Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

forum użytkowników modelu Ceed
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: kerim »

Witam,
Czy ktoś montował u siebie wideorejestrator z dwoma kamerami i może poradzić jak pociągnąć kabel do tylnej kamery na klapie bagażnika w Ceed HB 2019?
Chodzi mi o głównie o miejsca łączenia słupków A i B przy podsufitce, czy można tamtędy poprowadzić kabel? Czy lepiej nie przechodzić koło kurtyny powietrznej?
Wie ktoś jak zdjąć plastikowe osłony bez uszkodzenia ich, czy spróbować wcisnąć kabel pod nią bez ściągania?
Jak wygląda kwestia gwarancji i podpięcia adaptera trybu parkingowego do skrzynki bezpieczników?
Dzięki za pomoc!
Ostatnio zmieniony 12 mar 2023, 19:33 przez kerim, łącznie zmieniany 1 raz.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: Sid »

A nie lepiej zrobić to w serwisie? Mi za 118 złotych obie kamerki podłączyli w Kia Patecki Kraków.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
MarRa
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: MarRa »

U mnie kabel tylnej kamery ASO puściło w progu. Tak przynajmniej mówili. Nie sprawdzałem. Ale biorąc pod uwagę kurtyny wydaje się to logiczne.

Bezpieczniki mam podpięte pod wolne gniazda w skrzynce.
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: kerim »

Tak myślałem, żeby pójść dołem, ale i tak trzeba minąć słupek A. Dlatego chciałem zdjąć osłonę i zobaczyć jak to tam wygląda.
Czy lepiej w ASO, czy samemu to kwestia indywidualnej oceny i czytałem tutaj wiele dyskusji na ten temat.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: Sid »

To jeszcze dodam odnośnie gwarancji. Pytałem w trzech serwisach. W dwóch ASO powiedzieli, że można montować rejestrator poza ASO (ciekawe, czy pisemnie też by tak samo twierdzili), w trzecim nie dali jednaznacznej odpowiedzi. Że niby można zrobić to indywidualnie, ale nie są pewni, czy KIA nie zabierze gwarancji. Ja za taką cenę wolałem nie ryzykować.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: kerim »

Rozumiem i dziękuję za każdą opinię. Dodam tylko, że tam gdzie mieszkam koszt montażu zapewne zbliżony do ceny kamery ze średniej półki. W razie czego łatwo wszystko zdemontować.
AdiCeed
Posty: 17
Rejestracja: 27 kwie 2022, 14:01
model samochodu: Kia Ceed

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: AdiCeed »

Sid pisze: 12 mar 2023, 19:02 To jeszcze dodam odnośnie gwarancji. Pytałem w trzech serwisach. W dwóch ASO powiedzieli, że można montować rejestrator poza ASO (ciekawe, czy pisemnie też by tak samo twierdzili), w trzecim nie dali jednaznacznej odpowiedzi. Że niby można zrobić to indywidualnie, ale nie są pewni, czy KIA nie zabierze gwarancji. Ja za taką cenę wolałem nie ryzykować.
Cenę ustaliłeś wcześniej, czy policzyli Ci za roboczo godzinę? Powiem CI, że cena jak na serwis bardzo niska i nie warta własnej ingerencji, poświęconego czasu i stresu czy się czegoś przez przypadek nie uszkodzi.
Jaki masz zestaw? Ja zastanawiam się na 70mai a500+ z tylną kamerą i modułem parkingowym.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: Sid »

Wcześniej ustaliłem wyższą nieco wyższą, a zapłaciłem promocyjnie niższą. A zestaw mam 70 Mai 800s, przód i tył z zestawem parkingowym.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
MarRa
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: MarRa »

Wtracę się do dyskusji i powiem, że 70 mai a500 to dobry kierunek. Mam od 2 lat w Stonicu i działa bez zarzutu. Do Ceeda założyłem droższe Viofo A119 i stwierdzam, że nie było warto. Może elektronika jest we Viofo lepsza, ale jakość wykonania i estetyka dużo gorsza . Dziś kupiłbym po raz drugi 70 Mai A500 ewentualnie A800.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: Lunar GT »

MarRa pisze: 16 mar 2023, 12:35 ale jakość wykonania i estetyka dużo gorsza
No tak, bo to są dwa najważniejsze parametry przy wyborze kamery.
Jakość nagrań, funkcje parkingowe i kształt najlepiej pasujący do miejsca montażu, to się liczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”