Akcesoryjny wydech do GT

forum użytkowników modelu ProCeed
jabloniec
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2023, 16:00
model samochodu: Proceed GT

Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: jabloniec »

Witajcie,

czy któs z Was zmieniał może już wydech w swoim Proceedzie GT i może coś polecic? Widziałem za na Youtubach są filmiki ze zmienionymi tłumikiem końcowym.
Pozdrawiam
Baks
Posty: 64
Rejestracja: 21 wrz 2020, 21:06
model samochodu: KIA CEED III GT

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: Baks »

na fb proceed klub polska maja wymienione na BASTUCK oraz Trabant garage i chwalą, tam też sa filmiki.
jabloniec
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2023, 16:00
model samochodu: Proceed GT

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: jabloniec »

Baks pisze: 17 mar 2023, 19:47 na fb proceed klub polska maja wymienione na BASTUCK oraz Trabant garage i chwalą, tam też sa filmiki.
MG udzieliło Mi informacji że Kia Polska ma w swojej ofercie dedykowane układy od Nich i jedynym kanałem dystrybucji jest ASO.
ASO nic nie wie :)
Semtex
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 21:29
model samochodu: CEED GT MY22
Lokalizacja: Poznań

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: Semtex »

Ten dedykowany, to jest ten który masz pewnie zamontowany w GT. Trudno nie zauważyć, że jednak wydech z aktywnymi klapami to nie jest zupełnie zwykły - cywilny - wydech.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: saron22 »

jabloniec pisze: 23 mar 2023, 09:59
Baks pisze: 17 mar 2023, 19:47 na fb proceed klub polska maja wymienione na BASTUCK oraz Trabant garage i chwalą, tam też sa filmiki.
MG udzieliło Mi informacji że Kia Polska ma w swojej ofercie dedykowane układy od Nich i jedynym kanałem dystrybucji jest ASO.
ASO nic nie wie :)
Coś więcej wiesz o tym wydechu od MG? To caly układ czy tylko końcowy? Mam w innym aucie wydech od MG i jestem z niego baaaardzo zadowolny.
AlbertoFatman
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2023, 09:03
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: AlbertoFatman »

A czy da się wymienić tłumnik tak by w trybie normalnym Proceed brzmiał jak normalne auto bez aspiracji sportowych? Chodzi mi o zrobienie czegoś co nie spowoduje utraty gwarancji
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: saron22 »

Przecież w trybie normal Proceed brzmi jak normalne auto.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: Marek3003 »

Brzmi jak normalne auto? Czyli jakie? Daj przykład? Jak go rano o 6 odpalam w garażu w bliźniaku to słychać go 2 domy dalej. Mazdy cx5 nie słychać. Bmw e60 nie słychać. Nissana Juke nie słychać. Nowej Insigni nie słychać. Toyota Awensis nie słychać. Wszystko samochody benzynowe. To jakie normalne auto jest tak głośne? Nawet t-cross w wersji R jest cichszy podobnie Formentor 310 kM też spory wydech.
Jak ktoś znajdzie jakiś tłumik akcesoryjny „ normalny” to od razu kupuje. Proszę dać znać,
Jak znajdę czas to nagram film z rannego odpalenia jak wchodzi czasem nawet na 1800 obrotów potem spada do 1500 i wyje, pierdzi, warczy niemiłosiernie. Może ja mam inne 1.6 Gt
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: marlew8707 »

Zgadzam się z przedmówcą. Tłumik był i jest największym "ale" w tym samochodzie, przynajmniej dla mnie. Ostatecznie i tak go kupiłem, ale jeśli tylko istnieje sposób na zmienę wydechu bez utraty gwarnacji to byłbym mega zainteresowany - choć wątpie czy to możliwe
solvir
Posty: 89
Rejestracja: 24 maja 2020, 10:41
model samochodu: Ceed 2020

Re: Akcesoryjny wydech do GT

Post autor: solvir »

ale w trybie normal jest cicho.. a te podwyzszone obroty na starcie na zimnym to to chyba specjalnie zrobili po cos, zeby gpfa podgrzac, przedmuchac wydech, cholera wie :roll: :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”