Czy warto robić przeglądy po 3 latach ?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
getinuk
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2022, 11:42
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI

Czy warto robić przeglądy po 3 latach ?

Post autor: getinuk »

W zeszłym roku zrobiłem kolejny przegląd w ASO po 3 latach od nowości. Po 36 miesiącach kończy się gwarancja podstawowa bez limitu kilometrów. Ale ja mam dopiero 80 tys.. Do 150 tys. więc jest jeszcze trochę. Co mi więc zostaje na gwarancji, czy po 36 mc jak się nie przekroczy 150 tys. przebiegu dalej jest gwarancja na poniższe elementy:

Gwarancja na okres 36 miesięcy bez limitu kilometrów:
a) elementy układu zawieszenia, takie jak: przeguby kulowe sworzni wahaczy, tuleje metalowo-gumowe,
tuleje drążka stabilizatora, łączniki drążka stabilizatora, amortyzatory wraz z poduszkami, poduszki silnika i
skrzyni biegów i inne,
b) elementy układu kierowniczego, takie jak: końcówki drążków kierowniczych, osłony gumowe przekładni
kierowniczej,
c) elementy układu przeniesienia napędu, takie jak: przeguby oraz osłony gumowe półosi napędowych,
dwumasowe koła zamachowe,
d) elementy układu wydechowego wraz z katalizatorem i filtrem cząstek stałych (DPF,GPF)
Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych na okres 24 miesięcy lub 20.000 kilometrów w zależności
co nastąpi wcześniej :
Świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe, tarcza sprzęgła
wraz z dociskiem i łożyskiem oporowym (dotyczy również skrzyń DCT), ramiona wycieraczek, przewody
wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki drzwi, paski
klinowe i wielorowkowe, felgi, kołpaki, rolki i napinacze pasków napędowych.
Gwarancja na opony
Gwarancję zapewnia producent opon.
Kia nie udziela gwarancji we wskazanym zakresie gwarancji podstawowej.
Gwarancja na fabryczne zestawy audio, nawigacje i centra multimedialne
3 lata lub 100 000 km
Gwarancja na akumulator
2 lata bez limitu km
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”