nie będzie mi pikało przy każdym przekroczeniu prędkości
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Zakup proceed - dodatkowe pakiety / skrzynia DCT

Post autor: sztandar »

Ja nie wziąłem tego pakietu bo te cyfrowe zegary mi się nie podobało no i bardzo niewielka możliwość edycji ich (myślałem, że skoro cyfrowe zegary to będzie można edytować dowolnie co znajduje się na wyświetlaczu)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”