Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

forum użytkowników modelu Rio
bromkur
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2021, 21:01
model samochodu: Rio 4

Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

Post autor: bromkur »

Miałem ostatnio taki przypadek - próbowałem uruchomić samochód Rio 2022 1.2, rozrusznik kręcił, samochód nie odpalił, świeciła się kontrolka immobilaizera. Samochód na gwarancji więc assistance, laweta i do serwisu. W serwisie uruchomiono go poprzez naciśnięcie sprzęgła i gaz do dechy, nie leciutko tylko pedał w podłogę. Znają ten problem, lecz nie wiedzą co jest przyczyną. Komputer nie pokazał żadnych błędów, Dotyczy to podobno modeli Rio, Picanto i Stonic z silnikiem 1.2. Czy ktoś z Was miał taki przypadek i czym to może być spowodowane? Mi pojawiło się po 9 miesiącach użytkowania samochodu.
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

Post autor: Jutrzejszy »

Jabu
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2023, 11:16
model samochodu: Kia Rio 1.2 dpi MY 22

Re: Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

Post autor: Jabu »

Cześć. Dziś miałem to co u Ciebie. Kręci i nie odpala. Samochód i rocznik ten sam. Pomogło dociśnięcie dużej pomarańczowej kostki elektrycznej z lewej strony od kierownicy, u dołu pod taką klapką. Czy problem u Ciebie się powtórzył? Co na to ASO?
lake_k
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:06

Re: Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

Post autor: lake_k »

To chyba ja też mam ten problem, opisałam w zakładce Picanto bo ten model posiadam. Silnik 1,2 ale rocznik 2019. Jutro wybieram się do ASO.
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

Post autor: adamo64 »

I co na to ASO ?
lake_k
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:06

Re: Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

Post autor: lake_k »

jestem umowiiona na diagnostyke.
ogolnie to tak jak myslalam, standard - wszystko jest ok, czasem tak jest, ze na malych dystansach auto zalewa, albo jak stoi na zewnatrz to wilgoc i po prostu trzeba ruszac z gazem. "jak pani chce mozemy wymienic swiece". stara spiewka aso. zobaczymy po diagnostyce.
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

Post autor: adamo64 »

Jest na ten problem mapa sterowania silnika -nie daj się zbyć a tym bardziej aby Ci zmieniali świece (chyba że na ich koszt), niech ściągają z serwera patch do sterowania silnikiem (jest wypuszczony) i wgrają, a jak nie potrafią dzwoń do KIA Polska...
Daj znać jakie efekty...
Nelan
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:05
model samochodu: Kia Rio IV 1.4

Re: Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

Post autor: Nelan »

Miałem taki efekt po wymianie akumulatora. Pomogło to co u Ciebie. Tj. gaz do dechy i kręcenie. Sytuacja była jednorazowa.
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

Post autor: adamo64 »

Sytuacja była jednorazowa
No niestety nie jest jednorazowa....
lake_k
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:06

Re: Rozrusznik kręci - samochód nie odpala.

Post autor: lake_k »

adamo64 pisze: 02 sty 2024, 13:47 Jest na ten problem mapa sterowania silnika -nie daj się zbyć a tym bardziej aby Ci zmieniali świece (chyba że na ich koszt), niech ściągają z serwera patch do sterowania silnikiem (jest wypuszczony) i wgrają, a jak nie potrafią dzwoń do KIA Polska...
Daj znać jakie efekty...
swiec wymieniac nie bede, chybaże bede miec pewnosc, ze to wina swiec. ale na pewno nie . auto nie ma nawet 20 000 km zrobionych. a moje aso to mistrzowie zbywania. zglaszalam 2 inne problemy i zawsze jest odpowiedz, ze wszystko ok. i nie przegadasz.

mi od 2019 roku zdarzylo się to nieprawidlowe odpalanie bodajze 3 - 4 razy. dlatego jestem pewna ze diagnostyka nic nie wykryje. bo tu gdzie mieszkam auto jest garazowane i problem sie nie pojawia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”