KIA Optima olej na pokrywie zaworów i klekotanie przy odpalaniu

forum użytkowników modelu Optima
Katsurro
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2023, 19:01
model samochodu: Kia Optima

KIA Optima olej na pokrywie zaworów i klekotanie przy odpalaniu

Post autor: Katsurro »

Witam, generalnie problemów z KIA Optima 2016r 1.7 CRDi w Gt Line za dużych nie mam, ale od czasu do czasu zajrzę pod maskę żeby sprawdzić czy wszystko gra. Moją uwagę zwróciły dwa szczegóły/problemy.
1. Olej na pokrywie zaworów w prawym górnym jej rogu - tam jest chyba odma olejowa i ten mały pin jest cały w oleju, podobnie jak rura idąca do rury powietrza.
2. Klekotanie/szuranie przez pierwsze 10-15 sekund po odpaleniu.. wydaje mi się ze to napinacz paska, ale zacząłem się zastanawiać czy to nie przypadkiem napinacz łańcucha, jak to sprawdzić ?
3. Dość duże spalanie, moim zdaniem trochę przesadzone jest to spalanie. Owszem ba krótkich odcinkach sporo jeżdżę to wtedy pali mi po 10 w mieście, ale gdy jadę w trasę pali ok 7-7.5 przy 120 km/h, czytając fora ludzie piszą ze pali im nawet 5,5.
Czy ktoś może pomoc / podpowiedzieć jak rozwiązać te problemy ?
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: KIA Optima olej na pokrywie zaworów i klekotanie przy odpalaniu

Post autor: saron22 »

Problem nr 1: jeśli odma jest wymienna to ją wymienić.
Problem nr 2: zdjąć pasek osprzętu i dopalić silnik. Jak będzie grzechotać bez paska to masz odpowiedź.
maciej.pyza
Posty: 51
Rejestracja: 10 wrz 2021, 18:01
model samochodu: Optima JF SW 2017

Re: KIA Optima olej na pokrywie zaworów i klekotanie przy odpalaniu

Post autor: maciej.pyza »

5,5 litra to pali jak jedziesz jednostajnie 90kmh bez wariacji w stylu duszenia gazu w podłogę. U mnie na trasie Suwałki-Rzeszow wczoraj wyszło 6,7 litra przy prędkościach między 120-140kmh
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”