Awaria skrzyni 7dct

forum użytkowników modelu ProCeed
mlody_grabek
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2023, 22:55

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: mlody_grabek »

Rafal91 pisze: 03 lip 2023, 14:11 Akurat wiem jak ta skrzynia jest zbudowana i nie nadaje się do mocniejszy aut, jak sprzęgła padły po 18 tys to tez powiesz, że ktoś nie umiał jeździć ?
To skoro wiesz jak ta skrzynia jest zbudowana, i z czego się składa, to po co się mnie pytasz, co może ulec awarii oprócz sprzęgieł?

Musisz nauczyć się czytać ze zrozumieniem - ja napisałem to co wiele osób pisze na forum, a skoro piszą to różne osoby w różnych miejscach z różnych regionów to znaczy że musi być w tym jakaś prawda.

Ty możesz kupić np. 200 kostek brukowych, i mimo że każda jest tak samo robiona i tak samo projektowana to może się okazać że np 5 z nich będzie uszkodzonych lub mniej trwałych. Tak samo jest z autami, to że Porsche może zrobić 300 skrzyń które przejadą 500k km, to nie znaczy że nie trafi się w tej partii 10 skrzyń które padną np po 20k km w wyniku błędów składania / produkcji / materiału.

Ja nie rozumiem w czym jest problem, mój post był bardzo prosto napisany, ale w sumie skoro nie potrafisz mi wskazać co jest "głupotą" wiele mówi.

Ja już dziękuje za dyskusję bo widzę że to nie ma sensu.

BTW - Na Otomoto jest wystawiony proceed gt z dct ktory ma 143k przelotu - zawsze mozesz sie skontaktowac i zapytac czy wedlug Twojej teorii wymienil juz sprzegla co najmniej 3 razy.
Rafal91
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2020, 11:38
model samochodu: Kia Proceed gt

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: Rafal91 »

mlody_grabek pisze: 03 lip 2023, 14:48
Rafal91 pisze: 03 lip 2023, 14:11 Akurat wiem jak ta skrzynia jest zbudowana i nie nadaje się do mocniejszy aut, jak sprzęgła padły po 18 tys to tez powiesz, że ktoś nie umiał jeździć ?
To skoro wiesz jak ta skrzynia jest zbudowana, i z czego się składa, to po co się mnie pytasz, co może ulec awarii oprócz sprzęgieł?

Musisz nauczyć się czytać ze zrozumieniem - ja napisałem to co wiele osób pisze na forum, a skoro piszą to różne osoby w różnych miejscach z różnych regionów to znaczy że musi być w tym jakaś prawda.

Ty możesz kupić np. 200 kostek brukowych, i mimo że każda jest tak samo robiona i tak samo projektowana to może się okazać że np 5 z nich będzie uszkodzonych lub mniej trwałych. Tak samo jest z autami, to że Porsche może zrobić 300 skrzyń które przejadą 500k km, to nie znaczy że nie trafi się w tej partii 10 skrzyń które padną np po 20k km w wyniku błędów składania / produkcji / materiału.

Ja nie rozumiem w czym jest problem, mój post był bardzo prosto napisany, ale w sumie skoro nie potrafisz mi wskazać co jest "głupotą" wiele mówi.

Ja już dziękuje za dyskusję bo widzę że to nie ma sensu.

BTW - Na Otomoto jest wystawiony proceed gt z dct ktory ma 143k przelotu - zawsze mozesz sie skontaktowac i zapytac czy wedlug Twojej teorii wymienil juz sprzegla co najmniej 3 razy.
Nie to ty musisz nauczyć się czytać ze zrozumieniem, podnieciłeś się gwarancją i dlatego, nie muszę ci nic udowadniać i pokazywać przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Nie mów mi, że przypadek jest marginalny bo Kia dobrze go zna i wie, że ta skrzynia jest zjebana najzwyczajniej mówiąc/pisząc. Nie mam zamiaru się z tobą sprzeczać i również uważam aby zakończyć ten temat. Ale nie wmawiaj mi, że to świetna skrzynia bo tak nie jest i abyś nie musiał się przekonywać do tej ich super gwarancji. Tyle mam do napisania, wszystkiego dobrego ci życzę i bezawaryjnej i umiejętnej jazdy.
Kijankax
Posty: 48
Rejestracja: 11 sty 2023, 14:28

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: Kijankax »

KaReS pisze: 03 lip 2023, 14:18
ProCee_d56 pisze: 03 lip 2023, 14:01 Auto hold służy do ruszania np. pod górę. Jest to zabezpieczenie, żeby samochód nie stoczył się przy ruszaniu, co jest bardzo szkodliwe dla skrzyni DCT. Wg mnie bez sensu jest włączanie auto hold stojąc na światłach.
Od ruszania pod górę to jest HAC.
A Auto Hold utrzymuje pojazd w miejscu nawet, jeżeli pedał hamulca nie jest wciśnięty, po tym jak kierowca zatrzyma pojazd, wciskając pedał hamulca.
I jak najbardziej warto używać Auto Hold stojąc na światłach.
Ok.dzieki za info. Pytanie było takie czy na światłach autohold wystarczy czy trzeba tez trzymac wciśnięty hamulec.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: mcy »

Auto hold robi dosłownie to samo, czyli „trzyma” hamulec. Jak wygodniej tak rób.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: shider »

Kijankax pisze: 03 lip 2023, 16:17 Ok.dzieki za info. Pytanie było takie czy na światłach autohold wystarczy czy trzeba tez trzymac wciśnięty hamulec.
Auto Hold jest właśnie po to aby zwolnić kierowcę z trzymania hamulca na światłach. Robi to za kierowcę i takie jest właśnie jego zastosowanie. Cytując instrukcję "Funkcja AUTO HOLD utrzymuje pojazd w miejscu nawet, jeżeli pedał hamulca nie jest wciśnięty, po tym jak kierowca zatrzyma pojazd, wciskając pedał hamulca."

Oczywiście nie ma on związku z podjeżdżaniem pod górę gdyż jak już wspomniano za to odpowiada dostepny nawet w najnizszych wersjach wyposazenia HAC. Ten system wykrywa pochyłość i w przeciwienstwue do Auto Hold dziala też gdy podjeżdżamy pod górę tyłem. W jego wypadku hamulec jest utrzymany przez ok 2s.
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: nrg »

shider pisze: 03 lip 2023, 17:50
Kijankax pisze: 03 lip 2023, 16:17 Ok.dzieki za info. Pytanie było takie czy na światłach autohold wystarczy czy trzeba tez trzymac wciśnięty hamulec.
Auto Hold jest właśnie po to aby zwolnić kierowcę z trzymania hamulca na światłach. Robi to za kierowcę i takie jest właśnie jego zastosowanie. Cytując instrukcję "Funkcja AUTO HOLD utrzymuje pojazd w miejscu nawet, jeżeli pedał hamulca nie jest wciśnięty, po tym jak kierowca zatrzyma pojazd, wciskając pedał hamulca."

Oczywiście nie ma on związku z podjeżdżaniem pod górę gdyż jak już wspomniano za to odpowiada dostepny nawet w najnizszych wersjach wyposazenia HAC. Ten system wykrywa pochyłość i w przeciwienstwue do Auto Hold dziala też gdy podjeżdżamy pod górę tyłem. W jego wypadku hamulec jest utrzymany przez ok 2s.
Auta jeszcze nie mam i nie mam jak zerknąć do instrukcji, ale to co napisałeś nasunęło mi jedno pytanie - czyli jak wjeżdżam pod górkę i muszę się zatrzymać, auto hold nie utrzyma mi auta?
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: ProCee_d56 »

Sam zdecyduj czy będziesz korzystać z auto hołd przy ruszaniu pod górę.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: mcy »

nrg pisze: 03 lip 2023, 18:18
shider pisze: 03 lip 2023, 17:50
Kijankax pisze: 03 lip 2023, 16:17 Ok.dzieki za info. Pytanie było takie czy na światłach autohold wystarczy czy trzeba tez trzymac wciśnięty hamulec.
Auto Hold jest właśnie po to aby zwolnić kierowcę z trzymania hamulca na światłach. Robi to za kierowcę i takie jest właśnie jego zastosowanie. Cytując instrukcję "Funkcja AUTO HOLD utrzymuje pojazd w miejscu nawet, jeżeli pedał hamulca nie jest wciśnięty, po tym jak kierowca zatrzyma pojazd, wciskając pedał hamulca."

Oczywiście nie ma on związku z podjeżdżaniem pod górę gdyż jak już wspomniano za to odpowiada dostepny nawet w najnizszych wersjach wyposazenia HAC. Ten system wykrywa pochyłość i w przeciwienstwue do Auto Hold dziala też gdy podjeżdżamy pod górę tyłem. W jego wypadku hamulec jest utrzymany przez ok 2s.
Auta jeszcze nie mam i nie mam jak zerknąć do instrukcji, ale to co napisałeś nasunęło mi jedno pytanie - czyli jak wjeżdżam pod górkę i muszę się zatrzymać, auto hold nie utrzyma mi auta?
Utrzyma, o ile go włączysz przyciskiem (po każdym odpaleniu wozu)
Są dwie funkcje:
- autohold, uruchamiany przyciskiem. Funkcja ta utrzymuje samochód zatrzymany do momentu wciśnięcia gazu.
- hill climb assist - funkcja ta ułatwia podjezdzanie pod wzniesienia. Podtrzymuje hamulec przez 2-3 sekundy jak auto stoi na wzniesieniu.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: waciach »

ProCee_d56 pisze: 03 lip 2023, 08:37 Powielę częściowo to, co napisał ,,młody_grabek'', co szkodzi skrzyniom DCT:

- cofanie się pojazdu przy ruszaniu ze wzniesienia,
- utrzymywanie pojazdu na wzniesieniu z włączonym biegiem żeby nie cofał się (przytrzymywanie go biegiem),
- przełączanie w czasie postoju lub w czasie jazdy na ,,N’’,
- tzw. ,,pełzanie’’,
- jednoczesne naciskanie pedałów gazu i hamulca,
- brak regularnej wymiany oleju.

Tylko tyle i aż tyle. Dużo jest informacji na temat eksploatacji skrzyń DCT.
Ja ogólnie uważam że nie można źle używać skrzyni automatycznej jeżeli się tego nie chce na siłę. Tak jak mi sprzedawca powiedział: D jak jedziesz, P jak parkujesz i nie bawisz się drążkiem. N to najlepiej zapomnij, nie naciskaj jednocześnie gazu i hamulca i nie baw się łopatkami dla zabawy a będzie ok i tak też jeżdżę.

Wymiany oleju ? Ja u siebie zrobię wymianę na własną rękę przy 100K ale producent nie przewiduje wymiany, wgle. A przynajmniej w mojej instrukcji jest taki zapis.

Pełzanie ? Jazda w korku ? Jeżeli to wpływa na skrzynię negatywnie no to u mnie ten punkt leży bo głównie poruszam się po Warszawie i tutaj nie da się inaczej bo brak podjechania w korku równa się natychmiastowym zapełnieniem luki przez innych. Jeżeli chodzi o wolne toczenie się to też w mieście to średnio jest do uniknięcia jak korzysta się z ciasnych parkingów podziemnych.
Kijankax
Posty: 48
Rejestracja: 11 sty 2023, 14:28

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: Kijankax »

waciach pisze: 04 lip 2023, 08:54
Ja ogólnie uważam że nie można źle używać skrzyni automatycznej jeżeli się tego nie chce na siłę.
No w końcu ktos to napisał. Też tak uważam. Ryzyko uszkodzenia manuala ihmo jest nawet większe.
Zastanawiające jest zatem to skąd awarie w dct przy tak niskich przebiegach?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”