Akcesoryjny wydech do GT

forum użytkowników modelu ProCeed
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: marlew8707 »

solvir pisze: 27 mar 2023, 13:43 ale w trybie normal jest cicho..
wg mnie pierdzi niepotrzbenie nawet przy umiarkowanym przyspieszaniu :)
saron22
Posty: 599
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: saron22 »

Tłumik od GT-line nie byłby tutaj rozwiązaniem jak komuś głośno?
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: marlew8707 »

saron22 pisze: 27 mar 2023, 19:24 Tłumik od GT-line nie byłby tutaj rozwiązaniem jak komuś głośno?
Czy byłoby ciszej? Zapewne tak.
Czy straciłbym gwarancję? Pewnie tak. Zwłaszcza że pytałem już o to w ASO.
Ja wybieram jednak gwarancję.
I żebym był dobrze zrozumiany... to nie jest tak że kupiłem auto które mi się nie podoba i teraz płaczę. Kupiłem je w pełni świadomy jak brzmi. Jestem z niego generalnie zadowolony. Uważam tylko że brak "pierdzenia" uczyniłby je lepszym
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 320
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: bielaPL »

Fajna sprawa w tej wersji GT. Ja lubię głośniejsze tłumiki... To występuje w każdym 1.6 200KM?
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: KaReS »

bielaPL pisze: 31 mar 2023, 12:14 Fajna sprawa w tej wersji GT. Ja lubię głośniejsze tłumiki... To występuje w każdym 1.6 200KM?
W każdym Ceed GT i Proceed GT.
jabloniec
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2023, 16:00
model samochodu: Proceed GT

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: jabloniec »

saron22 pisze: 24 mar 2023, 18:13
jabloniec pisze: 23 mar 2023, 09:59
Baks pisze: 17 mar 2023, 19:47 na fb proceed klub polska maja wymienione na BASTUCK oraz Trabant garage i chwalą, tam też sa filmiki.
MG udzieliło Mi informacji że Kia Polska ma w swojej ofercie dedykowane układy od Nich i jedynym kanałem dystrybucji jest ASO.
ASO nic nie wie :)
Coś więcej wiesz o tym wydechu od MG? To caly układ czy tylko końcowy? Mam w innym aucie wydech od MG i jestem z niego baaaardzo zadowolny.
Cześć,
jest to układ center pipe z rezonowanym tłumikiem środkowym oraz dedykowany tłumik końcowy pod oryginalne wieszaki i wtyczkę P&P.
Znalazłem zdjęcia w necie jak to wygląda
Załączniki
wydech1.png
wydech.png
dorious
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: dorious »

Niestety ale ten wydech jest dramatem, rozumiem jakby się darl powyżej 3k i szybszej jeździe... ale on przy szybszej jeździe jest mało słyszalny, najgorzej jest przy ruszaniu i co zauważyłem nie tylko od obrotów to zależy, ale też od poziomu wciśnięcia gazu. W jednym momencie miedzy 1.5-2k obrotow jest to mega wkurwiające zwłaszcza jak dłużej musisz w tym jechać w korku (tempomatowi też się czasem zdarza na to trafić).

Najgorzej jest jak jest zimny i przy 2k-3k obrotów dostaje rezonansu jakby puszka pierdziała a nie ładny bas. Jakby był zj*#$@ny :)

Dodatkowo przy tempomacie i 100km/h jak jest na 7dmym biegu jedzie cały czas na 2k obrotów i buczy cała tylna część niemiłosiernie.

Szkoda auta, ale widzę, że wiele osób jest z tego niezadowolonych.

Zastanawiam się o gwarancję... czy jak zrobie sobie wydech od GT-Line to stracę całą gwarancję czy tylko na wydech? :)
Ostatnio zmieniony 04 cze 2023, 20:02 przez dorious, łącznie zmieniany 1 raz.
ProCee_d56
Posty: 468
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: ProCee_d56 »

Ciężko zrozumieć, a właściwie nie da się - samochód udostępniony w wersji GT do jazd testowych, można pojechać, można dotknąć, można obejrzeć, porozmawiać z doradcą, można posłuchać itd.
Po co kupuje się cokolwiek jeżeli nie odpowiada, nie podoba się, nie spełnia oczekiwań.
Szczegolnie samochód powinno się kupić świadomie, dla własnej radości i przyjemności, albo z powodów praktycznych.
Frustracja po zakupie to najlepsza droga do sprzedaży i kupienia czegoś innego, ,,idealnego", według własnego pomysłu.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: Marek3003 »

Mi to też ciężko zrozumieć. Dlatego ogłosiłem przejęcie leasingu ale niestety brak chętnych także na tym forum. Ze względu na wzięcie auta na firmę ciężko będzie zapłacić 23%vat + 19%podatku +9%skladki zdrowotnej. A miał być na lata. Każdy może popełnić błąd. Tak ciężko mi to także zrozumieć. Ale tłumik to porażka. On brzmi jak tania podróba akcesoryjna. Najgorsza jest trasa. Ja mam manuala więc mam problem podwójny. Spróbujcie waszym automatem zrobić trasę na 6 biegu. 😀
ProCee_d56
Posty: 468
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: ProCee_d56 »

Przecież Proceed 1.6 GT jest wersją usportowioną.
Jak więc można kupować taki samochód do jazdy w długie trasy, jeżeli chce się mieć cichy i miękko zawieszony pojazd, tzw. ,,dziadkowóz".
Wersje sportowe albo usportowione są dla tych, którzy lubią takie modele samochodów, którym nie przeszkadza wydech, głośność w samochodzie, rodzaj zawieszenia itd.
Dla mnie dziwne, że dużo ludzi chce mieć Proceed 1.6 GT ale nie stać ich na nowy, lub nie na ten cel mają pieniądze. Bardzo dużo ludzi zamówiło Proceed i nie może się doczekać na realizację zamówienia. Ludzie sprzedają Proceed 1.6 GT używane i nowe poprzez ogłoszenia.
To dlaczego od Ciebie nikt nie chce kupić. Może więc nie w modelu samochodu jest problem. Może trzeba szukać gdzie indziej...
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”