Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

forum użytkowników modelu Ceed
DARIUS
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2023, 23:47
model samochodu: CEED 1.5 DCT BL HB

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: DARIUS »

Przy wystrzale ten element słupka A odpada wyskakując z uszczelki. Ma to taką siłę że wyrywa wszystko łącznie z podsufitką. Jak się boisz blokowania to poprowadź wzdłuż szyby, ale to trochę trudne i widać kabelek przy desce.
Ja poprowadziłem od dołu (skrzynki) a nadmiar jest w podsufitce.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: shider »

DARIUS pisze: 11 lip 2023, 22:03 Przy wystrzale ten element słupka A odpada wyskakując z uszczelki. Ma to taką siłę że wyrywa wszystko łącznie z podsufitką. ...
Właśnie ten element nie tyle odpada co otwiera się w wyniku wybuchu poduszki. Górna szpilka jest "teleskopowa" i ogranicza zakres otwarcia, środkowa zwykla. Podsufitka jest miękka więc nie utrudnia pracy poduszki. Czym innym jest gruby przewód USB, którego nie da się łatwo zerwać, wciśnięty głęboko pod uszczelkę. Właśnie z tego powodu przewód powinien być poprowadzony albo pod poduszką albo za nią aby nie zaburzac jej działania. Teoretycznie wystarczy zdemontować osłonę slupka A i jest pełen dostęp do miejsca gdzie prowadzone są kable. Zakładam, że tak robi to ASO. W mojej okolicy ASO za montaż samego przedniego wideorejestratora biorą od 390 do 500 zl. Czasowo zależnie od ASO planują robić to od 1,5 do 4 godzin.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: shider »

DARIUS pisze: 11 lip 2023, 22:03 Przy wystrzale ten element słupka A odpada wyskakując z uszczelki.
Ostatecznie poprowadziłem luźno wzdłuż poduszki. Okazuje się, że ona na słupku B jest bardzo krótka więc luźno puszczony w szczelinie za uszczelką kabel faktycznie nie powinien nic spowodować.
MarRa pisze: 10 lip 2023, 19:47 Drugi rząd od góry pierwsze gniazdo z prawiej i czwarty rząd od góry po środku - piąte gniazdo od lewej i prawej.
Ale co jest co nie wiem ;)
To są gniazdka nieużywane (SPARE), to po prawej jest aktywne po zapłonie, to na środku na stałe wiec idealne. Mógłbyś mi powiedzieć czy u Ciebie baypasy są skierowane w lewo czy w prawo?

Teoretycznie powinny być w prawo według wszystkich wytycznych, ale nie ma opcji żeby tak je wsadzić w te miejsca. Z drugiej strony puszczenie ich w lewo sprawia jedynie, ze kamerka jest za dwoma bezpiecznikami, tym właściwym i dużo słabszym 5A od kamerki, co finalnie nic nie zmienia skoro i tak są to obwody nieużywane.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: MarRa »

Tak to u mnie wygląda. Zdjęcie oczywiście 1 do 1. Góra na zdjęciu to góra w rzeczywistości ;). Jak widać kabel biegnie w lewo. Ale nie wiem czy o to Ci chodziło.
Załączniki
kamera1.jpg
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: shider »

MarRa pisze: 15 lip 2023, 18:51 Tak to u mnie wygląda. Zdjęcie oczywiście 1 do 1. Góra na zdjęciu to góra w rzeczywistości ;). Jak widać kabel biegnie w lewo. Ale nie wiem czy o to Ci chodziło.
Dziekuje. Dokładnie o to mi chodzilo. ASO też do bezpiecznikow dodatkowych podpięło w lewą stronę. Czyli prąd płynie przez bezpiecznik 25A w gniezdzie po środku a następnie 5A od kamerki. Tak samo w gnieździe po prawej 10A i 5A z tym, że tam jest to nieistotne gdyż badane jest tylko napięcie ACC, poboru prądu nie ma. U mnie wygląda tak:
20230715_202424.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”