Android Auto

forum użytkowników modelu Sorento
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Android Auto

Post autor: lavazza »

Cześć,

pytanko (wyszukiwarka nie do końca znajduje) Sorento IV (full update)
Jak można odpalić android auto z pełnym ekranem ?
Za każdym razem co odpalam aa to mam google maps na 4/7 nastepnie 1/7 (spotyfy albo inne) i 2/7 informacja (Android auto Samsung s23) i chce się pozbyc tego ostatnie jest szansa ?
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Spróbuj z Setupie auta znaleźć funkcję podziału ekranu. Tam można to wyłączyć tzn. podział ekranu.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Android Auto

Post autor: inquis »

Pisał na ten temat kolega Raku w innym wątku:

"Jeżeli używasz najnowszego softu w samochodzie, to Android Auto po kablu powinien wyświetlać się już na pełnym ekranie, ale z podziałem 2/3 i 1/3. Ale musisz też w ustawieniach samochodu wyłączyć podzielony ekran w ustawieniach projekcji telefonu.

Tak przynajmniej być powinno na ekranie 10,25 wide (z nawigacją).

Mi dodatkowo udało się usunąć podziałkę i teraz mam Android Auto "full screen", ale jedynie poprzez użycie dodatkowego urządzenia https://www.aawireless.io/ i zmiany ustawień rozdzielczości (wartość 248) w aplikacji tego urządzenia na telefonie".
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: Android Auto

Post autor: adasko »

Mam zaktualizowany telefon do najnowszej wersji android itd i miałem podzielony ekran. Dopiero zaktualizowanie oprogramowania kia do wersji z marca 2023 spowodowało że Android auto jest na pełnym ekranie
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

adasko pisze: 03 kwie 2023, 22:23 Mam zaktualizowany telefon do najnowszej wersji android itd i miałem podzielony ekran. Dopiero zaktualizowanie oprogramowania kia do wersji z marca 2023 spowodowało że Android auto jest na pełnym ekranie
A skąd pobrałeś aktualizację KIA z marca? Rozumiem tego roku? I rozumiem systemu nawigacji (radia) samochodowej?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Android Auto

Post autor: inquis »

Dla Sorento jest z marca, a dla Sportage'a jeszcze z grudnia 8-)
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/1044/pop2
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Android Auto

Post autor: Soplus »

W NAvigation updater nadal grudzień dla Sorki.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Android Auto

Post autor: raku »

Czy mi się zdaję, że od jakiegoś czasu system w samochodzie się sam aktualizuje i nie ma potrzeby ręcznej aktualizacji?
Być może wynika to z faktu, że część z Was jeszcze używa starszej wersji systemu i zatem być może czeka Was ostatnia (ręczna) aktualizacja.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Android Auto

Post autor: inquis »

Ciekawe jak się aktualizuje sam w garażu bez neta, kiedy plik aktualizacyjny waży 39 GB...
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Android Auto

Post autor: raku »

Tak samo jak aktualizuję się system w telefonie lub komputerze? :)

Aktualizacja z pendrive zawiera pewnie cały system wraz z aktualizacjami.
Aktualizacja z chmury to już pewnie same patch'e, które wprowadzają zmiany/poprawki.

btw. jakiś czas temu pojawiła się u mnie właśnie taka aktualizacja z chmury i trwało to ok 5 min.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”