Kia Connect

forum użytkowników Kia Niro
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Kia Connect

Post autor: prz3m3k »

Cześć!

Właśnie zauważyłem, że jakiś czas temu w aplikacji Kia Connect przestały pojawia się aktualne informacje na temat statusu mojego pojazdu.
Przy próbie ponownej rejestracji Kia Connect przez panel w aucie otrzymuję komunikat: "Brak dostępu do sieci". To samo przy próbuje zresetowania ustawień Kia Conncet.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?
Mordret
Posty: 43
Rejestracja: 09 mar 2023, 14:24
model samochodu: Kia Niro 1.6GDI HEV 2023 BL + Premium
Przegryzione kable przez kuny: 2

Re: Kia Connect

Post autor: Mordret »

Hej,

jeżeli dobrze pamiętam trzeba zrobić "restart" tak jak pokazane jest w tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=jP1CheO04AU

W wypadku Niro jest to guzik koło pokrętła klimatyzacji/głośności
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Kia Connect

Post autor: Orin »

Potwierdzam skuteczność rady Kolegi, kiedyś miałem to samo - po resecie wszystko powróciło mi do normy.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Kia Connect

Post autor: prz3m3k »

Super! Dzieki za info i idę zaraz sprawdzić skuteczność metody i dam znać :)
Tomeks71
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2023, 07:04
model samochodu: Kia Niro

Re: Kia Connect

Post autor: Tomeks71 »

prz3m3k pisze: 04 kwie 2023, 18:19 Super! Dzieki za info i idę zaraz sprawdzić skuteczność metody i dam znać :)
I jak?????
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Kia Connect

Post autor: prz3m3k »

Pomogło! Dzieki wielkie!
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Kia Connect

Post autor: Legal »

To co produkuje Kia Connect w swoich raportach to jedna wielka tajemnica :(
Zarządzenie pojazdem->Przegląd danych pojazdu: zgadza się jedynie drogomierz. Natomiast 'przebyta odległość' jest mniejsza od wskazania drogomierza i to wcale nie o ilość km z dnia odbioru pojazdu.
Co to, wobec tego, jest 'przebyta odległość' ??? Zaznaczę, że nie jest to również suma kilometrów 'moich podróży" Ta jest jeszcze inną wartością - mniejszą od 'przebytej odległości'.

Trochę szkoda czasu na dochodzenie, co poeci mieli na myśli tworząc to oprogramowanie.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Connect

Post autor: nagdob »

Legal pisze: 07 maja 2023, 22:09 To co produkuje Kia Connect w swoich raportach to jedna wielka tajemnica :(
Zarządzenie pojazdem->Przegląd danych pojazdu: zgadza się jedynie drogomierz. Natomiast 'przebyta odległość' jest mniejsza od wskazania drogomierza i to wcale nie o ilość km z dnia odbioru pojazdu.
Co to, wobec tego, jest 'przebyta odległość' ??? Zaznaczę, że nie jest to również suma kilometrów 'moich podróży" Ta jest jeszcze inną wartością - mniejszą od 'przebytej odległości'.

Trochę szkoda czasu na dochodzenie, co poeci mieli na myśli tworząc to oprogramowanie.
W Sportage jest tak samo, niestety...
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Connect

Post autor: Lunar GT »

Drogomierz pokazuje poprawnie choć bywa drobna różnica przez nieciągłość synchronizacji danych.
Poniżej niego jest zakres dni (miesiąc) z którego podawana jest przebyta odległość i ilość uruchomień pojazdu.
U mnie wszystko się zgadza z poprawką na synchronizację.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Kia Connect

Post autor: Legal »

Drogomierz 713 km i to się zgadza.

Niżej mam w dniu dzisiejszym okres ostatniego miesiąca 08.04.2023-08.05.2023 .
Jeszcze niżej 81 uruchomień i przebyta odległość 654 km.

Samochód odebrałem 18.04.2023 ze stanem drogomierza 12 km.
Może przebyta odległość liczy się od uruchomienia aplikacji na telefonie a tego nie zrobiłem zaraz po wyjeździe z salonu, tylko następnego dnia.
Jeśli policzymy: 47 km jazdy "na lewo" bez konta kierowcy + 12 km stanu początkowego + 645 km , to daje 713 km :lol:
A 'moje podróże" to chyba sumuje te, powyżej 1 km. A więc mogą być faktycznie 3 różne wskazania..
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”